Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε ένα μέιλ με κωδικό έκπτωσης στο GMG. Το βάζω εδώ για όποιον θέλει.

 

Summer drought, you say? Why not forget about it and get ready for all the amazing games to come this Fall?

 

Start now and get 25% off* amazing titles such as Dark Souls II Season Pass, Shadow of Mordor, Kick-Ass 2, Assassin's Creed Unity, Far Cry 4, Alien Isolation, Dead Rising 3: Apocalypse Edition, Ultimate Street Fighter IV and Gauntlet.

trans.gif

 

WAT399-HZSWBT-IWXJWB

trans.gif

Don't let it go: use the voucher code above during checkout before 4pm UTC on Friday 8th August 2014.

 

Το GMG είναι αξιόπιστο έτσι? Σκέφτομαι για το season pass για το DS2. Λέει είναι ΝΑ. Κάνει για μας? Υπάρχει κάποιο region lock στα steam games?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το GMG είναι αξιόπιστο έτσι? Σκέφτομαι για το season pass για το DS2. Λέει είναι ΝΑ. Κάνει για μας? Υπάρχει κάποιο region lock στα steam games?

Το GMG είναι αξιόπιστο digital distribution store και steam reseller.

Σε μένα το παραπάνω link οδηγεί στο "DARK SOULS™ II Season Pass (EU)" που είναι ok για Ευρώπη (από ό,τι καταλαβαίνω σου δείχνουν την κατάλληλη σελίδα για το παιχνίδι ανάλογα με την IP σου). Αν βλέπεις (NA) μάλλον κάτι πάει στραβά με την ανίχνευση προέλευσης της IP σου - εκτός και αν είσαι εκτός Ευρώπης.

 

Υπόψιν ότι Season pass δεν περικλείει το βασικό παιχνίδι, μόνο τα DLC.

 

Γενικά, σε Steam games μπορεί να υπάρχει region lock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το GMG είναι αξιόπιστο digital distribution store και steam reseller.

Σε μένα το παραπάνω link οδηγεί στο "DARK SOULS™ II Season Pass (EU)" που είναι ok για Ευρώπη (από ό,τι καταλαβαίνω σου δείχνουν την κατάλληλη σελίδα για το παιχνίδι ανάλογα με την IP σου). Αν βλέπεις (NA) μάλλον κάτι πάει στραβά με την ανίχνευση προέλευσης της IP σου - εκτός και αν είσαι εκτός Ευρώπης.

 

Υπόψιν ότι Season pass δεν περικλείει το βασικό παιχνίδι, μόνο τα DLC.

 

Γενικά, σε Steam games μπορεί να υπάρχει region lock.

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Βασικά είναι λίγο μπερδεμένη η κατάσταση με το account μου, γιαυτό ρωτάω. Το έχω φτιάξει στην Ελλάδα, οπότε είμαι EU προφανώς, αλλά τώρα πια μένω εκτός Ευρώπης. Επίσης τρόπο πληρωμής είχα ελληνικό paypal (ελληνική πιστωτική) αλλά τώρα πια χρησιμοποιώ paypal (και κάρτα κατά συνέπεια) της χώρας που βρίσκομαι.

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα και έχω ενεργοποιήσει και games από το amazon.com αλλά επειδή δεν το ξέρω το GMG δεν ξέρω αν το αγοράσω αν θα παίζει στο λογαριασμό μου.

Μπορεί να το χτυπήσω και βλέπουμε, το πολύ πολύ να κλαφτώ λίγο στο CS τους αφού λες ότι είναι αξιόπιστοι.

 

edit: Χμμ, τελικά δεν του αρέσει το PP μου... έστειλα και ένα cs ticket να το τσεκάρουν. 

Επεξ/σία από lordelesar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο account σου πανω δεξιά ->your games and Software library

 

τα έκανα όλα claim αλλά δεν μού έκανε claim το square enix bundle  λόγω του ότι το πήρα από amazon και δεν το κανε claim  !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα "best of" προσφορών των προηγούμενων ημερών απο το gamesplanet για 10 ακόμα ώρες.

 

http://uk.gamesplanet.com/

http://fr.gamesplanet.com/

https://de.gamesplanet.com/

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στα games ανάλογα από ποια χώρα το αγοράσεις; Το Fallout New Vegas: Ultimate Edition Που με ενδιαφέρει στο γερμανικό site έχει τιμή 3,38€ και στο αγγλικό 5,10 Λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στα games ανάλογα από ποια χώρα το αγοράσεις; Το Fallout New Vegas: Ultimate Edition Που με ενδιαφέρει στο γερμανικό site έχει τιμή 3,38€ και στο αγγλικό 5,10 Λίρες.

Οι τιμές, καθώς και τα παιχνίδια που είναι σε προσφορά διαφέρουν γι αυτό και έβαλα και τις 3 σελίδες, Για το συγκεκριμένο παιχνίδι υπάρχει περιορισμός ενεργοποίησης αλλά όχι για Ελλάδα, αμα προσέξεις το γράφει σε κόκκινο πλαίσιο στην γερμανική σελίδα.

 

 

Hinweis

 

Dieses Spiel hat regionale Beschränkungen. Es kann nicht aktiviert werden aus den folgenden Ländern: Russland, Armenien, Aserbaidschan, Weißrussland, Estonia, Georgien, Kasachstan, Kirgisistan, Lettland, Litauen, Moldawien, Tadschikistan, Turkmenistan, Usbekistan, Ukraine, Polen, Tschechien, Slowakei, Ungarn, Rumänien

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 40 λεπτά έχουμε το νέο Humble Bundle. Ποια εταιρία λέτε να είναι αυτή τη φορά;

 

Έτσι όπως τα έχουν κάνει, πλέον, προτιμώ τις προσφορές του GoG...

 

Δυστυχώς, νομίζω πως πέρασαν οι εποχές που έβγαινε καινούριο Humble και γινόταν χαμός στα forums.. :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν το Space Hack για 24 ώρες http://store.steampowered.com/app/315260/

Επίσης το Wing Commander III για Origin πάνω στο σπίτι! https://www.origin.com/en-ie/store/free-games/on-the-house

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...