Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

To Οf Orcs and Men είναι, για μένα, χαρακτηριστικό δείγμα της πορείας της Cyanide: εξαιρετικές ιδέες, συζητήσιμη υλοποίηση. Θα μπορούσε να είναι έπος, αλλά είναι -πώς να το πω- ιδιότροπο. Σε καμία περίπτωση κακό, αλλά θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο.

 

Δεν έχω ασχοληθεί βέβαια πολύ μαζί του, το είχα παίξει πριν από καιρό. Για 5,5 θεωρώ ότι αξίζει (συν του ότι το πακέτο έχει και άλλα παιχνίδια που παρουσιάζουν ενδιαφέρον, αν και δεν τα έχω δει -πλην του Merchants of Kaidan, το οποίο είναι επίσης περίεργη περίπτωση).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 χαρακτηριστικό δείγμα της πορείας της Cyanide: εξαιρετικές ιδέες, συζητήσιμη υλοποίηση.

 

Για το πακέτο, πέρα από το Orks and Men και το Planetary Annihilation δικαιολογεί το κόστος. Οπότε τα χρήματά του Malthador δε θα πάνε χαμένα.

 

Για τη Cyanide θα έλεγα περισσότερο "τολμηρές" ή "μεγαλεπήβολες ιδέες" και "απελπιστική" υλοποίηση. Από τη μια έχεις πλήρεις και πολύ διασκεδαστικές, tru κυκλοφορίες όπως το Styx ή τα Runaway και από την άλλη μπερδεμένα νερόβραστα κατασκευάσματα όπως το Confrontation και το Game of Thrones: Genesis (εκείνο το αλλόκοτο RTS που πολύ θα ήθελε να γίνει 7 Kingdoms αλλά δεν κάνει καλά τίποτα από τα βασικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει το kinguin κατι προσφορες αλλα εχω μπερδευτει λιγο.Εχει το lords of the fallen day one με καποια dlc πιο φτηνο απο τη standard εκδοση.Να το παρω η θα γινει κανα μπερδεμα με το steam?Aυτο που ειχαν βαλει vat region απο οτι βλεπω το εχουν βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα τη Limited εχει dlc και Soundtrack 29.99 αν θυμαμαι καλα αλλα hard copy.

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-lords-of-the-fallen-cd-key-compare-prices/ ναι 15 euro ειναι αρκετα χαμηλες τiμες ,ολα ειναι steam keys , day one key δε σημαινει oτι δεν ισχυει πλεον αλλα οτι εχει καποιο bonus content .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα τη Limited εχει dlc και Soundtrack 29.99 αν θυμαμαι καλα αλλα hard copy.

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-lords-of-the-fallen-cd-key-compare-prices/ ναι 15 euro ειναι αρκετα χαμηλες τiμες ,ολα ειναι steam keys , day one key δε σημαινει oτι δεν ισχυει πλεον αλλα οτι εχει καποιο bonus content .

Ευχαριστω φίλε μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπή που ρωτάω για τέτοιο ποσό, αλλά αξίζει μισό πουρμπουαρ για αυτό εδώ?

(BEEP -96% 0.19€)

http://store.steampowered.com/app/104200/

πουλάς τις 3 κάρτες που σου δίνει 6-7 σεντ την μία οπότε το game βγαίνει εντελώς τζάμπα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αλήθεια, τι στο καλό είναι αυτές οι κάρτες που λένε όλοι?

Πως τις πουλάω και που?

Κάρτες που δίνει το steam όσο παίζεις κάποιο παιχνίδι (αν το παιχνίδι το υποστηρίζει να δίνει κάρτες). Μπορείς να τις ανταλλάξεις ή να τις πουλήσεις στο steam market, ή να τις κρατήσεις για level up στα badges (που δεν κάνει και κάτι ιδιαίτερο).

Εδώ τα κατάλληλο θέμα για σχετικές απορίες

http://www.insomnia.gr/topic/486342-steam-trading-cards-και-badges/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, τι στο καλό είναι αυτές οι κάρτες που λένε όλοι?

Πως τις πουλάω και που?

Απο το Inventory στο steam client αν επιλέξεις οποιοδήποτε αντικείμενο (πχ κάρτα) πατάς κάτω δεξιά "view in community market" και σου ανοίγει  την σελίδα του αντικειμένου με το ιστορικό τιμών κτλ και εκεί μπορείς να κάνεις αγοροπωλησίες. Σημείωση σε κάθε αγορά/πώληση το steam κρατάει μερίδιο το οποίο στις χαμηλές τιμές είναι 2 cent (το 1 το παίρνει η Valve και το αλλο o εκδότης του παιχνιδιού).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις κάρτες στο steam,πήγα να πουλήσω μερικές χθες και μου έβγαλε αυτο το μηνυμα γιατί πούλησα 200 αντικείμενα σε μικρό διαστημα. Έχει συμβεί σε κανένα αλλο αυτο?

 

Οι πληροφορίες απαιτούνται από το

άρθρο 6050W της Δ.Ο.Υ. των Η.Π.Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Λένε ότι υπάρχει περίπτωση αφού πούλησες τόσα να έχεις ξεπεράσει ένα όριο εσόδων και πρέπει να συμπληρώσεις μια υπεύθυνη δήλωση.

Απ' ότι κατάλαβα αυτό ουσιαστικά έχει σημασία αν είσαι αμερικάνος και αν έχεις έσοδα πάνω από κάποιο ποσό η βαλβ σε καταγγέλνει στην εφορία τους.

 

Το 'κάνα και 'γω πριν κάτι φεγγάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κοντά στις 200 πωλήσεις ζητάει ταυτοποίηση και είναι άκρως καταχρηστικό για εμάς που δεν είμαστε αμερικανοί πολίτες. Who cares όμως, στην πραγματικότητα έχουν πρόβλημα μόνο όσοι κάνουν ξέπλυμα μέσω αγοραπωλησιών μεγάλου όγκου items.

 

Για το 99.9% ουσιαστικά ταυτοποιεί τα στοιχεία που θα δώσεις τώρα με αυτά της πιστωτικής/paypal που πλήρωσες για να ανοίξεις το market. Ζητάει ΜΟΝΟ όνομα, επώνυμο, διεύθυνση και τκ. Αυτά τα 4. Ούτε πιστωτικές, ούτε τηλέφωνα, ούτε άλλα στοιχεία. Μάλιστα λέει ότι τα δίνει σε κάποια τρίτη εταιρία -αναφέρεται το όνομα της- η οποία ελέγχει προφανώς αν υπάρχει κάποιο flag για τα στοιχεία αυτά σε τράπεζες, ανταλλακτήρια, interpol κτλ.

 

Για τους αμερικάνους δεν υπάρχει "καταγγελία" απλά υποχρεώνονται για πάνω από ένα ποσό κερδών (νομίζω πως είναι $20000) να τα δηλώσουν στην εφορία τους, εκατέρωθεν και η valve και ο πελάτης. Τα ίδια πάντως ισχύουν και στο paypal, περισσότερα μπορείτε να δείτε εδώ αν έχετε τρελά κέφια.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...