Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν απευθύνεται σε μένα η σύσταση, ΔΕΝ έκανα ερώτηση για παράκαμψη ούτε ζήτησα να ξεγελάσω κανέναν. Οχι δα να μου κάνετε σύσταση γιατί ρώτησα αν το nuuvem δίνει κανονικά κλειδιά χωρίς region lock. :mad:

 

Ρώτησα με ποιό ΝΟΜΙΜΟ τρόπο αγοράζω από συγκεκριμένο ΝΟΜΙΜΟ μαγαζί, ώστε να μην έχω προβλήματα. ΚΑΙ Οι 3 τρόποι που παρέθεσα αναφέρονται συχνά εδώ μέσα (και μάλιστα συνωμοτικά - γιατί; ) αλλά στην ουσία είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΝΟΜΙΜΟΙ τρόποι αγοράς. (Ούτε καν το vpn δεν απαγορεύεται, σιγά μη ρωτάμε το insomnia αν θα χρησιμοποιούμε proxy ή anonymizer... )

 

Το ερώτημά μου λοιπόν παραμένει: με ποιον τρόπο αγοράζουν οι χρήστες από το nuuvem και κατόπιν θα κρίνω εγώ (και οι υπόλοιποι) αν θα τον ακολουθήσουμε. Ούτε να μπλέξω με κλειδώματα θέλω ούτε να μετοικήσω στη Βραζιλία. Διαφορετικά οφείλετε να απαγορεύεσετε τα links προς το nuuvem ή/και όποιο άλλο site δεν "αρέσει", "βρωμάει" ή κακοκαρδίζει τους συμμετέχοντες. Εμένα για παράδειγμα δεν μου αρέσει ο χαλβάς ο σιμιγδαλένιος. Να ληφθούν μέτρα πάραυτα να απαγορευτεί από τις συζητήσεις. :-(

 

 

Αν λεει region lock στην σελιδα του παιχνιδιου, απλα δεν το αγοραζεις.

Αν σε αφηνει να το βαλεις κανονικα στο καλαθι, ολα καλα, προχωρα στην αγορα!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αν απευθύνεται σε μένα η σύσταση,

Νομίζω ότι είναι σαφές σε ποιον απευθύνεται η σύσταση. Αλλά, αν χρειάζεται περαιτέρω διευκρίνηση, απευθύνεται σε όποιον αναφέρεται σε VPNs, ψεύτικες διευθύνσεις και λοιπούς παρόμοιους τρόπους ως λύση για την αγορά από ξένο ηλεκτρονικό κατάστημα που δεν την επιτρέπει αλλιώς. Οι τρόποι αυτοί προφανώς δεν είναι νόμιμοι. Και με τους δύο αυτούς τρόπους παίρνεις ένα ρίσκο γιατί παρακάμπτεις τους όρους χρήσης του καταστήματος. Καλό είναι λοιπόν να αποφεύγονται οι αναφορές σε αυτούς σε ένα topic που προορίζεται για παράθεση προσφορών και θέλουμε να το κρατήσουμε όσο πιο καθαρό γίνεται. Είναι ένας απλός κανόνας για το νήμα αυτό.

 

Αν νομίζεις ότι άλλα μηνύματα στο νήμα δεν συμβαδίζουν με αυτό, μπορείς πάντα να τα αναφέρεις. Και όχι, δεν οφείλουμε να απαγορεύσουμε τίποτα εκτός κι αν προκύψουν συνθήκες που θα το απαιτήσουν.

 

Περισσότερες διευκρινήσεις και σχόλια για το moderation μέσω pm, παρακαλώ. Δεν θα συνεχιστεί το offtopic εδώ.

 

Δεν διαγράφτηκε ούτε το μήνυμά σου, ούτε η απάντηση σε αυτό (έγινε όμως edit out το κομμάτι που δεν συμβάδιζε με τον κανόνα αυτόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το 'χω κα πολύ με τα Star Wars, το καινούργιο bundle λέει; Είναι κάποια παιχνίδια που ξεχωρίζουν; https://www.humblebundle.com/

 

Κανένα δε παίζει λινουξ btw :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vizolover: Mόνο για fan λέει το bundle αυτό, απ'οτι διαβάζω κάποιους τώρα στο steam chat. Εγώ πάντως θα του κάνω μεγαλειώδες skip, περιμένοντας περισσότερα από το humblebundle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή δε το 'χω κα πολύ με τα Star Wars, το καινούργιο bundle λέει; Είναι κάποια παιχνίδια που ξεχωρίζουν; https://www.humblebundle.com/

 

Κανένα δε παίζει λινουξ btw :-(

Περίμενα δύο χρόνια να παίξει SW bundle στο steam. Από αλλού μου ήρθε τελικά. Εννοείται ότι αξίζει το bundle και μάλιστα το full πακέτο στα 12$. Τσιμπηθηκε ήδη.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολύ ψηλά είναι το 2ο tier. :(

Τι 12ε φίλε Malthador δεν έχει μείνει σάλιο από το holiday sales του χοντρούλη :P

Ποιo holiday sales 3 παιχνίδια αγόρασα όλα κι όλα. Μουφα sales ήταν!

 

Εξάλλου τα SW games έχουν φτάσει στο Θεό. Περίμενα πως και πως να μαζέψω κανένα. Λουκουμακι μου έκατσε το bundle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δε το 'χω κα πολύ με τα Star Wars, το καινούργιο bundle λέει; Είναι κάποια παιχνίδια που ξεχωρίζουν; https://www.humblebundle.com/

 

Κανένα δε παίζει λινουξ btw :-(

 

Το πρώτο tier τουλάχιστον (KotoR, Dark Forces και Jedi Academy) αξίζει άνετα τα λεφτά του (παράξενο που δεν μπήκε και το πρώτο Jedi Knight, αν και βλέπω ακόμα δεν έγιναν όλα τα παιχνίδια unlock...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το SW bundle όσον αφορά και το 3ο tier:

 

- KotOR και KotOR ΙΙ δεν χρειάζονται σχολιασμό. Δεν είναι μόνο τα δύο καλύτερα SW games ever, αλλά είναι και 2 από τα καλύτερα core RPG's ever, τουλάχιστον στους τομείς της ανάπτυξης χαρακτήρα, σεναρίου/πλοκής και RPG element. Οποιοσδήποτε gamer σέβεται τον εαυτό του επιβάλλεται να τα έχει παίξει.

 

- Το Empire at War είναι ένα πάρα πολύ καλό strategy. Το 3ο tier αξίζει μόνο και μόνο για αυτό.

 

- Το Jedi Academy δεν είναι κανένα top game, action είναι, αρκετά ευχάριστο.

 

- Το Republic Commando και το Battlefront II είναι FPS's, για μένα είναι εξαιρετικά και τα δύο.

 

- Τα 2 Force Unleashed είναι τα δύο meh παιχνίδια του bundle. Δεν με είχαν αφήσει ικανοποιημένο.

 

- Το Dark Forces δεν το έχω παίξει (ακόμα!)

 

Γενικά το bundle αξίζει πάρα πολύ ακόμα και στο 3ο tier λόγω του Empire of War. Αλλά ακόμα και αν δεν άξιζε το 3ο tier, αξίζει να δώσει κάποιος το μέσο όρο (2ο tier) για τα τρία έξτρα παιχνίδια. Όταν ο μέσος όρος είναι στα 11,50$, γιατι να μη δώσεις μισό δολλάριο ακόμα να πάρεις το tier 3; Σε κάθε περίπτωση πάντως το SW bundle στο Steam κοστίζει 93 (!) ευρώ και δεν το θυμάμαι να έχει πέσει κάτω από τα 50 ποτέ.

 

Λογικά τα παιχνίδια που μένουν να ξεκλειδώσουν είναι τα τρία Jedi Knight. Μακάρι να ξεκλειδώσουν κανένα Galalactic Battlegrounds από το πουθενά να τρελαθώ, αν και δεν το νομίζω, αφού δεν υπάρχει στο Steam. :(

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...