Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν ηταν δεν θα το ποσταρα-τουλαχιστον απ οσο ξερουμε ως τωρα

μη τρεξεις ομως να το παρεις απο τους πρωτους αν προκυψει  θεμα θα μαθευτει

ναι επειδή έχουμε 1-2 περιστατικά,θα περιμένω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το l4d

δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα

 

αλλα καλυτερα πες του να μπει και να το αγορασει απο την παρακατω διευθυνση-απο browser

 

 

http://store.steampowered.com/?cc=gr

 

 

το ?cc=gr φορτωνει το ελλ store απο οπου και αν μπαινει καποιος αλλα φυσικα για να αγορασει απο αυτο πρεπει να ειναι ελληνικος λογαριασμος

δεν τον αφηνει να το ψωνισει μαλλον επειδη φαινεται οτι ζει στην ολλανδια. παντως το account του ειναι ελληνικο, το ειχε φτιαξει πριν φυγει ολλανδια. ολα τα σημερινα της προσφορας ειναι σε ιδιες τιμες εκτος απο το l4d. ντροπη τους ειναι και της valve....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν τον αφηνει να το ψωνισει μαλλον επειδη φαινεται οτι ζει στην ολλανδια. παντως το account του ειναι ελληνικο, το ειχε φτιαξει πριν φυγει ολλανδια. 

Δεν έχει να κάνει με το πού έφτιαξε τον λογαριασμό του, αλλά με το από πού μπαίνει για να κάνει την αγορά. 

To Steam έχει εδώ και χρόνια δύο ζώνες τιμών στην Ευρώπη, που ενδέχεται να έχουν διαφορετικές τιμές σε διάφορους τίτλους. Η Ελλάδα είναι σε διαφορετική ζώνη (EU 2) από της Ολλανδίας (EU 1). Δεν είναι κάτι που άλλαξε για αυτό το Steam sale.

Βέβαια, στην περίπτωσή σας μπορείς να το αγοράσεις εσύ ως gift για αυτόν, από δικό σου λογαριασμό χωρίς να χρειαστεί να μπεις στο profile του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αισθάνομαι χαζός γιατί επειδή επι μια ώρα (την πρώτη ώρα χτες των εκπτώσεων) μπορεί και παραπάνω είχα στην wishlist μου μια λάθος τιμή και την πρόσεξα καμιά δεκαριά φορές αλλά λέω άσε να κατέβει κι άλλο...

Είχαν βάλει το DIshonored -50% όπως και τώρα (15 ευρώ) αλλά την GOTY -60% (13,59 ευρώ). Μου έκανε εντύπωση αλλά λέω αφού το έχει 60% άμα μπει daily deal θα πάει 75% σίγουρα... Τελικά πήγε 40% στα 23 ευρώ και ζήσαμε εμείς καλά κι αυτοί καλύτερα...  :shock:

Επίσης για κανα τέταρτο είχε και Walking dead Season 2 στο -25% (15 ευρώ)

Με έφαγε το περίμενε και γι αυτό τώρα έχω στήσει καραούλι στο Amazon να χτυπήσω FC3 + AC3 deluxe που θα μπουν πιο χαμηλά σε κανένα δίωρο. Μην γίνει sold out και σε αυτά δεν θα το αντέξω...  :fear:

Σχετικά με το region lock τώρα δυο μέρες όργωσα το internet και για το FC3 υπάρχουν πόστ ότι είναι region free για το μεν AC3 δεν βρίσκω κάτι για lock όσο και να έψαξα οπότε λέω να το ρισκάρω.

 

ΥΓ. Τα ubi games τα κάνεις δυο φορές activate? (μια steam και μια uplay?) Παίζει δηλαδή να μπει steam και να φάμε πόρτα από το uplay στο θέμα region lock που λέγαμε ή άπαξ και μπει steam τέλειωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το The Walking Dead DLC  (400 Days) είναι -50% στα 2.5€ περίπου. Νομίζω ότι, εφόσον το πλήρες TWD είναι σε "daily", δεν πρόκειται να μπει ξεχωριστά το DLC παρακάτω σε καλύτερο deal, Έχω μερικές ώρες ακόμα να αποφασίσω :P . Από την μία διαβάζω θετικά reviews (αν και σύντομο και αποκομμένο από το βασικό story του παιχνιδιού), και από την άλλη ανάβει όλα τα "λαμπάκια" για DLC-αρπαχτή.

 

@bad_freddy προφανώς δεν αποκλείεται να μπει το Dishonored παρακάτω σε daily/flash σε καλύτερη έκπτωση. Δεν ξέρω για -75% στην GOTY βέβαια (αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The Walking Dead DLC  (400 Days) είναι -50% στα 2.5€ περίπου. Νομίζω ότι, εφόσον το πλήρες TWD είναι σε "daily", δεν πρόκειται να μπει ξεχωριστά το DLC παρακάτω σε καλύτερο deal, Έχω μερικές ώρες ακόμα να αποφασίσω :P . Από την μία διαβάζω θετικά reviews (αν και σύντομο και αποκομμένο από το βασικό story του παιχνιδιού), και από την άλλη ανάβει όλα τα "λαμπάκια" για DLC-αρπαχτή.

 

@bad_freddy προφανώς δεν αποκλείεται να μπει το Dishonored παρακάτω σε daily/flash σε καλύτερη έκπτωση. Δεν ξέρω για -75% στην GOTY βέβαια (αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Το WD 400days δεν θέλει σκέψη θα το πάρεις από Amazon στα 0.96 ευρώ ΤΩΡΑ! Σε αυτή την τιμή όσο αρπαχτή και να είναι δεν παύει να είναι σχεδόν τζάμπα!

Κι άσε το steam να ζητάει ακόμα 2.5 ευρώ...

 

http://www.amazon.com/Walking-Dead-Days-Online-Game/dp/B00DRKJ7VI/ref=sr_1_1_title_0?s=videogames&ie=UTF8&qid=1385620381&sr=1-1&keywords=walking+dead+400+days

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία διαβάζω θετικά reviews (αν και σύντομο και αποκομμένο από το βασικό story του παιχνιδιού), και από την άλλη ανάβει όλα τα "λαμπάκια" για DLC-αρπαχτή.

 

 Εντύπωση για αρπαχτή δεν μου έδωσε, αν και τα επί μέρους stories είναι αρκετά μικρά σε διάρκεια (περίπου 20-30 λεπτά έκαστο, και άλλα 5-10 λεπτά ο επίλογος). Έχει σχετικά καλό writing,  δεν φτάνει όμως τα επίπεδα του 3ου/5ου episode του Season 1, ενώ σε δύο ή τρεις περιπτώσεις οι αποφάσεις που καλείσαι να πάρεις φαίνονται κάπως... παράξενες, αν δεις και τις εναλλακτικές τους.

 

Προσωπικά θα στο πρότεινα όμως γιατί είναι μια ευχάριστη επιστροφή στον κόσμο του Walking Dead (με bonus οτι επικεντρώνεται σε νέα ομάδα ατόμων), καθώς και επειδή έχω την εντύπωση πως αποτελεί κατά κάποιο τρόπο εισαγωγή στο 2ο season (αν δεν κάνω λάθος είχε δηλωθεί πως οι αποφάσεις του παίκτη στο 400 Days μεταφέρονται στο Season 2, αν και τα endings του με κάνουν να πιστεύω πως θα επηρεάζονται μόνο δευτερεύοντες χαρακτήρες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από GMG δεν ξέρω, από Amazon δεν παίζει γιατί δεν πουλάει ψηφιακά Bethesda παραδόξως. Το Gamefly παίζει να κάνει την έκπληξη αλλά οι τίτλοι της Bethesda εκεί είναι μόνο για UK δυστυχώς :(.

 

 

πουλαει  Bethesda ψηφιακα ...για region lock δεν ξέρω.. (και θα κανει και εκπτωσεις..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βασικά περιμένω καλή προσφορά για AC III Deluxe και Bioshock Infinite Season Pass - σε καμία περίπτωση δεν πλερώνω 10-15 € για DLC.

 

Το Season Pass του BI το καλοκαίρι είχε φτάσει στο GMG (με έκπτωση + κουπόνι) γύρω στα 8€ αλλά τότε βέβαια δεν είχαν ανακοινώσει το Burial at Sea αλλά και την τιμή του. 

 

Τέσπα, παρακολουθώ ανελλιπώς το Gameshopper και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My bad, στου Τόνι τη λίστα πάντως δεν προβλέπεται έκπτωση από ότι βλέπω. Ανέφερε πουθενά στο CAG ότι θα κάνουν;

Ναι το ανεφερε... ειναι μια σχετικα νεα εξελιξη, και οπως καταλαβαινεις θα την "προωθήσουν" δεόντως συντομα ...

 

απλα δεν την ειχαν λαβει υποψην στις τωρινες εκπτώσεις...αλλα θα παίξει.

Αν δεν υπαρχει προβλημα με το region lock προβλεπω καλες αγορες....

 

edit: κατι πηρε το ματι μου οτι το bf4 flash sale αλλαξε ώρα στις 06.10 PM PST απο 03.10PM PST ---δειτε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα - Link.png Site: AC III deluxe edition στο amazon.com στα $14,99, ξέρει κανείς αν είναι region locked? 

[δεν πρόλαβα να το γράψω και έπεσε 75% :shock: ]

δες και far cry 3...τα ειπε ο bad freddy

 

τελικα στο amazon ΜΑΛΛΟΝ θα παιξει (λεπτομεριες soon):

-skyrim GOTY ~ 11 EYRO (-75%)

   (ή μπορει εναλλακτικα το απλο στα 7.5 ευρο..(-75%) οχι ακομα σιγουρο)

-Dishonored GOTY ~ 10 EYRO (-66%)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ REGION LOCK

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...