Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Morphopolis -95% στο steam. 24 cents τα οποία τα παίρνεις σχεδόν πίσω απο τις κάρτες. Το παιχνιδάκι για περίπου 2-3 ώρες που κρατάει αξίζει και με το παραπάνω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Daedalic Armageddon Bundle http://store.steampowered.com/sub/55062/

 

Όλα τα Point & Click Adventure games της Daedalic στα 15.99€ από 159.99€ (90% έκπτωση).

 

Όσοι είναι φανς του είδους και δεν τα έχουν, είναι must η προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallout New Vegas: Ultimate Edition στα 3.40 ( all time low )

 

Προσοχη though , πρεπει να αγοραστει ετσι κ οχι στα αγγλικο link  καθως ειναι πιο ακριβο εκει

Για οσους αναρωτιουνται , η Ultimate Edition ειναι uncensored . Η απλη γερμανικη εκδοση though ειναι censored

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Daedalic Armageddon Bundle http://store.steampowered.com/sub/55062/

 

Όλα τα Point & Click Adventure games της Daedalic στα 15.99€ από 159.99€ (90% έκπτωση).

 

Όσοι είναι φανς του είδους και δεν τα έχουν, είναι must η προσφορά.

 

Πολλά είναι τα 16 ευρώ! Τέτοια παιχνιδάκια στα bundles βγαίνουν μερικά cents το καθένα! Τα περισσότερα εδώ έχουν υπερβολικά φουσκωμένη αρχική τιμή στα 20 ευρω(!!!) Οπότε το -90% είναι μούφα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά είναι τα 16 ευρώ! Τέτοια παιχνιδάκια στα bundles βγαίνουν μερικά cents το καθένα! Τα περισσότερα εδώ έχουν υπερβολικά φουσκωμένη αρχική τιμή στα 20 ευρω(!!!) Οπότε το -90% είναι μούφα....

 

Δείξε μου ένα bundle που να είχε σε cents ένα από αυτά τα games και σου βγάζω το καπέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείξε μου ένα bundle που να είχε σε cents ένα από αυτά τα games και σου βγάζω το καπέλο.

 

Εχω δει πολύ πιο διάσημα και ακριβά games να τα σκοτώνουν στην κυριολεξία σε bundles σε πολύ καλύτερη τιμή απο τα 1.5 ευρω που βγαίνει εδώ το καθένα!

 

Δεν λέω είναι καλούτσικη τιμή αλλά προσωπικά δεν την θεωρώ σκότωμα (-90%) μιας και η αρχική τους θα πρεπε να είναι 5-10 ευρώ το πολύ και όχι 20!

 

Anyway πάντως. Τέτοιες απόψεις είναι υποκειμενικές στην κρίση του καθενός :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε δεν υπάρχει παρεξήγηση. Έχεις παίξει κάποιο από αυτά? Πως κρίνεις ότι αξίζουν 5-10 ευρώ? 

 

Εγώ πιστεύω ότι τα αξίζουν τα 20€, τουλάχιστον 2-3 από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε δεν υπάρχει παρεξήγηση. Έχεις παίξει κάποιο από αυτά? Πως κρίνεις ότι αξίζουν 5-10 ευρώ? 

 

Εγώ πιστεύω ότι τα αξίζουν τα 20€, τουλάχιστον 2-3 από αυτά.

Είδα gameplay :P Το the dark eye, το Memoria και το Night of the rabbit φαίνονται πάρα πολύ όμορφα! Μπήκαν κιόλας wishlist όταν τα πετύχω μεμονωμένα σε έκπτωση θα τα τσιμπήσω! Τα υπόλοιπα δεν μου λένε πολλά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πολύ ενδιαφέρον το weekly bundle στο humble. Το tier 1 είναι απίστευτο vfm, το tier 2 πολύ χαμηλό, το εξαιρετικό Endless Space στα $12 έχει βγει σε πολύ καλύτερες τιμές, αλλά για όποιον δεν το έχει και θέλει τα υπόλοιπα $12 για αυτά τα παιχνίδια είναι μια χαρά τιμή. 


Shadow of Mordor bundle, στο Bundlestars. Δεκαοκτώ (18) DLC... Κατάντια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Fractured Space μέχρι το σ/κ το δίνουν δωρεάν και μετά το κρατάς δωρεάν αν το παίξεις μια φορά μέχρι τότε. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος αν μετά το κάνουν f2p ούτως ή άλλος για όλους, πάντως τώρα δείχνει οτι έχει 10Ε τιμή στο community hub...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο macgamestore.com έχουν προσφορά pay what you want για μερικά adventure games (και όχι μόνο). Είναι καλό value for money αν δεν έχετε αρκετούς από τους τίτλους.
Δίνουν license για Mac OS X, αλλά όλα έχουν steam key που περιλαμβάνει και την Windows PC έκδοση. Δεν υποστηρίζουν όλα τα παιχνίδια Linux PC έκδοση κάτι που είναι άσχετο με το ότι η προσφορά γίνεται από το macgamestore.com.
Στη σελίδα της προσφοράς δείχνουν μόνο το Among the Sleep να υποστηρίζει Linux, αλλά από όσο γνωρίζω και το Torchlight II και το Deponia (το 1ο) έχουν linux εκδόσεις στο Steam.
Επίσης το Cognition τη τελευταία φορά που είδα update τους (23 Μαρτίου), προετοίμαζαν έκδοση για linux (beta testing).
Αυτό που αναφέρουν για DRM-free download από όσο μπορώ να καταλάβω (το έχω αγοράσει το bundle) αναφέρεται στις εκδόσεις για Mac OS X μόνο.
Edit: Όχι, όλα τα παιχνίδια εκτός από Among the Sleep και Torchlight ΙΙ δίνουν και DRM-free download και για Windows και για Mac OS X. Τo Torchlight II δίνει μόνο για Mac OS X dowload (δεν είναι DRM free), και το Among the Sleep μόνο για Liunx.

Pay what you want είναι τα Deponia, The Night of the Rabbit, Edna & Harvey: Harvey's New Eyes, 1954 Alcatraz
Πάνω από το μέσο όρο ($5.13) είναι τα: Cognition Game of the Year Edition, Torchlight ΙΙ, realMyst: Masterpiece Edition,
Among the Sleep.

http://www.macgamestore.com/pay-what-you-want/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...