Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Έκλεισε" 6 εκατομύρια unique downloads το GoG.com, ως αποτέλεσμα προσφέρουν το Broken Sword: Director's Cut Edition (bundled μαζί με την αρχική έκδοση) για τις επόμενες 48 ώρες δωρεάν. Η προσφορά ισχύει μέχρι 01/10/2011 και ώρα 11:59 π.μ. (GMT).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης, όπως ήταν γνωστό από την προηγούμενη εβδομάδα, με τη σημερινή κυκλοφορία του patch 2.0 για το Witcher 2, η τιμή του στο GOG μέχρι και τις 6 Οκτωβρίου θα είναι $29.99 (= 22.06 € με την τρέχουσα ισοτιμία).

http://www.gog.com/en/news/the_witcher_2_version_2_0_is_here_on_gog_com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Έκλεισε" 6 εκατομύρια unique downloads το GoG.com, ως αποτέλεσμα προσφέρουν το Broken Sword: Director's Cut Edition (bundled μαζί με την αρχική έκδοση) για τις επόμενες 48 ώρες δωρεάν. Η προσφορά ισχύει μέχρι 01/10/2011 και ώρα 11:59 π.μ. (GMT).

 

Συγχαρητήρια για το GoG, είναι πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ 'μαγαζάκι'.

 

Τι να πω όμως για τον χρήστη Dotur ο οποίος κέρδισε... ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ του GoG ΔΩΡΕΑΝ ???!!!!! :whistle:

 

Πού ήμουν εγώ και τι έκανα εκείνη την ώρα?? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για το GoG, είναι πραγματικά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ 'μαγαζάκι'.

 

Τι να πω όμως για τον χρήστη Dotur ο οποίος κέρδισε... ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ του GoG ΔΩΡΕΑΝ ???!!!!! :whistle:

 

Πλάκα έχει, αμα αναλογιστείς πόσες ώρες gameplay είναι συνολικά όλα αυτά τα παιχνίδια μαζεμένα... Μόνο η συλλογή της Black Isle περνάει χαλαρά τις 300~ ώρες. Πάντως ένα είναι το σίγουρο: το παλληκάρι θα κάνει πολύ, ΠΟΛΥ καιρό να αγοράσει παιχνίδι tongue.gif

 

Busy weekend το παρόν (πάει το μηνιάτικο, το κλαίω απο τώρα tongue.gif) - έχουμε και λέμε:

 

Steam Weekend Deal: Blood Bowl - Legendary Edition στα 8,00€

Steam Weekend Deal: Post-Apocalyptic Mayhem στα 4,99€ - επιπρόσθετα δίνεται free weekend.

Steam Weekend Deal: Dungeon Siege III στα 27,49€

 

Steam Daily Deal: Starscape στα 3,40€

 

GoG.com Weekend Catalogue - Rebellion στα -50%:

 

* Empire Earth 2 Gold Edition - $4,99

* Empire Earth 3 - $4,99

* Empire Earth Gold Edition - $2,99

* Evil Genius - $4,99

* Ground Control (μαζί με το expansion Dark Conspiracy) - $2,99

* Ground Control 2: Special Edition - $2,99

* Judge Dredd: Dredd vs. Death - $2,99

* Lords of Magic: Special Edition - $2,99

* Lords of the Realm 3 - $2,99

* Lords of the Realm: Royal Edition - $2,99

* Pinball Gold Pack - $4,99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει, αμα αναλογιστείς πόσες ώρες gameplay είναι συνολικά όλα αυτά τα παιχνίδια μαζεμένα... Μόνο η συλλογή της Black Isle περνάει χαλαρά τις 300~ ώρες. Πάντως ένα είναι το σίγουρο: το παλληκάρι θα κάνει πολύ, ΠΟΛΥ καιρό να αγοράσει παιχνίδι tongue.gif

 

 

 

Κατ'αρχήν θα έχει ένα προβληματάκι bandwidth και χρόνου για να τα κατεβάσει... Υπολογίζω, χαλαρά, γύρω στα 2 χρόνια να κάνει 24-7 downloading ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!

Μετά θα έχει ένα θέμα χώρου για να τα αποθηκεύσει... Ίσως μέχρι να κατεβούν βέβαια να έχουν γίνει mainstream οι σκληροί των PetaBytes :-D

 

Και μετά θα αυτοκτονήσει γιατί δεν θα του φτάνει ο χρόνος για να τα παίξει - έστω και ΜΟΝΟ αυτά που τον ενδιαφέρουν πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως το ds3 δεν το χει κ πολυ καλή τιμή ακόμα κ με 50%

http://www.skroutz.gr/s/323277/Dungeon-Siege-III.html Απλό 17.5Ε

http://www.skroutz.gr/s/329573/Dungeon-Siege-III-Limited-Edition.html Limited edition: 19E

 

Δεν καταλαβαίνω πάντως την πολιτική του steam να κρατάει μεγάλα παιχνίδια στα 49.99Ε κανονική τιμή. Θέλω να πω αν υπάρχει σε hardcopy με 15-30 γιατί να το πάρεις από το steam? :wacko:

 

Κατ'αρχήν θα έχει ένα προβληματάκι bandwidth και χρόνου για να τα κατεβάσει... Υπολογίζω, χαλαρά, γύρω στα 2 χρόνια να κάνει 24-7 downloading ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!

Μετά θα έχει ένα θέμα χώρου για να τα αποθηκεύσει... Ίσως μέχρι να κατεβούν βέβαια να έχουν γίνει mainstream οι σκληροί των PetaBytes :-D

 

Και μετά θα αυτοκτονήσει γιατί δεν θα του φτάνει ο χρόνος για να τα παίξει - έστω και ΜΟΝΟ αυτά που τον ενδιαφέρουν πολύ!!!

χαχα καλό!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πάντως την πολιτική του steam να κρατάει μεγάλα παιχνίδια στα 49.99Ε κανονική τιμή. Θέλω να πω αν υπάρχει σε hardcopy με 15-30 γιατί να το πάρεις από το steam? :wacko:

 

Αν δέν κάνω λάθος έχει να κάνει με την τακτική τους να τοποθετούν την ισοτιμία ευρώ - δολλαρίου 1:1 (δηλαδή 1$ = 1€) για το ευρωπαϊκό παράρτημα τους - κάτι που το κάνουν όλα τα U.S. - based (νομίζω) digital distribution sites (οπότε πιθανόν να παίζει κάτι νομικά?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι κάπου είχα διαβάσει από ένα παλικάρι ότι τα digital copies έχουν μεγαλύτερο κόστος παραγωγής από τα hard copies, αλλά ποτέ δεν κατάλαβα το γιατί (δεν ρώτησα κι όλας βέβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά αυτό δε σημαίνει ότι ισχύει κιόλας απαραίτητα επειδή το είπε το παλικάρι.Δεν είναι λογικό να ισχύσει δηλαδή.

Όπως και να έχει εμείς κάνουμε την έρευνα αγοράς μας πριν και κανονιζόμεθα.

Για να δούμε τι θα μας βγάλει το steam σε λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Νομίζω ότι ποντάρουν στην ευκολία απόκτησης (αρκεί ένα download) και στη συνέχεια ενημέρωσης (με patches). Επίσης νομίζω ότι την τιμή δεν την καθορίζει το ίδιο το Steam ως πλατφόρμα (ίσως προτείνει πολιτικές χρέωσης βέβαια), αλλά ο εκάστοτε publisher. Και ένα ποσοστό από την τιμή πηγαίνει και στο Steam, οπότε ίσως για αυτό να είναι ανεβασμένη.

 

Από την άλλη, όταν το Steam κάνει τις -90% ή και μικρότερες προσφορές (και πάλι με τη συναίνεση του pubisher είναι), παίζει σχετικά χωρίς ανταγωνισμό από retail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχουμε καινούργιο humble bundle με προεξέχον το frozen synapse, ενώ αν δώσετε πάνω από 4.3$ (~3,2€), παίρνετε άλλα 5 παιχνίδια, μέσα στα οποία το trine...

Αξίζει νομίζω...

 

Έχουν προσθέσει ακόμα ένα indie... το "Trauma". Αρκετά ιδιαίτερο και όμορφο παιχνίδι (όσο έχω παίξει). Κάπως καταθλιπτικό ωστόσο. Και πρέπει να είναι σύντομο. Από όσο ξέρω μπορεί κανείς να παίξει δωρεάν όλο το παιχνίδι online από το επίσημο site, αλλά προφανώς προτείνουν να το αγοράσει κανείς στην downloadable μορφή του για να ενισχύσει τον developer (Krystian Majewski).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Midweek Madness στο Steam το Portal 2 -50%, στα 11,24€...

Μια χαρά τιμή για όποιον δεν το χει...

Σήμερα βγαίνει και το δωρεάν DLC... Lol την αγαπώ τη Valve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...