Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τα δύο, τόσο το site όσο και το extension, είναι πολύ καλά αλλά εγώ με extension log in με τους κωδικούς μου του Steam δεν κάνω, πόσο μάλλον να τους έχω στη βάση δεδομένων του isthereanydeal.com που μπορεί να έχουν τις καλύτερες προθέσεις οι άνθρωποι αλλά αν έχουν κλέψει κωδικούς ακόμα και από τους servers της Valve, φαντάζομαι τι γίνεται στα μικρότερα site, τύπου isthereanydeal.com, που κάνεις log in με αυτούς.

 

 

 

ΥΣ: Είμαι λίγο παρανοϊκός με την ασφάλεια :D

 

βασικα αυτο που γραφεις δεν ισχυει....αν προσέξεις πουθενα δεν εισαι αναγκασμενος να δώσεις τους κωδικους σου, εκτος απο το steam (openid)...και αυτο με την σειρα του απλα επιστρεφει (σε οποιαδηποτε σελίδα πχ isthereanydeal, steamtrades κλπ) εαν εισαι "οκ" η όχι.....(με απλα λογια)

 

edit:Ουτε να τους υποκλεψουν μπορουν (παντα σε λογικα πλαίσια) γιατι μπαινεις σε περιβαλλον https στο steam...

 

edit2: κρίμα αυτο το shelter, ούτε 2-3 μήνες δεν έχει που βγήκε και πήρε σβάρνα τα Bundles

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα ζήτησε το isthereanydeal κανένα κωδικό. Απλώς με πέταξε στο steam, σε στυλ allow this app που έχουν τα facebook, twitter, google+ κλπ.

Δηλαδή, εάν είχες κάνει νωρίτερα log in στο steam από τον browser, για να συνδεθεί η σελίδα isthereanydeal σε πέταγε στη σελίδα του steam όπου απλώς πατούσες ένα allow και έφυγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αυτο που γραφεις δεν ισχυει....αν προσέξεις πουθενα δεν εισαι αναγκασμενος να δώσεις τους κωδικους σου, εκτος απο το steam (openid)...και αυτο με την σειρα του απλα επιστρεφει (σε οποιαδηποτε σελίδα πχ isthereanydeal, steamtrades κλπ) εαν εισαι "οκ" η όχι.....(με απλα λογια)

 

edit:Ουτε να τους υποκλεψουν μπορουν (παντα σε λογικα πλαίσια) γιατι μπαινεις σε περιβαλλον https στο steam...

 

edit2: κρίμα αυτο το shelter, ούτε 2-3 μήνες δεν έχει που βγήκε και πήρε σβάρνα τα Bundles

 

Δεν υπονοούσα (μόνο) αυτό αλλά τέσπα. Ειδικά για το isthereanydeal αν θες φτιάχνεις και εντελώς ξεχωριστό account αν θέλεις. Μίλησα γενικότερα για όλα αυτά τα site που ακόμα και αν κάνεις log in μέσω του Steam και ταξιδεύει η πληροφορία μέσω https, δεν πάυει να είναι τρίτα site και να χρησιμοποιείς το browser σου που ειδικά αν έχεις το Flash ενεργοποιημένο είναι σαν να έχεις ανοίξει φωτεινή πινακίδα με σήμα περάστε :D.

 

Το αιώνιο πρόβλημα με τους κωδικούς να τους βάλω στον (τρύπιο) password manager του browser ή να τους πληκτρολογώ κάθε φορά (hello keyloggers). Η καλύτερη λύση είναι οι εξωτερικοί password managers (με auto flash του clipboard και scrambled copy paste) σαν το KeePass αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις.

 

Τεσπά εκτός θέματος, σταματάω.

 

Ωραίο πρόμο από GoG με 3 παιχνίδια στα 3,84 ευρώ και βοήθεια σε έναν από τρεις μεγάλους φιλανθρωποζωικούς οργανισμούς.

Το Mass effect trilogy (http://www.go2arena.com/mass-effect-trilogy-origin-cd-key-eu.html?adid=ALLKEY&id=12) οπως αυτο ποια dlc του λειπουν?

Μπορω να βρω καπου τα Mass effect (1,2,3) μαζι με τα dlc?

 

Αχ πονεμένη ιστορία... σνιφ...Αυτό που ψάχνεις ονομάζεται Βioware Points Sale και έχει γίνει μόνο μία φορά στα μουλωχτά στις ΗΠΑ.

 

Αν είσαι αρρωστάκι (σαν τον γράφοντα) και τα θέλεις όλα απλά πρέπει να τα σκάσεις χοντρά ή να προσεύχεσαι καθημερινά σε όποιον Θεό πιστεύεις ότι μπορεί να σώσει την κατάσταση (πιο πιθανό είναι να ζήσεις την "πρώτη επαφή" με εξωγήινους παρά να δεις Bioware Points Sale πάντως στο λέω να το ξέρεις).

 

Και το γελοίο είναι ότι μόνο οι PCαδες την πατάνε γιατί σε XBOX Live π.χ. όλα τα DLC έχουν μπει sale τουλάχιστον μισοτιμής αλλά εκεί δεν έχει Bioware Points (ούτε καν microsoft points πλέον αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες για σημερα αλλα αυτο το bundle ειναι μπομπα (για οποιον δεν τα εχει)

 

Και με δύο ουσιαστικές αλλαγές που τις αναλύω στο άλλο θέμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steam keys δίνουν ακόμη ή register όλα στον λογαριασμό αυτομάτως?

 

Τέλος τα κλειδιά... Στα βάζει κατευθείαν στον λογαριασμό αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να δωρίσεις ότι δεν θες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τα BatMan θέλω, τα FEAR τα έχω και τα άλλα δύο δεν με ενδιαφέρουν.

Μπαίνουν σαν gifts ή πρέπει να τα δώσω σε άλλον αναγκαστικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει links που τα δίνεις στον φίλο/γνωστό σου και "συνδέει" αυτός τα παιχνίδια με τον λογαριασμό του στο steam απ'ότι κατάλαβα.

 

Καλή λύση για να εμποδίσουν όλο αυτό το παρεμπόριο που είχε αναπτυχθεί τελευταία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό bundle, αλλά δυστυχώς τα έχω όλα...

 

Επίσης, δωρεάν Uplay key για το Silent Hunter 5 της Ubishoft:

1) Πάτε εδώ http://www.gamestar.de/keys/silent-hunter-5/

2) Κάνετε κλικ πάνω στην εικόνα του παιχνιδιού

3) Profit

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...