Προς το περιεχόμενο

[INFO] Ubuntu Lucid Lynx 10.04 LTS - Συζητήσεις, Απορίες ‎


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Η εφαρμογη, το εκτελεσιμο του skype δηλαδη, δεν παυει να ειναι 32αρι εκτελεσιμο.

 

Απο το control file του deb για το 32αρι

 

 

>Package: skype
Version: 2.1.0.81-1
Section: non-free/net
Priority: extra
Architecture: [u]i386[/u]
Depends: libasound2 (>> 1.0.17), libc6 (>= 2.7-1), libgcc1 (>= 1:4.3), libqt4-dbus (>= 4.4.3), libqt4-network (>= 4.4.3), libqtcore4 (>= 4.4.3), libqtgui4 (>= 4.4.3), libstdc++6 (>= 4.3), libx11-6, libxext6, libxss1, libxv1

και απο το "64αρι"

>Package: skype
Version: 2.1.0.81-1
Section: non-free/net
Priority: extra
Architecture: [u]amd64[/u]
Depends: lib[b]32[/b]stdc++6 (>= 4.1.1-21), lib[b]32[/b]asound2 (>> 1.0.14), ia[b]32[/b]-libs (>= 1.6), libc6-[b]i386[/b] (>= 2.7-1), lib[b]32[/b]gcc1 (>= 1:4.1.1-21+ia32.libs.1.19)

 

 

 

Ολα τα παρελκομενα δηλαδη προκειμενου να ξεγελαστει η εφαρμογη και να νομιζει οτι τρεχει σε 32. Παραπερα δεν το εψαξα.

 

Για άλλη μια φορά - ΜΠΡΑΒΟ στον jim_p !!!!

 

Εμένα πάντως εγκαταστάθηκε η 64bit χωρίς πολλά πολλά και χωρίς προβλήματα. Αν είναι native δεν ξέρω αλλά τη δουλειά της την κάνει

 

Αυτό λέω και εγώ! Παίζει!!! Αλλά τι και πως - δεν ξέρω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω αυτο το μπραβο να μην το λες ειρωνικα...

 

Επισης, δεν ειπα οτι δεν παιζει, αλλα το οτι δεν ειναι 64bitη εφαρμογη. Προφανως η αντιστοιχη συντομευση του skype θα κανει preloading των συγκεκριμενων libs για 32bit.

 

@Jastonas

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη που θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω αυτο το μπραβο να μην το λες ειρωνικα...

 

Επισης, δεν ειπα οτι δεν παιζει, αλλα το οτι δεν ειναι 64bitη εφαρμογη. Προφανως η αντιστοιχη συντομευση του skype θα κανει preloading των συγκεκριμενων libs για 32bit.

 

@Jastonas

Ποια εφαρμογη ειναι αυτη που θες?

 

Πλάκα κάνεις; Άκου "ειρωνικα"!!!

Εσύ ΠΑΝΤΑ ψάχνεις στο βάθος, εμείς , άμα δουλεύει, δεν το πειράζουμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τα 7 και χάθηκε ο grub έκανα τα βήματα που λεει εδώ και ακολούθησα αυτά που λέει για το live cd αλλά επειδή είχα το super grub disk δεν έβαλα το live cd αλλά μπήκα κανονικά στα ubuntu και αφού έκανα τα βήματα και κάνω επανεκκίνηση μου πετάει grub rescue. Τι πρέπει να κάνω τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά που χρειάστηκε να επαναφέρω το grun το έκανα με αυτόν τον τρόπο και δούλεψε. Αντί για δισκέτα bootαρε το live cd του ubuntu και συνέχισε τη διαδικασία στο terminal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα....Γινετε αν μπορω να αλλαξω το login screen στα 10.04?????..Εχω κοιταξει στο system-->administration-->login screen αλλα δε κανει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά που χρειάστηκε να επαναφέρω το grun το έκανα με αυτόν τον τρόπο και δούλεψε. Αντί για δισκέτα bootαρε το live cd του ubuntu και συνέχισε τη διαδικασία στο terminal.

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτό δεν είναι για τον grub2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι αυτό δεν είναι για τον grub2

 

Δες τότε εδώ: http://ubuntuguide.net/how-to-restore-grub-2-after-reinstalling-windows-xpvistawin7

 

ή γενικότερα: http://www.google.gr/search?hl=el&source=hp&q=grub2+restore :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...