Προς το περιεχόμενο

[INFO] Ubuntu Lucid Lynx 10.04 LTS - Συζητήσεις, Απορίες ‎


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πιό απλό install του flash64...

>wget http://conradmiguel.com/install-flash.sh
chmod +x install-flash.sh
./install-flash.sh

 

Τι απλά και χαζά script είναι αυτά!

Πόσο δύσκολο πια είναι να πας στο site http://labs.adobe.com/, μετά να ψάξεις για linux flash 64 bit, να το κατεβάσεις και να το σώσεις στο folder plugins του mozilla;

Ας ψάξετε και λίγο. Σε καλό θα σας βγει. Όχι όλα έτοιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 687
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σωστά μιλάς xanthigior απλά κάποιο α) δεν θέλουν να ψάξουν και β) θέλουν την σιγουριά ότι όλα θα πάνε καλά και το script στο εγγυάται αυτό γιατί θεωρητικά είναι δοκιμασμένο..

 

Επειδή έχει τύχει πολλές φορές να κάνω φορμάτ για πειραματισμό, κάθε φορά που πάω να το κατεβάσω από το adobe labs, γιατί έτσι το κάνω τόσο καιρό, μετά ψάχνω στο google το location που πρέπει να μπει το .so, βλέπω σε διαφορετικά forum διαφορετικές απόψεις ως προς το που είναι το κατάλληλο location.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλληλο location ειναι σε καποιο φακελο να ειναι μονο του και μετα 4-5 symlinks στα σημεια που περιμενει να το βρει ο καθε browser. Ετσι θα παιζει χωρις ματσακονιες σε ολους, απο ff μεχρι midori.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βάζω στο /home/username/.mozilla/plugins και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Γενικά πάντως δεν εμπιστεύομαι τα scriptakia κλπ. που σου ζητάνε τον κωδικό σου κι εσύ αμέριμνος τον δίνεις χωρίς καν να ψάξεις τι θα τρέξει μετά. Μπορεί και να σου σβήσει όλο το home. Λέμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ κατέθεσα την άποψή μου για όσους ξεκινούν τώρα με μια διανομή linux. Μην κάνουν καμιά πατάτα και απογοητευτούν μετά. Καλύτερα πάντα να ξεκινάς να μαθαίνεις με το σωστό τρόπο και ας είναι δυσκολότερο ή πιο χρονοβόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ δεν έχω ομαλό scrolling σε ιστοσελίδες με κανέναν browser(ff, chromium, opera). Σαν να σπάει η κίνηση. Έχω δοκιμάσει και με catalyst όπου χειροτέρευσε κατά πολύ η κατάσταση, και με τους default των ubuntu όπου είναι σχετικά καλά αλλά παραμένει αισθητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ δεν έχω ομαλό scrolling σε ιστοσελίδες με κανέναν browser(ff, chromium, opera). Σαν να σπάει η κίνηση. Έχω δοκιμάσει και με catalyst όπου χειροτέρευσε κατά πολύ η κατάσταση, και με τους default των ubuntu όπου είναι σχετικά καλά αλλά παραμένει αισθητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 % cpu usage python/usr/share/checkbox/Backend ( πληροφοριες απο το htop ) , γιατι; Μερικες φορες οταν κανει επανεκκινηση το συστημα κολλαει για αρκετα λεπτα στην επιφανεια εργασιας και το mouse πηγαινει σε αργη κινηση. Εχουν γινει ολα τα τελευταια updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 % cpu usage python/usr/share/checkbox/Backend ( πληροφοριες απο το htop ) , γιατι; Μερικες φορες οταν κανει επανεκκινηση το συστημα κολλαει για αρκετα λεπτα στην επιφανεια εργασιας και το mouse πηγαινει σε αργη κινηση. Εχουν γινει ολα τα τελευταια updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...