Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά τα παιχνίδια που μένουν να ξεκλειδώσουν είναι τα τρία Jedi Knight. Μακάρι να ξεκλειδώσουν κανένα Galalactic Battlegrounds από το πουθενά να τρελαθώ, αν και δεν το νομίζω, αφού δεν υπάρχει στο Steam. :(

 

 go-crazy-o.gif

 

Τεράστιο παιχνίδι το SWGB. Πολλά ξενύχτια..  Γιατί δεν το έχουν βγάλει στο steam δεν καταλαβαίνω, τη μηχανή του Age of Empires (2 ?) έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τεράστιο παιχνίδι το SWGB. Πολλά ξενύχτια..  Γιατί δεν το έχουν βγάλει στο steam δεν καταλαβαίνω, τη μηχανή του Age of Empires (2 ?) έχει..

 

τώρα με την disney θα βγουν τα πάντα στο σφυρί ... (αν και βλακεία να βγουν τόσα παιχνίδια anyway)

 

mm καλα mods υποκειμενικό είναι , στο eatw κατι ψυλο μοντ έχει αρκετά καλά http://www.moddb.com/mods/thrawns-revenge

για το btf υπάρχουν κάτι ετρα χάρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αξιόλογα mods για κανένα απο τα games του star wars HB?

 

Ειδικά για το Sith Lords πολλά, ενώ και για τα άλλα θα βρεις ικανοποιητικό πράμα. Προχώρα άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το SW bundle όσον αφορά και το 3ο tier:

 

 

- Το Jedi Academy δεν είναι κανένα top game, action είναι, αρκετά ευχάριστο.

 

- Το Republic Commando και το Battlefront II είναι FPS's, για μένα είναι εξαιρετικά και τα δύο.

 

- Το Dark Forces δεν το έχω παίξει (ακόμα!)

 

 

Προσυπογράφω με τα δυο χέρια και πόδια ό,τι άλλο είπες (ειδικά για το πλήρες πακέτο του Empire at War), απλά σε αυτά ψιλοδιαφωνώ.

 

Νομίζω πως το Jedi Academy ήταν από τα πολύ αξιόλογα action της εποχής του, σε μια εποχή που η Quake 3 είχε φτάσει στα όριά τους. Πάρα πολύ ωραίο σύστημα μάχης με τα katas και τα acrobatics (δεν ξαναείδα πιο Star Wars φάση με φωτόσπαθα από τότε), πολύ ωραίο level design, customisable φωτόσπαθο (έτσιιιι!) και το μόνο κακό ήταν το μάλλον αδιάφορο σενάριο με έναν ανθυποJedi να κυνηγά έναν ανθυποSith. Σα gameplay είναι από τα κορυφαία Star Wars και πάρα πολύ διασκεδαστικό.

 

Τα Jedi Knight 1 + 2 έχουν περισσότερο μουσειακή / συλλεκτική αξία πιστεύω αλλά ήταν πολύ καλά για την εποχή τους. Συν το ότι είχαν την υπερμούρη Kyle Katarn για κεντρικό ήρωα. Και FMV cutscenes με αλλοπρόσαλλη ηθοποιία :D Και κάτι φωτόσπαθα που μοιάζανε με ρόπαλα :D :D

 

To Republic Commando παραήταν κατευθυνόμενο και on rails για τα γούστα μου, και το revive το κατέστρεψε τελείως. Δε μου άρεσε γενικά, το βρήκα πολύ generic. Το Battlefront 1 το είχα ΣΚΙΣΕΙ (ακόμα θυμάμαι το Hoth), πραγματικά κορυφαίο, το 2 δε μου άρεσε καθόλου και μου είχε σπάσει τα νεύρα γιατί το ΑΙ στο campaign ήταν του σκοινιού και του παλουκιού (όλα μόνος σου τα έκανες, έπρεπε να είσαι παντού) και δε μπορούσα να σημαδέψω με τίποτα τα droids. Βέβαια κάθομαι και συζητάω το campaign, το πιο αδιάφορο κομμάτι του τίτλου, αλλά δεν είχα παίξει τότε multi.

 

Για τελευταίο tier μην αποκλείετε καθόλου Lego Star Wars 1 - 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσυπογράφω με τα δυο χέρια και πόδια ό,τι άλλο είπες (ειδικά για το πλήρες πακέτο του Empire at War), απλά σε αυτά ψιλοδιαφωνώ.

 

Νομίζω πως το Jedi Academy ήταν από τα πολύ αξιόλογα action της εποχής του, σε μια εποχή που η Quake 3 είχε φτάσει στα όριά τους. Πάρα πολύ ωραίο σύστημα μάχης με τα katas και τα acrobatics (δεν ξαναείδα πιο Star Wars φάση με φωτόσπαθα από τότε), πολύ ωραίο level design, customisable φωτόσπαθο (έτσιιιι!) και το μόνο κακό ήταν το μάλλον αδιάφορο σενάριο με έναν ανθυποJedi να κυνηγά έναν ανθυποSith. Σα gameplay είναι από τα κορυφαία Star Wars και πάρα πολύ διασκεδαστικό.

 

Τα Jedi Knight 1 + 2 έχουν περισσότερο μουσειακή / συλλεκτική αξία πιστεύω αλλά ήταν πολύ καλά για την εποχή τους. Συν το ότι είχαν την υπερμούρη Kyle Katarn για κεντρικό ήρωα. Και FMV cutscenes με αλλοπρόσαλλη ηθοποιία  :D Και κάτι φωτόσπαθα που μοιάζανε με ρόπαλα  :D  :D

 

Βασικά απ' ότι καταλαβαίνω είσαι SW-junkie (όπως κι εγώ :P). Το Jedi Academy είναι must-play game για τους SW fans. Για κάποιον ο οποίος είναι έτσι-κι-έτσι δεν νομίζω να τον τραβήξει τόσο το self-made lightsaber ή τα ακροβατικά. Αν βάλεις και το mediocre σενάριο στην εξίσωση μπορεί να απωθήσει κιόλας έναν non-SW fan.

 

Τα Jedi Knight 1+2, δυστυχώς (ντρέπομαι που το λέω!) δεν τα έχω παίξει. Πρέπει να το κάνω όμως γιατί ο Kyle Katarn είναι γαμώ τα τυπάκια.

 

To Republic Commando παραήταν κατευθυνόμενο και on rails για τα γούστα μου, και το revive το κατέστρεψε τελείως. Δε μου άρεσε γενικά, το βρήκα πολύ generic.

 

 

ιιιιιιιιι τι λες ρε!

 

Για μένα και για πολλούς άλλους το Republic Commando έχει ένα από τα καλύτερα gameplay που έχουν εμφανιστεί ποτέ σε FPS. Επίσης, έχει αρκετά καλό σενάριο. Ok, είναι γραμμικό στο δίνω, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, από τη στιγμή που είναι story-driven. Να μου έλεγες ότι είναι 10 ώρες παιχνίδι να το δεχτώ, αλλά η γραμμικότητα δεν με χάλασε προσωπικά. 

 

 

 

 Το Battlefront 1 το είχα ΣΚΙΣΕΙ (ακόμα θυμάμαι το Hoth), πραγματικά κορυφαίο, το 2 δε μου άρεσε καθόλου και μου είχε σπάσει τα νεύρα γιατί το ΑΙ στο campaign ήταν του σκοινιού και του παλουκιού (όλα μόνος σου τα έκανες, έπρεπε να είσαι παντού) και δε μπορούσα να σημαδέψω με τίποτα τα droids. Βέβαια κάθομαι και συζητάω το campaign, το πιο αδιάφορο κομμάτι του τίτλου, αλλά δεν είχα παίξει τότε multi.

 

Ερμ και πάλι διαφωνώ.:P

 

Το Battlefront 2 βελτιώνει το πρώτο σε όλους τους τομείς σχεδόν. Για τη δυσκολία συμφωνώ, σε μερικά σημεία ήταν ανυπόφορη, αλλά από εκεί και πέρα δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα σημείο που να είναι χειρότερο από το πρώτο Battlefronts.

 

 

 

Για τελευταίο tier μην αποκλείετε καθόλου Lego Star Wars 1 - 2.

 

 

Ξαναλέω, μακάρι να πετάξουν κανένα Galactic Battlegrounds από το πουθενά, να τρελαθούμε! Δεν θέλω να το τσιμπήσω από το GoG.com αν μπορώ να έχω πακετάκι όλα τα SW games στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...