Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν το ποσταρα η σελίδα άνοιγε αλλά τελικά ήταν κάτι σαν δοκιμαστικό που έκαναν και μαθεύτηκε στο reddit και έπεσαν όλα.. Σύμφωνα με το bundle stars θα βγει ανακοίνωση για το πότε θα είναι live το giveaway στο twitter!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι πρέπει να κάνουμε για να το πάρουμε?

Μπαίνει αυτοματα?

Πατησα στο link που λεει start here εκανα login με το origin και μου εβγαλε success

 

παντως ακομη το περιμενω-edit εμφανιστηκε τωρα-λιγο παραπανω απο  μια μερα

 

 

 

--- συμπαθητικη η τιμουλα του sims medieval kai expansion

 

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/sims-medieval/mac-pc-download/bundle/deluxe-edition-ANW.html

 

 

μονο του το expansion Βγαινει στα 5 που ειναι επισης αρκετα καλη τιμη

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw το civ4 και 5 μεγάλη φόλα,δεν μου άρεσαν καθόλου. το καλύτερο για μένα είναι το 3 και πραγματικά αξίζει κάθε $ !

 

Ο πατέρας μου Καθηγητής Πολυτεχνείου είναι πωρωμένος με την σειρά (να κοιμάται 4-5 το πρωί)

και επιμένει ότι το Civilization II είναι το καλύτερο από όλα.

Κάθε φορά που έπαιζε μερικές μέρες ένα Civilization μετά από καμιά βδομάδα γύρναγε στο Civ II

 

Έχουν πολύ διπλωματία από ότι έχω καταλάβει τα υπόλοιπα κλπ

 

Συνοπτικά παρόλο που τα έχουμε όλα κανονικά και αυθεντικά (2-3 φορές) εγώ πήρα το Tier1 για να το έχω στο steam έτσι να υπάρχει και να υποστηρίξω στοιχειωδώς την 2K

 

Η γνώμη μου είναι ότι θα έδινα και 30$ εάν είχε όλα!! τα παλιά Civ με τα expansions τους

  • Civilization I (1991) [το έχω χάσει]
  • Civilization II (1995)
  • Civilization II: Conflicts in Civilization (1996)
  • Civilization II: Fantastic Worlds (EPIC!! πρέπει όλοι να το παίξετε)
  • Civilization II: Test of Time (δεν το έχω :whistle: )
  • Civilization III (2001)
  • Civilization III: Play the World (2002)
  • Civilization III: Conquests (2003)

 

ίσως ο λόγος που θα ήθελα να τα δίνει, ακόμα και 30$ είναι επειδή δεν παίζουν σε σύγχρονα Windows :(

πρέπει να τρέξω XP mode (virtual machine)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το ποσταρα η σελίδα άνοιγε αλλά τελικά ήταν κάτι σαν δοκιμαστικό που έκαναν και μαθεύτηκε στο reddit και έπεσαν όλα.. Σύμφωνα με το bundle stars θα βγει ανακοίνωση για το πότε θα είναι live το giveaway στο twitter!!

Εγώ μπήκα πήρα κλειδάκι no prob. Όπου κούτρα, με τα μούτρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ίσως ο λόγος που θα ήθελα να τα δίνει, ακόμα και 30$ είναι επειδή δεν παίζουν σε σύγχρονα Windows :(

πρέπει να τρέξω XP mode (virtual machine)

μια χαρα και χωρις προβληματα τρεχει το civ 2 mge-που περιλαμβανει τα παντα απο civ 2- σε 7x64

 

και γενικα 64 bit OS με αυτο http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=193215

 

και για μενα το καλυτερο civ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το κλειδακι του pid!

 

Ιndie Gala interstellar bundle

http://www.indiegala.com/

 

 

ελληνικά

 

Δεν το πιστευω. Μας κανουν πλακα τωρα. Εχει μπει σε ποσες προσφορες το interstellar marines ενω ειναι σε early access και μπαινει τωρα σε bundle? Το θελω απο την πρωτη μερα που το ειδα στο steam επειδη το ηξερα απο πριν και ειχα παιξει εκεινη την μια πιστα που υπηρχε τοτε. Σαν υποψηφιος αγοραστης, ειναι καλο σημαδι που μπαινει σε bundle χωρις ακομα να εχει κυκλοφορησει;

Η spearhead edition ειναι η πιο ακριβη εκδοση του παιχνιδιου (36.99e στο steam) και το εχουν μαζι με αλλα 5 παιχνιδια 4.4ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω απλα εχω ενα θεμα με το paypal. Στο steam γινεται χαμος. Υπαρχουν παρα πολλα αρνητικα σχολια (ισως να υπαρχει και δικο μου) σχετικα με αυτη την δραματικη μειωση τιμης. Εβγαλαν κιολας μια ανακοινωση στην οποια μας απολογουνται.

Συμφωνα με προχειρους υπολογισμους αν καποιος ορισει να πανε ολα τα εσοδα στους developers τοτε, πχ 6$, τοτε τα 4.4ε μοιραζονται δια 6. Το ποσο που θα παρουν οι devs του Interstellar marines ειναι 0,73ε προ φορων. Μετα φορων πρεπει να αφαιρεσουν αλλο ενα 25% γιατι αυτος ειναι ο φορος στην δανια. Δεν γραφω το ποσο που θα παρουν στα χερια τους γιατι ειναι ξεφτιλα. Θετω λοιπον το παρακατω ερωτημα το οποιο δυστυχως στριφογυρναει στο μυαλο μου εδω και μερες.

Γιατι να αγοραζουμε παιχνιδια κοψοχρονια, απο την στιγμη που:

1)Aρκετα απο αυτα δεν προκειται να τα παιξουμε

2)Τα χρηματα που φτανουν στους developers ειναι πολυ λιγα ωστε να θεωρηθουν δικαια ή να βγαζουν τα "εξοδα" τους

3)Βγαινουν λεφτα απο την τσεπη μας σε παιχνιδια που και να τα πειρατευαμε δεν θα υπηρχε διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 activating the Interstellar Marines Spearhead key gives you an extra copy of the game to gift, essentially giving you 3 copies of the game (the extra gift copy in your inventory and the key for regular Interstellar Marines which you won't need if you have the Spearhead edition).  

 

 

οποτε ενεργοποιειτε απευθειας την spearhead  και οχι το κλειδακι του 1ου tier (γιατι θα παει χαμενο αν το ενεργοποιησετε 1ο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω απλα εχω ενα θεμα με το paypal. Στο steam γινεται χαμος. Υπαρχουν παρα πολλα αρνητικα σχολια (ισως να υπαρχει και δικο μου) σχετικα με αυτη την δραματικη μειωση τιμης. Εβγαλαν κιολας μια ανακοινωση στην οποια μας απολογουνται.

Συμφωνα με προχειρους υπολογισμους αν καποιος ορισει να πανε ολα τα εσοδα στους developers τοτε, πχ 6$, τοτε τα 4.4ε μοιραζονται δια 6. Το ποσο που θα παρουν οι devs του Interstellar marines ειναι 0,73ε προ φορων. Μετα φορων πρεπει να αφαιρεσουν αλλο ενα 25% γιατι αυτος ειναι ο φορος στην δανια. Δεν γραφω το ποσο που θα παρουν στα χερια τους γιατι ειναι ξεφτιλα. Θετω λοιπον το παρακατω ερωτημα το οποιο δυστυχως στριφογυρναει στο μυαλο μου εδω και μερες.

Γιατι να αγοραζουμε παιχνιδια κοψοχρονια, απο την στιγμη που:

1)Aρκετα απο αυτα δεν προκειται να τα παιξουμε

2)Τα χρηματα που φτανουν στους developers ειναι πολυ λιγα ωστε να θεωρηθουν δικαια ή να βγαζουν τα "εξοδα" τους

3)Βγαινουν λεφτα απο την τσεπη μας σε παιχνιδια που και να τα πειρατευαμε δεν θα υπηρχε διαφορα

 

 

Σόρρυ, κιόλας αλλά εγώ σαν καταναλωτής μόνο θετικά βρίσκω στο γεγονός ότι απέκτησα το παιχνίδι με μόλις 4-5 ευρώ (τι φιλανθρωπία δεν την αναφέρω καν). Θα γκρινιάζουμε και γιατί αγοράσαμε κοψοχρονιά κάτι? αυτό και αν είναι παράλογο. Ή μήπως να απολογηθούμε που το αγοράσαμε μόνο τόσο ?

Επιλογή τους ήταν, δε τους ανάγκασε κανείς να το πράξουν, σίγουρα κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν. Καμία επιχείρηση από όσο ξέρω δεν είναι τόσο αφελής, δε χαρίζει και βεβαίως δε θέλει να λουκετώσει, .Πριν προβούν σε μια τέτοια κίνηση σίγουρα θα είχαν εξετάσει τις ενδεχόμενες οικονομικές συνέπειες και το βασικότερο αν τους "παίρνει" να κάνουν κάτι τέτοιο. 

 

Και το ποσό 0.73$ που θα λάβουν οι ντεβς του ιντερστέλαρ είναι λίγο λάθος. Οι του ΒΤΑ ντεβς παίρνουν εξαπλάσια λεφτά παραπάνω από αυτούς του Non BTA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...