Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

P.S. Επίσης άξιο αναφοράς είναι οτι μόλις η σελίδα φτάσει τα 6.000.000 (unique) downloads, δίνουν στον downloader no. 6.000.000 όλη την συλλογή του GoG.com (στο περίπου 350+ games), και θα προσφέρει για τις επόμενες 48 ώρες το Broken Sword: Director's Cut Edition (το οποίο βάσει του CDP θα περιέχει και την original έκδοση).

Αυτό με το Broken Sword θα είναι πολύ καλή ευκαιρία, και πιθανότατα θα το υπενθυμίσουμε και από εδώ όταν θα έρθει εκείνη η ώρα.

 

Τώρα όσο αφορά τη συμπλήρωση των 6 εκ. από "unique" downloads, είναι αρκετά μπερδεμένο το θέμα και ουσιαστικά θέμα τύχης (και γενικά το θεωρώ κάπως ηλίθιο promo) για αυτό και δεν το ανέφερα. Πχ:

- Unique downloads εννοούν ένα download ανά παιχνίδι. Δεν μετράει αν ξανακατεβάσει κάποιος ένα παιχνίδι. Δεν μετράει αν έχεις αγοράσει ένα παιχνίδι αλλά δεν το έχεις κατεβάσει (μόνο όταν το κατεβάσεις μετράει).

- Μετράει το ξεκίνημα ενός download και όχι η ολοκλήρωσή του. Δεν αναφέρεται κάτι για ακύρωση του download πριν ολοκληρωθεί, ή αν θα κατεβάσεις σειριακά μέσω του GOG downloader ή ταυτόχρονα πολλαπλά αρχεία απευθείας από browser (...)

- Αν το κυρίως παιχνίδι είναι κατακερματισμένο σε επιμέρους πολλαπλά αρχεία, μετράει μόνο ως ένα download. Δεν είναι ξεκάθαρο, ωστόσο, αν αρκεί να ξεκινήσεις ένα από αυτά, ή πρέπει να τα ξεκινήσεις όλα για να μετρήσει ως ένα παιχνίδι.

- Δεν μετράνε τα download των extras (πρέπει να κατεβάσετε το ίδιο το παιχνίδι),

- Οι αυξήσεις στον μετρητή στην κεντρική σελίδα είναι εικονικές (λειτουργεί με μια timer function και αλλάζει ακόμα και αν είσαι offline). Δεν ασχολήθηκα με τον source κώδικα της σελίδας, αλλά πιθανότατα παραμένει ενδεικτικός στο περίπου πόσα downloads έχουν γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιχνιδάρα το alpha protocol και όποιος δεν το έχει είναι φοβερή ευκαιρία να το πάρει στα 2 ευρώ μόνο!!

 

To τσίμπησα εχθές το βράδι πιό πολύ λόγω των σχολίων σας.

 

Οι κριτικές του δεν είναι και οι καλύτερες.

 

Θα το δοκιμάσω με τη πρώτη ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ έπαιξα κάμποσες αποστολές.

Το παιχνίδι μπορούσε να είναι τόσο πολύ καλύτερο, αλλά του λείπει σοβαρά το polish.

 

Κατά τ'άλλα, είναι το μόνο RPG που κάθομαι και διαβάζω τα πάντα ώστε να ξέρω την ψυχολογία του καθενός όσο γίνεται, για τις συζητήσεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ διάβασα ένα σχετικά θετικό review (δεν είχε βαθμολογία). Είδα και την τιμή και έφυγε άμεσα το purchase :) Αν και μάλλον προς Χριστούγεννα θα μπορέσω να το παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το θέμα με το Alpha Protocol είναι ότι βγήκε νωρίτερα απ' ότι έπρεπε. Πολύ καλό παιχνίδι από πλευράς concept και story αλλά ήθελε περισσότερο testing να το στρώσουν κάπως. Προσωπικά μ' άρεσε αρκετά αλλά υπήρχαν στιγμές που μου ερχόταν να σπάσω την οθόνη. Όσοι το είχανε κράξει δεν το είχαν παίξει όλο, είμαι σίγουρος γι' αυτό μην τους ακούς και τόσο. Είναι αρκετά υποτιμημένο αλλά όντως έχει διάφορα πράγματα που μπορεί να σε χαλάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε καινούργιο humble bundle με προεξέχον το frozen synapse, ενώ αν δώσετε πάνω από 4.3$ (~3,2€), παίρνετε άλλα 5 παιχνίδια, μέσα στα οποία το trine...

Αξίζει νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβε ο lalanis. Εντάξει το trine πλέον το έχει σχεδόν κάθε gamer αλλά τα υπόλοιπα ωραία φαίνονται.

 

Να και το video :

 

http://www.youtube.com/watch?v=8bH7Cooa5zs&feature=player_embedded

 

 

Και η σελίδα :

 

http://www.humblebundle.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...