Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αγόρασα το πρωί και FC3 + AC3 deluxe και περάστηκαν στο steam μια χαρά αλλά το πρωί ρώτησα επίσης

 

 

ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό?

 

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα, τα steam UBI games βγάζουν έναν δικό τους - αποκλειστικά για το εκάστοτε παιχνίδι - μονταρισμένο κάπως uplay client ο οποίος τρέχει μέσα από το steam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου λέει στη σελίδα που το αγοράζεις ότι σαν drm έχει το steam, το ενεργοποιείς εκεί.Αν σου λέει για uplay πράττεις αντίστοιχα.Γενικά υπάρχουν εκδόσεις και για τις δύο πλατφόρμες.Απλά έχε στο μυαλό σου ότι ακόμα και μέσω steam να το έχεις αγορασμένο το παιχνίδι θα πρέπει να ανοίξει και το uplay σε κάθε περίπτωση για να παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με το πού έφτιαξε τον λογαριασμό του, αλλά με το από πού μπαίνει για να κάνει την αγορά. 

 

δεν εχει να κανει με αυτο,  αν παμε  ρωσια διακοπες τα χριστουγεννα δυστυχως δεν θα αγοραζουμε σε ρουβλια

 

η διευθυνση που εδωσα αφορα ελληνες  που για καποιο λογο βρισκονται για λιγες μερες εξωτερικο

η χωρα καθοριζεται οχι με το που εγινε ολογαριασμος αλλα με το που εγινε η πρωτη απευθειας αγορα απο το steam

φυσικα ειναι δυνατο να αλλαχθει  η χωρα -σε περιπτωση μεταναστευσης- απο το support,

 

προφανως ο φιλος εχει κανει αγορες απο το ολλανδικο steam store  αρα εχει δεν εχει δικαιωμα αγορας και απο το ελληνικο

 

-------

 

ΥΓ ελεος με τις ερωτησεις αν το ενα η το αλλο ειναι region lock,μονο το toilet tycoon δεν εχουμε ρωτησει ακομα αν ειναι

αν ξερει καποιος οτι κατι ειναι region lock δεν το ποσταρει, και αν τυχον καποιος  μαθει κατι τετοιο το ενημερωνει

τα παιχνιδια που ξερουμε οτι ειναι region lοck ειναι τα εξης μετρημενα στα δαχτυλα:

 

 

 

Α

τα περισσοτερα της deep silver>>> dead island , + riptide last light, saints row 4-δεν ξερω αν το τελευταιο ειναι σιγουρα κλειδωμενο ,αλλα ετσι ακουγεται και προσωπικα δεν θα ρισκαρα να αγορασω κανενα  της ds απο το amazon στην παρουσα φαση

 

Β

το mafia 2-oλα τα αλλα 2κ ειναι ΟΚ

 

Γ

το inversion απο bandai namco

 

για το bethesda  καλα κανει ο krokos και αναφερει προσοχη,γιατι σημερα πρωτοβγηκαν στο amazon oποτε δεν μπορουμε να ειμαστε 1000% σιγουροι-κατα πασα πιθανοτητα ομως θα ειναι  ελευθερα,καθως οι μονοι  περιορισμοι της εταιρειας  απ οσα ξερουμε απο αλλα καταστηματα , αφορουν μονο ρωσια και γυρω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα το πρωί και FC3 + AC3 deluxe και περάστηκαν στο steam μια χαρά αλλά το πρωί ρώτησα επίσης

 

 

ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό?

ωραιά,εφόσον το ac3 δεν είναι region locked...φύγαμε για αγορά..

πώς γίνεται refund στο amazon;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρώτησα επειδή διαβάζω ότι πέρα από το activation στο steam σου δίνει κι από ένα cdkey για το καθένα (τα οποία όντως μου τα έχει δώσει) τα οποία τα βάζεις στο uplay μετά την εγκατάσταση, γι αυτό και η απορία μου μήπως αυτά (τα δεύτερα κλειδιά) παίζει να είναι region locked. Μπορεί κάποιος να κατέβασε τα games και να ξέρει κι επειδή είναι κομματάκι δύσκολο να κατεβάσω 30 γιγα μόνο και μόνο για να τσεκάρω αν περνάνε τα keys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cd key για ολα τα παιχνιδια  tou steam που εχουν καποιο επιπλεον drm,  στο παρεχει το steam και ειναι εμφανες μονο αφου γινει η ενεργοποιηση ενος προιοντος στο steam

 

Ο retailer που αγοραζεις τo παιχνιδι σου δινει μονο ενα κλειδι για την ενεργοποιηση στο steam,oλα τα αλλα τα αναλαμβανει το steam οπως συμβαινει και οταν αγορασεις κατι απευθειας


 

πώς γίνεται refund στο amazon;;;

 

κατα τον ελεγχο ειναι πιθανο να διαπιστωσουν οτι εχεις ελληνικη καρτα και  να σε γειωσουν altogether ,πχ μπλοκαρωντας τον λογαριασμο σου απο μελλοντικες αγορες

καθως η αγορα ψηφιακων αγαθων δεν αφορα ευρωπαιους, γιαυτο προσοχη  και να μην κανετε βιαστικες η λαθος,αγορες ,εκτος αν μενετε ΗΠΑ ,οπου τοτε το support τους  ειναι τελειο

 

προσωπικα δεν θα απευθυνομουν στο support για θεμα digital ,θα το καταπινα χτυπωντας το κεφαλι μου στον τοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να πω πως τώρα μόλις μιλούσα με το amazon στο τηλέφωνο,εντάξει πέρα ότι τους έδινα τα στοιχεία και κάποια δεν τους έδωσα και μου είπανε ευχαριστούμε πολύ τα στοιχεία ταιριάζουν :P ,με βοήθησαν στο 100% και μου έκαναν refund το AC3 deluxe..

 

και έτρεχε κρύος ιδρώτας γιατί η κάρτα ελληνική,τα στοιχεία αμερικάνικα και ελληνικά,εντάξει όλα κομπλε όμως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το Far Cry 3 παίζει κανονικά? το δοκίμασε κανείς?

μέχρι πότε ισχύει η συγκεκριμένη προσφορά?

 

 

 

παιδιά προσφορά τρεχάτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/pc/217511-bioshock-triple-pack-steam/

τι amazon και μ$%^^@ιες... :/`

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τετοιες περιπτωσεις εισαι κανονικα στο ελεος του εκπροσωπου και ποσο καλο παιδι ειναι

ναι,ευτιχώς μάλλον πρωί πρωί που είναι και αμερική,τον άκουγα αγουροξυπνημένο αλλά με βοήθησε πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το Far Cry 3 παίζει κανονικά? το δοκίμασε κανείς?

μέχρι πότε ισχύει η συγκεκριμένη προσφορά?

 

 

 

παιδιά προσφορά τρεχάτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/pc/217511-bioshock-triple-pack-steam/

τι amazon και μ$%^^@ιες... :/`

 

 

Link.png Site: Σύμπτωση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

L. A. Noire &

Bully (scholarship Edition) &

G.T.A. Trilogy  (GTA 3, San Andreas, Vice City)

 

Όλα μαζί στα 15€

http://www.gamersgate.com/DDB-GTATBLAN/gta-trilogy-and-bully-and-la-noire-bundle?aff=ggnews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν χάσει bundles, στο Steam έχει πάρα πολλά bundle games -80 με -90% απλά είναι λίγο κρυμμένα.

http://store.steampowered.com/genre/Indie/  και πάτε στο specials.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-------------το διορθωσαν--------------------------------

αυτο το 3,75 για το Fallen-enchantress-legendary-heroes σιγουρα ειναι λαθακι-αν και το gg δεν κανει τετοια πραματα

http://www.gamersgate.com/DD-FELH/fallen-enchantress-legendary-heroes

ειναι στανταλονε και βελτιωμενη εκδοση ,που καθιστα το αρχικο FE obsolete

 

 

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...