Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευεις οτι θα μπει στο Humble bundle?

 

Ποτέ δεν ξέρεις αλλά το θεωρώ απίθανο, διότι η 2K βλέπει το ζεστό χρήμα να ρέει στα ταμεία της με τη σέσουλα χάρη στο Grand Theft Auto V, το οποίο έχει σπάσει κάθε ρεκόρ άρα δεν έχει ανάγκη από (γρήγορα) λεφτά. Επίσης δεν υπάρχει κάποιο νέο Max Payne στον ορίζοντα να πεις ότι θα "σπρώξει" τα παλιά για να μεγαλώσει τη ζήτηση για το νέο. Βασικά δεν βρίσκω το λόγο για μία τέτοια κίνηση από την 2K.

 

Αν πόνταρα κάπου τα λεφτά μου για το πιο θα είναι το επόμενο bundle έκπληξη μεγάλου publisher θα έλεγα μάλλον της Square Enix (η οποία υποφέρει από οικονομικά προβλήματα και έχει ανάγκη από χρήμα εδώ και τώρα) με βασικό υποψήφιο για παιχνίδι κράχτη το Hitman Absolution ή αν θέλει να βουίξει το internet το Tomb Raider.

 

παιδια παιζει καμια προσφορα για τα Assassin Creed (ειτε για ολα ειτε για ενα απο αυτα), οσα εχουν dlc τα θελω μαζι με αυτα

 

Εκπτώσεις στα Assassin's Creed και Anno από το GAME.

 

Κρίμα πάντως που έχασες τις εκπτώσεις του Greenman πριν κάνα δύο εβδομάδες στα Assassin's Creed γιατί με το κουπόνι που έτρεχε τότε οι τιμές ήταν πολύ χαμηλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριακά φθηνότερα από Gamefly με το κουπόνι "GFDOCT20UK".

 

Επίσης (πολύ καλύτερη τιμή από Amazon) Max Payne Complete Package (όλα τα παιχνίδια της σειράς + DLC) στα 8,80€ πάλι με τη χρήση του κουπονιού.

Έχω τόσα παιχνίδια να παίξω που ακόμα δεν έχω προλάβει, που παρότι την προσφορά το σκέφτομαι...

Το σκέφτομαι κυρίως για το εξής: το Max Payne 3 έχει ακόμα να δώσει 2-3 καλά DLC's τα οποία δεν περιλαμβάνονται στο Rockstar Pass (2012). Ενώ σε προσφορές που θα βγουν αργότερα σίγουρα θα προστεθούν.

 

 

p.s. ίσως να είμαι τόσο ψύχραιμος γιατί έχω στο Ps Plus το Max Payne 3 και το Max Payne 1 το έχω και σε Ps Plus και Android.

Απλώς μεταξύ μας όσα παιχνίδια και εάν έχω στο PS Plus, δεν νιώθω να τα έχω στην πραγματικότητα... (όποτε σταματήσω την συνδρομή γίνονται ανενεργά)

και επιπλέον παιχνίδια τύπου Tomb Raider, Max Payne, Hitman, Call of Duty και τα συναφή είναι αλλιώς στο PC με το mouseάκι σου κλπ.

 

Και όσο μπαίνω στο παιχνίδι των ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ προσφορών που προκύπτουν από αυτό το topic που αγαπώ και προσκυνώ τόσο περισσότερο σκέφτομαι ότι τα 50- ευρώ του ps plus δεν αξίζουν τόσο πολύ.

 

Καλά δε εάν μπει το family sharing στο steam ... και στην ζωή μας. Θα φάει έναν περίπατο το Ps plus και μας βλέπω όλους να φτιάχνουμε dedicated steam boxes από την επόμενη εβδομάδα. Να κάνουμε συλλογικές συνεργασίες παιχνιδιών κλπ.

 

 

Επεξ/σία από takjar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν ξέρεις αλλά το θεωρώ απίθανο, διότι η 2K βλέπει το ζεστό χρήμα να ρέει στα ταμεία της με τη σέσουλα χάρη στο Grand Theft Auto V, το οποίο έχει σπάσει κάθε ρεκόρ άρα δεν έχει ανάγκη από (γρήγορα) λεφτά. Επίσης δεν υπάρχει κάποιο νέο Max Payne στον ορίζοντα να πεις ότι θα "σπρώξει" τα παλιά για να μεγαλώσει τη ζήτηση για το νέο. Βασικά δεν βρίσκω το λόγο για μία τέτοια κίνηση από την 2K.

 

Αν πόνταρα κάπου τα λεφτά μου για το πιο θα είναι το επόμενο bundle έκπληξη μεγάλου publisher θα έλεγα μάλλον της Square Enix (η οποία υποφέρει από οικονομικά προβλήματα και έχει ανάγκη από χρήμα εδώ και τώρα) με βασικό υποψήφιο για παιχνίδι κράχτη το Hitman Absolution ή αν θέλει να βουίξει το internet το Tomb Raider.

 

 

Εκπτώσεις στα Assassin's Creed και Anno από το GAME.

 

Κρίμα πάντως που έχασες τις εκπτώσεις του Greenman πριν κάνα δύο εβδομάδες στα Assassin's Creed γιατί με το κουπόνι που έτρεχε τότε οι τιμές ήταν πολύ χαμηλές.

Δεν βιάζομαι για το assassin creed μέχρι το καλοκαίρι τα θέλω να τα έχω όλα με τα dlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις διαβασα το review του saints row IV στο pc master και εχω παθει την πλακα μου. δεν εχω παιξει κανεναν τιτλο της σειρας αλλα δεν θελω να παω πολυ πισω. το the third στο steam αξιζει; 10 ευρω μονο του, 15 ευρω full package ή να περιμενω για καλυτερη προσφορα; δεν βιαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αξίζει αν και επί εποχής thq όλο έμπαινε σε καλές προσφορές εγώ το τσίμπησα από το THQ humble bundle και το καατευχαριστήθηκα  ,από τα ωραιότερα παιχνίδια που έχω παίξει .Tο 4 πόσο του βάλανε 10/10 (pcmaster)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει νόημα να το ποστάρω αυτό, αλλά το Gamestop έχει προσφορά μόνο για Αμερική και Καναδά τα παιχνίδια Ghostbusters και Chronicles of Riddick. $5 Το καθένα. Αν βρέιτε κάποιον να σας τα πάρει από Αμερική είναι καλή ευκαιρία γιατί είναι δύο παιχνίδια που έχουν αφαιρεθεί από το steam και θεωρούνται εξαιρετικά σπάνια. Δεν θα βρείτε πουθενά αλλού steam key  :)

 

Ακόμα, επέστρεψε στο steam store το Saw το οποίο επίσης είχε αφαιρεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σχετικά με το Sleeping Dogs και όσοι έκαναν refund, σας επιστράφηκε το ποσό ή ακόμα περιμένετε?

 

αιτηση για refund προχτες, το εκαναν σημερα

μολις διαβασα το review του saints row IV στο pc master και εχω παθει την πλακα μου. δεν εχω παιξει κανεναν τιτλο της σειρας αλλα δεν θελω να παω πολυ πισω. το the third στο steam αξιζει; 10 ευρω μονο του, 15 ευρω full package ή να περιμενω για καλυτερη προσφορα; δεν βιαζομαι

να περιμενεις 75% off που θα ειναι καποια απο αυτες τις μερες (μπορει και σε 20 λεπτα! :P)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το mount and blade υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φάς τέτοιο κόλλημα που θα κάνεις πάνω από 200 ώρες για να το παρατήσεις το game. Βάλε  μέσα και το πολύ καλό online κομμάτι pvp κομμάτι του που ακόμα υπάρχει άπειρος κόσμος που ασχολείτε μαζί του βάλε και τα mod που έχει το game.. κατάλαβες αν αξίζει η όχι..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον απο πάνω κύριο, ο οποίος ήταν και η αιτία που το αγόρασα πριν καιρό μόνο και μόνο απο τις περιγραφές των περιπετειών του στο παιχνίδι και τελικά άξιζε φουλ.

Οπως κατάλαβες κύριε chek2fire με κατέστρεψες χαχαχα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut έχει 80% έκπτωση (4 ευρώ) για όσους έχουν ήδη το Deus Ex: Human Revolution και το Missing Link DLC

 

Owners of the original Deus Ex: Human Revolution on Steam will receive 50% off on their purchase of The Director's Cut! Additionally, users who also own The Missing Link DLC will receive an extra 25% off!

 

 

 

Οι αλλαγές που έχουν κάνει αφορούν κυρίως τα Boss Fights τα οποία είναι και η αχίλλειος φτέρνα του παιχνιδιού. Επιτέλους θα υποστηρίζονται οι τρεις κύριοι οδοί του παιχνιδιού και στα Bosses "Action, Stealth, and Hacking"

+DLC Tongs Mission

+Bonus Weapons
+Making of videos

+Official Strategy guide
+New Game+!!! (ουσιαστικά όταν ξαναπαίζεις το παιχνίδι κρατάς τα augmentations σου)

 

 

Deus Ex: Human Revolution – Director’s Cut has been fully augmented to include Tongs’s Rescue mission and the entire Missing Link chapter which have been integrated seamlessly into the narrative flow as well as all of the original pre-order and bonus weapons. Fan features like the 45 minute “making of” video, over 8 hours of developer commentary, the official strategy guide, and New Game+ have also been added to the Director’s Cut.
Boss fights have been completely overhauled and redesigned with new maps and mechanics to support each one of the gameplay pillars: Action, Stealth, and Hacking. Major enhancements have also been made to the game including a rebalanced energy system, updated enemy A.I., and striking visual improvements which make this edition the best looking and most immersive Deus Ex experience available.

 

 

 

[πηγή]



Τα άλλα παιχνίδια συνεχίζουν να υπάρχουν κανονικά στην library σας. Δεν γίνονται merge ή κάτι τέτοιο. (checked)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βιάζομαι για το assassin creed μέχρι το καλοκαίρι τα θέλω να τα έχω όλα με τα dlc

 

Οι τιμές του GAME ειδικά στα παλιότερα (Revelations και πίσω) μπορεί να μην είναι οι χαμηλότερες ever αλλά δεν είναι κακές. Δηλαδή μιλάμε για διαφορές τάξης μισού - ενός ευρώ.

 

Επίσης το Gamefly για τις τελευταίες μέρες του Οκτωβρίου ανέβασε την έκπτωση στο 25% με το νέο κουπόνι "GFDOCT25UK".

 

@takjar

 

Το γουστάρω απεριόριστα το παίχνιδι και έχω την Collector's Edition αλλά όπως το έθεσε ένα παλικάρι στο Forum του Steam, "We are paying for fixes now?"... Εκεί φτάσαμε... Σε λίγο θα πληρώνουμε και για Hi-Res textures έτσι όπως πάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γουστάρω απεριόριστα το παίχνιδι και έχω την Collector's Edition αλλά όπως το έθεσε ένα παλικάρι στο Forum του Steam, "We are paying for fixes now?"... Εκεί φτάσαμε... Σε λίγο θα πληρώνουμε και για Hi-Res textures έτσι όπως πάμε.

 

Πράγματι οι διορθώσεις των Bosses πρέπει να μπουν και στο original παιχνίδι. Και με αυτήν την (σωστή!) λογική δεν θα έπρεπε να το βάλω στις προσφορές...

(Πόσο μάλλον, τώρα που το σκέφτομαι, όταν δεν υπάρχει κάποιο υπονοούμενο ότι το "Special Offer" έχει χρονικό περιορισμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια σε όλα τα παιχνίδια της η Square Enix ρίχνει άμεσα τις τιμές.Δεν έχω αγοράσει παιχνίδι της πάνω από 10 ευρώ. Ας τα πάρει τα 4 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...