Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να πήρε κανείς έξτρα key απο το Blackwell Deception? Χθές που δοκίμαζα πόση ώρα ήταν down και σήμερα μπάλες :\

 

και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι... :/

To giveaway από τους developers σταμάτησε και υπάρχει περίπτωση τα steam keys που ήδη δόθηκαν να ακυρωθούν.

Και αυτό γιατί όπως πάντα μερικοί δεν ξέρουν να εκτιμούν κάτι που τους παρέχεται δωρεάν και ως συνήθως έκαναν abuse παίρνοντας πολλά περισσότερα keys αντί για ένα...

https://twitter.com/WadjetEyeGames/status/396226351595679745

 

 

Το πρωί έδινε κλειδιά για το Blackwell εδώ http://www.bmtmicro.com/steamkeys/getkey.jsp, όπου και πήρα. Τώρα μου βγάζει σφάλμα. Τσεκάρετε μπας και διορθώσει. 

 

Και ο βασικός λόγος που έγινε είναι αυτό το link^^, το οποίο παρακάμπτει το ip check (1key/ ip) και οδηγεί κατευθείαν στο key generator της εταιρείας.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά kamui, αλλά σε εκείνους που ευθύνονται για τα 30.000 keys που "κλάπηκαν" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To giveaway από τους developers σταμάτησε και υπάρχει περίπτωση τα steam keys που ήδη δόθηκαν να ακυρωθούν.

Και αυτό γιατί όπως πάντα μερικοί δεν ξέρουν να εκτιμούν κάτι που τους παρέχεται δωρεάν και ως συνήθως έκαναν abuse παίρνοντας πολλά περισσότερα keys αντί για ένα...

https://twitter.com/WadjetEyeGames/status/396226351595679745

 

 

Και ο βασικός λόγος που έγινε είναι αυτό το link^^, το οποίο παρακάμπτει το ip check (1key/ ip) και οδηγεί κατευθείαν στο key generator της εταιρείας.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά kamui, αλλά σε εκείνους που ευθύνονται για τα 30.000 keys που "κλάπηκαν" :)

 

Δεν είχα ιδέα man. Το είδα να τριγυρνάει σε κάτι forums και φαντάστηκα πως το έκανε γιατί δεν μπορούσε κανείς να κάνει "buy now" και ύστερα ότι κλειδιά έδινε ξεκλείδωναν όλα τα Games τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει κλειδάκι και μόλις το ενεργοποίησα, είχα κατεβάσει βέβαια και το εκτελέσιμο. Τώρα αν το απενεργοποιήσουν χαλάλι τους, θα αγοράσω στην τελική το Bundle μιας και δεν έχω κάποιο από τα προηγούμενα παιχνίδια και είμαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει κλειδάκι και μόλις το ενεργοποίησα, είχα κατεβάσει βέβαια και το εκτελέσιμο. Τώρα αν το απενεργοποιήσουν χαλάλι τους, θα αγοράσω στην τελική το Bundle μιας και δεν έχω κάποιο από τα προηγούμενα παιχνίδια και είμαι κομπλέ.

 

 

To giveaway από τους developers σταμάτησε και υπάρχει περίπτωση τα steam keys που ήδη δόθηκαν να ακυρωθούν.

Και αυτό γιατί όπως πάντα μερικοί δεν ξέρουν να εκτιμούν κάτι που τους παρέχεται δωρεάν και ως συνήθως έκαναν abuse παίρνοντας πολλά περισσότερα keys αντί για ένα...

https://twitter.com/...226351595679745

Γιατι μπορουν να το απενεργοποιησουν?? Δε θα επρεπε απο τη στιγμη που εκανες redeem κατι να σε προστατευει και το Steam? Δηλαδη τι θα γινει αν ο καθε dev αποφασισει οτι για διαφορους λογους θελει να κανει disable το παιχνιδι του?? Η μιλανε για keys τα οποια δεν εχουν γινει ακομα redeem?

 

Δεν το πηρα γιατι δεν με ενδιαφέρει το παιχνιδι αλλα πρωτη φορα ακουω για disable αφου εχεις κανει κατι redeem και ειναι στο library σου και με ανησυχεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά και μπορούν, όχι οι ίδιοι αλλά μέσω του Steam, δίνουν τη λίστα με τα κλειδιά που πιστεύουν ότι αποκτήθηκαν με παράνομο τρόπο ή με απάτη και το Steam τα ακυρώνει.

Έχει ξαναγίνει αυτό σε περιπτώσεις κλειδιών που διέρευσαν, κλάπηκαν ή αγοράστηκαν με κλεμμένη πιστωτική.

Δυστυχώς σε αυτή τη περίπτωση θα τη πληρώσουν και αυτοί που πήραν μόνο το κλειδάκι που τους αντιστοιχούσε..

 

Ένα μικρό update: Τελικά ανακοίνωσαν ότι θα ακυρώσουν μόνο τα κλειδιά που έγιναν generate (οχι activate) μετά τα μεσάνυχτα (ώρα Αμερικής)

 

Πώς ακριβώς δημιουργήθηκε όλο αυτό το θέμα:

-Η προσφορά για τα δωρεάν κλειδιά ίσχυε μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα (ώρα Αμερικής).

-Τις τελευταίες ώρες, λόγω υπερφόρτωσης της ιστοσελίδας, ήταν αδύνατο να πάρει κάποιος κλειδί με τη διαδικασία buy>show steam key. Οπότε κάποιοι, για να βοηθήσουν τον κόσμο να πάρει κλειδιά, μοιράσαν σε διάφορα forum το link που οδηγούσε κατευθείαν στο key generator. 

-Όμως, μετά τα μεσάνυχτα στην Αμερική/ ξημερώματα με τη δική μας ώρα, κάποιοι συνέχισαν να χρησιμοποιούν το key generator ενώ η προσφορά είχε λήξει και το παιχνίδι είχε επανέλθει στην αρχική του τιμή. Γι'αυτό αναφέρθηκε ότι "κλάπηκαν" 30,000 κλειδιά και για αυτό το λόγο αντέδρασαν με αυτό το τρόπο οι developers...

Επεξ/σία από nektarios_rs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό αυτό το πράγμα. Είμαστε χειρότεροι από ζώα ( ; ) οι άνθρωποι. Καλά κάνουν και τα απενεργοποιούν. Δεν μπορούσε δηλαδή ο καθένας να πάρει ένα κλειδί. Όοοοοοοοοχι ήθελε 10 για πάρτη του και άλλα 20 για να τα δώσει... άι σιχτιρ...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Humble Bundle Weekly sale, με παιχνίδια της Team 17

 

Worms Armageddon

Worms Blast

Worms Ultimate Mayhem

Worms Pinball

Worms Crazy Golf

Superfrog HD

 

και αν δώσετε πάνω από 6 δολλάρια:

Alien Breed: Impact

Alien Breed 2: Assault

Alien Breed 3: Descent

Worms Revolution Gold  (all DLCs included)

 

https://www.humblebundle.com/weekly

 

Επισημαίνω ότι το humble bundle ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΛΕΙΔΙΑ STEAM. Αντίθετα συνδέεται στον Steam λογαριασμό σου και κάνει αυτόματα το activate.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Humble Bundle Weekly sale, με παιχνίδια της Team 17

 

Worms Armageddon

Worms Blast

Worms Ultimate Mayhem

Worms Pinball

Worms Crazy Golf

Superfrog HD

 

και αν δώσετε πάνω από 6 δολλάρια:

Alien Breed: Impact

Alien Breed 2: Assault

Alien Breed 3: Descent

Worms Revolution Gold  (all DLCs included)

 

https://www.humblebundle.com/weekly

 

Επισημαίνω ότι το humble bundle ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΛΕΙΔΙΑ STEAM. Αντίθετα συνδέεται στον Steam λογαριασμό σου και κάνει αυτόματα το activate.

yep και έχει γίνει ένας ψιλοχαμός στο facebook τους. Τα συζητάμε στο νέο Megathread για bundles πλεον panther http://www.insomnia.gr/topic/504492-megathread-indiecharity-bundles/. Πρέπει να πούμε σε κάναν mod να το stickάρει να μην το ψάχνουμε.

 

Το κακό είναι πως 3 στα 4 παιχνίδια τψν 6$ έχουν χίλιοεμφανιστεί σε bundles.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα συζητάμε στο νέο Megathread για bundles πλεον panther http://www.insomnia.gr/topic/504492-megathread-indiecharity-bundles/. Πρέπει να πούμε σε κάναν mod να το stickάρει να μην το ψάχνουμε.

Για το sticky θέμα, έχω γράψει τη δική μου θέση σχετικά με αυτό στην πρώτη σελίδα εκείνου του thread, και ο TS (zizu10) έδωσε περισσότερες διευκρινήσεις για το ρόλο του thread σε επόμενο post του.

Έχουμε συχνά σχετικές συζητήσεις για νέα bundles, keys, activation κλπ, οπότε περιμένω να βρίσκεται αρκετά συχνά στην πρώτη σελίδα του section έτσι κι αλλιώς.

Οπότε για την ώρα, είμαι ok με το να μεταφέρω μηνύματα που ανήκουν εκεί (και να σας παραπέμπω εκεί), για να μένει λίγο πιο καθαρό το παρόν ήδη stickied thread προσφορών.

 

Edit: Αν δεν είναι σαφές, στο παρόν thread, που είναι pinned συνεχίζουμε να αναφέρουμε όλες τις προσφορές που βρίσκουμε (ναι, και τα bundles). Δεν έχει σπάσει το thread προσφορών σε δύο.

Ο σκοπός του άλλου thread είναι να γίνονται εκεί οι συζητήσεις για bundles που βαραίνουν αυτό το thread (και είναι offtopic αρκετές φορές) με αποτέλεσμα να είναι δύσκολο να εντοπίσεις τις προσφορές που αναφέρονται ενδιάμεσα στα posts.

Ο βασικός σκοπός είναι να παραμένει αυτό το ήδη μεγάλο, και pinned thread, όσο το δυνατόν πιο καθαρό και focused (on-topic).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές από τις τοπ προσφορές γι' αυτό το Σ/Κ μαζεμένες και τακτοποιημένες :).

The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition, PC - 19€

 

Που τα βρίσκεις; :D

Ακόμα και το isthereanydeal μου βγάζει

Historical Low: 19,78€ at Nuuvem on Thu Sep 12 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...