Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το happy hour του Indiegala ειναι αρκετα περιεργο. Το αγορασα εχθες με πανω απο τον μεσο ορο και ξαφνικα εχω το δικο μου bundle και αλλα τρια. Συνολο 4 bundle με αγορα 7$ κατα την διαρκεια του happy hour. Μονο 2 δεν επρεπε να ειχα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το happy hour του Indiegala ειναι αρκετα περιεργο. Το αγορασα εχθες με πανω απο τον μεσο ορο και ξαφνικα εχω το δικο μου bundle και αλλα τρια. Συνολο 4 bundle με αγορα 7$ κατα την διαρκεια του happy hour. Μονο 2 δεν επρεπε να ειχα;

http://www.insomnia.gr/topic/345863-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD/page-638?do=findComment&comment=53004275

Ειχες αγορασει στην αρχη του bundle?

 

(Παντως συμφωνω μαζι σου οτι ειναι περιεργο, εχω διαβασει 10 φορες τους ορους και παλι βρεθηκα προ απροοπτου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις προβληματα καθυστερησης με το gamefly; ειναι η δευτερη φορα στην σειρα που παραγγελνω και καθυστερει 24 ωρες και πανω να μου δωσει τα κλειδια. Φυσικα δεν με χρεωνει μεχρι να μου δωσει τα κλειδια αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Τροπος πληρωμης paypal

 

Edit: λεει under review στο status και οτι και καλα θα επικοινωνησουν μαζι μου για επιβεβαιωση, και την προηγουμενη φορα ετσι ελεγε αλλα δεν επικοινωνησαν απλα ηρθαν αρκετα καθυστερημενα τα κλειδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα Rockstar Sale στο Amazon με εκπτώσεις έως 86% κάτω!

 

Δεν υπάρχει κάτι καινούργιο που δεν έχουμε δει στο παρελθόν από Amazon, καθώς και η Rockstar δεν έχει κυκλοφορήσει κανένα νέο παιχνίδι αλλά για κάποιον που δεν έχει εκμεταλλευτεί τις προσφορές στο παρελθόν είναι μία χαρά.

 

Τις καλύτερες (και πληροφορίες αν είναι για Steam κ.λπ.) θα τις βρείτε συγκεντρωμένες εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για κατοικους αμερικης

Note: Currently, this item is available only to customers located in the United States and who have a U.S. billing address.

 

Δηλαδή για τους μισούς απο εδώ μέσα :ph34r: :P :lol:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα FEZ, Starseed Pilgrim και Beat Buddy προστέθηκαν στο The Humble Indie Bundle 11.

 

Ψιλοαπογοήτευση δηλαδή. Τουλάχιστον το Bundle του 1$ είναι θανατηφόρο.

Γιατι ψιλοαπογοητευση?

Δεν τα ξερω, αλλα βλεπω υψηλες βαθμολογιες παικτων.

Ειναι χάλια ή περιμεναμε κατι καλυτερο ή κατι αλλο πχ να εχουν ξαναπαιχτει σε bundle?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ψιλοαπογοητευση?

Δεν τα ξερω, αλλα βλεπω υψηλες βαθμολογιες παικτων.

Ειναι χάλια ή περιμεναμε κατι καλυτερο ή κατι αλλο πχ να εχουν ξαναπαιχτει σε bundle?

 

 

Γιατί το FEZ το έχουμε ξαναδεί και το να είναι το Beat Buddy στο υψηλότερο tier και το Dust και το Guacamelee! στο χαμηλότερο είναι λίγο οξύμωρο.

 

Κανένα από τα τρία νέα παιχνίδια δεν έχει τη δυναμική να σε ωθήσει να πάρεις το ακριβότερο tier αν δεν το έχεις πάρει ήδη λόγω Antichamber και Monaco.

Να ρωτήσω. Το Kinguin λειτουργεί σαν τα γνωστά κλειδάδικα που όλοι ψιλοφοβόμαστε? Γιατί έχει πολύ καλές τιμές στα νέα παιχνίδια.

 

Βασικά ακόμα χειρότερα γιατί ενώνει όλα τα κλειδάδικα αλλά και απλούς χρήστες που πουλάνε κλειδιά υπό μία ομπρέλα :-P. Νομίζω ότι πίσω του είναι οι τύποι του γνωστού κλειδάδικου G2Play.

 

Σαν ιδέα είναι καλή (και αρκετά κερδοφόρα γι' αυτούς μιας και παίρνουν όχι μόνο ποσοστά ανά πώληση αλλά και για κάθε καταχώρηση ανεξαρτήτως αν θα πουληθεί ή όχι το προϊόν) αλλά εντελώς παράνομη, καθώς ούτε τα κλειδάδικα αλλά ούτε και οι απλοί χρήστες έχουν δικαίωμα μεταπώλησης.

 

Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι hit and miss που λέμε μπορεί να μην σου εμφανιστεί ποτέ πρόβλημα αλλά μπορεί και να σου κάτσει η στραβή και να μην βρίσκεις άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Το Kinguin λειτουργεί σαν τα γνωστά κλειδάδικα που όλοι ψιλοφοβόμαστε? Γιατί έχει πολύ καλές τιμές στα νέα παιχνίδια.

Εγω εχω αγορασει μεχρι στιγμης 4 παιχνιδακια απο εκει και ολλα μια χαρα πηγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε το GoG κορόιδευε το regional pricing με εξυπνακίστικα βιντεάκια, τώρα σταδιακά θα το υιοθετήσει ακόμα και για τους κλασσικούς τίτλους.

 

Τουλάχιστον φαίνεται ότι δεν θα πάει στη λογική του 1$ = 1€ για τα κλασσικά. Πάντως τα νέα που θα βάζει από εδώ και πέρα θα είναι στο έλεος της επιλογής του εκάστοτε εκδότη.

 

Πέφτουν τα κάστρα σιγά σιγά... Μετά το Humble Store, το γυρνάει και το GoG :(.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...