Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Θεσσαλονικείς μην ανησυχείτε. Σύντομα θα τελειώσω εγώ το μετρό χάρη στο Mining simulator!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πατάτα...

 

https://www.humblebundle.com/

 

To Ironclad Tactics είναι ενδιαφέρον παιχνίδι και έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με την κυκλοφορία του. Τα 10$ είναι συμπαθητική τιμή, αν και όχι η καλύτερη στην οποία έχει κυκλοφορήσει.

 

Tα υπόλοιπα δεν τα ξέρω, για να πω αν αξίζουν (για το Incredipede έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν το έχω δει).

 

Προσφορά εξαιρετική για τους φίλους των tbs και rpg είναι το weekly bundle του Humble, με παιχνιδάρες από Triumph και Larian.

 

Eιδικά οι τίτλοι με ελεύθερη τιμή είναι άχαστη προσφορά (και των έξι δολαρίων επίσης...), το Dragon Commander δεν το ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορά εξαιρετική για τους φίλους των tbs και rpg είναι το weekly bundle του Humble, με παιχνιδάρες από Triumph και Larian.

 

Eιδικά οι τίτλοι με ελεύθερη τιμή είναι άχαστη προσφορά (και των έξι δολαρίων επίσης...), το Dragon Commander δεν το ξέρω.

 

@Snoob διαβαζω στο νετ οτι το Age of Wonders φέρνει πολύ σε μία βελτιωμένη έκδοση Ηeroes of Might and Magic. Ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Shadow Magic (που είναι σε ελεύθερη τιμή, αντί του ΙΙ, λάθος ή σούπερ προσφορά δεν ξέρω) είναι πάρα πολύ καλό, με παράλληλα campaigns και όμορφη ιστορία.

 

Φέρνει μεν στο HoMM, αλλά δεν είναι "αντίγραφο", με τη στενή έννοια του όρου. Στο Master of Magic μοιάζει αρκετά, αλλά η μαγεία σε επίπεδο spells δεν παίζει τόσο καταλυτικό ρόλο (στο ΙΙΙ επιχείρησαν να την ενισχύσουν, αλλά δεν έχω ασχοληθεί αρκετά για να πω αν το κατάφεραν).

 

Και τρία Divinity με 6 δολάρια; Ώρες ατελείωτες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους και ένα αξιόλογο Humble Bundle έπειτα από καιρό..

 

Θα τα τσιμπήσω και ας μην προλαβαίνω να τα παίξω μέσα στο '14 :-P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ τα παιχνίδια είναι αστέρια. Αμέτρητες ώρες με το Age of Wonders: Shadow Magic, ακόμα περισσότερες με το Divine Divinity που ίσως έχει το μεγαλύτερο χάρτη σε RPG γενικά (μόνο με το πρώτο Sacred ανταγωνίζεται). Beyond Divinity, Divinity 2 επίσης πολλές και απολαυστικές εργατοώρες. Dragon Commander είναι μια πολύ χαριτωμένη παράνοια gameplay, μίξη turn-based, real-time, management, action που πετάς γύρω γύρω σα δράκος και πολεμάς, και RPG, προσωπικά το καταδιασκέδασα.

 

Αν δεν τα είχα ήδη τα περισσότερα, σίγουρη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα παιχνίδια της Larian ( Divinity series) είναι κυριολεκτικά unplayable σε τηλεοράσεις και laptops με μεγάλες αναλύσεις.

 

Οι γραμματοσειρές είναι απίστευτα μικρές.

 

Το επισημαίνω για να μήν απογοητευτεί κάποιος.

 

Το Divinity: Dragon Knight Saga, ήταν unplayable στην 40-άρα TV μου.

 

Πήγα στις 50 ίντζες και το πρώτο πράγμα που έβαλα στην TV, ήταν το Dragon Knight Saga.

 

Πάλι unplayable είναι :-(

 

Τσέκάρα στα forums για το Divine Divinity και ισχύουν τα ίδια. (υπάρχει κάποιο patch από το community, αλλά και πάλι το παιχνίδι βγάζει τα μάτια σε τηλεοράσεις και μικρές οθόνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τρίτη φορά. Κάνουμε login Με το FB μας και παίρνουμε Pid κούτρα. Γιατί....όπου κούτρα, με τα μούτρα 

 

Το ίδιο Giveaway νομίζω έγινε και παλιότερα από bundlestars....αλλά όλο και κάποιος δεν θα πήρε...έστω για το φιλαράκι του ρε παιδάκι μου.

 

Και repetition για όσους δεν είδαν (έλπίζω να είναι ενεργά ακόμη), Anomaly Warzone και Enclave

 

..........Νομίζατε ότι σταματάμε εδώ, ΟΠΟΥ ΚΟΥΤΡΑ....

 

Afterfall Insanity κλειδάκια κούτρα! Τρεχάτε είναι περιορισμένα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τρίτη φορά. Κάνουμε login Με το FB μας και παίρνουμε Pid κούτρα. Γιατί....όπου κούτρα, με τα μούτρα 

 

Το ίδιο Giveaway νομίζω έγινε και παλιότερα από bundlestars....αλλά όλο και κάποιος δεν θα πήρε...έστω για το φιλαράκι του ρε παιδάκι μου.

 

 

 

Να είσαι καλά, ξέρεις πόσο καιρό το είχα αυτό σε wishlists και περίμενα να πέσει η τιμή του; :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...