Προς το περιεχόμενο

[INFO] Ubuntu Lucid Lynx 10.04 LTS - Συζητήσεις, Απορίες ‎


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ok τοφτιαξα στο προτιμησεις ηχου>υλικο ειχε βαλει την επιλογη analog stereo input και δεν επαιζε

να εισαι καλα ευχαριστω

πληρωνω την επαφη της εξαχρονης κορης μου με το

linux!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φερει το συστημα εκει που το θελω και θελω να φτιαξω ενα live cd ας το πουμε, το οποιο να μπορω να το εγκαταστησω σε οποιοδηποτε μηχανημα και να σεταρεται η 10.04 ακριβως ετσι. Πώς γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LTS δεν έχω καταλάβει τί είναι; Είπαμε στην σχολή να βάλουμε τα linux και ανέλαβα να τα κατεβάσω,αλλά ποιά έκδοση να βάλω την lts η την άλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LTS δεν έχω καταλάβει τί είναι; Είπαμε στην σχολή να βάλουμε τα linux και ανέλαβα να τα κατεβάσω,αλλά ποιά έκδοση να βάλω την lts η την άλλη;

 

Long Term Support

Υποστηρίζεται με updates για περισσότερα χρόνια (5; ) από ότι η κλασική έκδοση. Δηλαδή να μένεις στην ίδια έκδοση χωρίς να κάνεις upgrade στις επόμενες και να έχεις υποστήριξη για bug fixes κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LTS δεν έχω καταλάβει τί είναι; Είπαμε στην σχολή να βάλουμε τα linux και ανέλαβα να τα κατεβάσω,αλλά ποιά έκδοση να βάλω την lts η την άλλη;

LTS=Long Term Support,δηλαδή ότι θα υποστηρίζεται με ενημερώσεις για περισσότερα χρόνια σε σχέση με τις άλλες.

Προσωπικά θα έβαζα την πιο καινούργια έκδοση(10.10),γιατί είναι σαφώς καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω βάλει στο netbook μου ubuntu 10.10 (desktop edition), και σήμερα αγόρασα αυτά εδώ : http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/Headphones/Creative-Headset-Hs-390-51MZ0305AA005.htm

Το πρόβλημα μου είναι ό,τι και να βάλω να παίξει ακούγεται πολύυυυυυ χαμηλά.. (λες και είμαι στα 40 μέτρα ένα πράγμα...) τί μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα μου είναι ό,τι και να βάλω να παίξει ακούγεται πολύυυυυυ χαμηλά.. (λες και είμαι στα 40 μέτρα ένα πράγμα...) τί μπορεί να φταίει;

 

η ένταση των ίδιων των ακουστικών μπορεί να είναι χαμηλωμένη: ρυθμίζεται απ'το πραγματάκι που χει πάνω στο καλώδιο.

(από κει που ανοιγοκλείνεις το mic)

 

το άλλο που μπορεί να φταίει: Σύστημα --> Προτιμήσεις --> Ήχος --> Έξοδος,και βρίσκεις τα Headphones για να τα ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο chromium καθε ποτε κανει ενημερωσεις; Ειδα οτι εχει φτασει στην εκδοση 9 αλλα τον περασα τωρα στην 10.04 και εχει περασμενη την 7...

 

Αντώνη εξαρτάται από την έκδοση (stable, beta, dev) δες το επόμενο link. :-)

 

http://dev.chromium.org/getting-involved/dev-channel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...