Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Παιδιά τα Steam Sales είναι ψόφια ως τώρα ή εγώ έχω ένα κάρο παιχνίδια και δεν βρίσκω κάτι να με τραβάει;

 

Το Thief αξίζει 7,50 ευρώ ή ούτε για τόσα δεν κάνει;

 

 

ποιος κάθετε και παίζει video game 20ετίας? 

 

Όσοι ξέρουμε να παίζουμε παιχνίδια και δεν ενδιαφερόμαστε για το περιτύλιγμα, αλλά για πράγματα ουσίας. Επίσης, τις προάλλες έκατσα και είδα τις extended των tLotR. Δέκα και δεκαπέντε χρονών ταινίες, τι βλακεία που έκανα. :(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχει καλές προσφορές, αλλά ό,τι με ενδιαφέρει είτε το έχω ήδη, είτε είναι πολύ πρόσφατη κυκλοφορία και δεν πέφτει αρκετά.

 

Αυτό που με δυσκολεύει στο Steam είναι η αλλαγή της "βιτρίνας", πολύ φασαρία, επαναλήψεις προσφορών, σκρολάρισμα. Κάπου θα τα έχει μαζεμένα, αλλά δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω ακόμη. 

 

Αν βγάλουν το The Wolf Among Us στο -75% θα το τσιμπήσω. Είναι και κάτι indie που ψιλό-κοιτάζω, αλλά έχω πια τόσα παιχνίδια μαζεμένα που δεν υπάρχει χρόνος.

 

Για τους φίλους των 4X strategy, το Endless Legend -50% στα €16 (με προσθήκη πρόσφατα δωρεάν DLC, αυτά να τα βλέπουν κάποιοι που βγάζουν πέντε χάρτες και θέλουν 3 ευρώ...) είναι πολύ καλή πρόταση.

 

Το Prison Architect έχει επίσης πολύ καλή έκπτωση, αλλά διαβάζω και πολύ ανάμεικτες κριτικές, άλλοι ενθουσιάζονται και άλλοι το θάβουν (what's new, θα πει κάποιος και θα έχει δίκιο) όμως δεν είναι και το αγαπημένο μου είδος παιχνιδιού ούτως ή άλλως, οπότε δεν το αποφασίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αυτό που με δυσκολεύει στο Steam είναι η αλλαγή της "βιτρίνας", πολύ φασαρία, επαναλήψεις προσφορών, σκρολάρισμα. Κάπου θα τα έχει μαζεμένα, αλλά δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω ακόμη. 

 

Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα το γεγονός ότι δεν εξαφανίζει εντελώς από το μαγαζί (και ειδικά τώρα στα sales) τα παιχνίδια που έχω ήδη. Καθόλου, να μην τα βλέπω καν.

 

Μπας και υπάρχει επιλογή κάπου και την έχω χάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω, αυτό έψαχνα μόλις τώρα και... τζίφος. Αφού είναι "in library" μάστορα, τι μου το βγάζεις; 

 

Μαντάρα τα έκαναν. Παλιά μπορούσα και εντόπιζα τίτλους που μου είχαν ξεφύγει ή αγνοούσα, τώρα τρέχα-γύρευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 3,49 πήρα το Batman Origins ( ήταν το μοναδικό που δεν έπαιξα από την τριλογία, τώρα κατά πόσο θα τραβάει το λαπτοπ αυτό είναι άλλη ιστορία) και τώρα ψήνομαι για Walking Dead season 2 στα 7,81. Είναι όλα τα επεισόδια ή μόνο 1 έβγαλαν? Αξίζει όσο το πρώτο ή να περιμένω πέσει κι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ξέρω, αυτό έψαχνα μόλις τώρα και... τζίφος. Αφού είναι "in library" μάστορα, τι μου το βγάζεις;

Αυτό με το in-library πιθανότατα να έχει να κάνει με το ότι ένας χρήστης μπορεί να θέλει να αγοράσει κάτι που ήδη έχει ως gift για κάποιον άλλο (οπότε και θέλει να ξέρει πιθανότατα πότε θα είναι σε προσφορά).

 

Κι εγώ πάντως δεν δηλώνω ενθουσιασμένος από την πρόσφατη αλλαγή με τις προτάσεις (recommendations) και το πολύ απλωμένο (με λιγότερη πληροφορία) layout της 1ης σελίδας. 

 

 

 

ψήνομαι για Walking Dead season 2 στα 7,81. Είναι όλα τα επεισόδια ή μόνο 1 έβγαλαν? Αξίζει όσο το πρώτο ή να περιμένω πέσει κι άλλο?

Έχουν κυκλοφορήσει και τα 5 επεισόδια της 2ης season.

Δεν έχω άποψη για το πόσο καλή είναι η 2η season (γιατί δεν με πολυενδιαφέρει να παίξω τη 2η season - η 1η season ήταν πολύ καλή/πολύ καλύτερη από την προηγούμενη προσπάθεια της Telltale σε Heavy Rain clone).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται στο Nuuvem θα βρεί με 28R$ δηλαδή 8,8 ευρώ, collection της rockstar που περιλαμβάνει τους παρακάτω τίτλους:

 

 

  • Max Payne
  • Max Payne 2 The Fall of Max Payne
  • Max Payne 3
  • Max Payne 3 Season Pass
  • Grand Theft Auto III
  • Grand Theft Auto: Vice City
  • Grand Theft Auto: San Andreas
  • Grand Theft Auto IV
  • Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City
  • Midnight Club 2
  • Manhunt
  • L.A. Noire
  • L.A. Noire DLC Bundle

 

http://www.nuuvem.com.br/produto/1803-rockstar-games-collection

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εμενα με ενθουσιαζει το καινουργιο interface του steam. 

 

Για καλυτερη αναζητηση, πατηστε πανω δεξια τον μεγενθυντικο φακο χωρις να πληκτρολογησετε τιποτα, και θα σας βγαλει επιλογες αναζητησης. Μονο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος κάθετε και παίζει video game 20ετίας? 

 

Εχω στο library αγορασμένα παιχνίδια καθαρά για συλλεκτικούς λόγους, 

ας μπει και αυτό που είναι τσάμπα, ποτέ δεν ξέρεις

Κακο δεν κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...