Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις παίξει κανένα; Πάντως για μένα "αβάδιστα" το παιχνίδι της χρονιάς φέτος και το πλήρωσα Day 1 και δεν κλαίω ούτε σεντ :P.

 

Μπόνους το 1999 Mode που πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι στρατηγικά, διότι τακτικές μπουκάρω και δεν μένει τίποτα όρθιο δεν πιάνουν.

 

Εχω παιξει το 1 μεχρι τωρα. Το 2 το ξεκινησα την επομενη μερα αλλα εκανα βλακεια και το εβαλα στην ακρη για πιο μετα. Θα το εκαιγα μαλλον μιας και το 1 ηταν επικο

Και εγω με το borderlands 2 που πηρα day 4 δεν εχω κλαψει ουτε ενα ευρω

 

@kroko Ρωταω για την τιμη μιας και δεν θελω σε 2 εβδομαδες να το βρω μαζι με το season pass κατω απο 13ε ή σε κανα humble bundle που λεει ο λογος. βλεπε dead space 3

Απο τοτε που εχει βγει ειλικρινα αποφευγω να ανοιξω οτιδηποτε μιας και ειναι σιγουρη αγορα, και δεν θελω να δω καποιο spoiler χωρις να το εχω ξεκινησει καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε humble bundle πιθανόν δεν θα το δούμε ποτέ ή θα το δουν τα παιδιά μας. Το Humble Bundle της EA έγινε για συγκεκριμένους λόγους.

 

Πρώτον το Dead Space 3 υπήρξε παταγώδη αποτυχία όσον αφορά στις πωλήσεις (βασικά δεν είναι και τόσο κακό παιχνίδι άλλα δεν έχει να λέει) οπότε σου λέει ας βγάλουμε κάνα φράγκο από τα DLC που πιθανόν να πάρουν κάποιοι από αυτούς που το πήραν με 0,77€ και τους άρεσε.

 

Δεύτερον ήθελαν να "βάλουν" το Origin στα PC όλων αυτών που μιλούσαν για διαβολόπραγμα. Οι περισσότεροι το έκαναν ;). Τρίτον δωρεάν publicity, το Humble Origin Bundle έπαιξε σε όλα μα όλα τα μεγάλα και μικρά media του gaming.

 

Η 2Κ δεν έχει δικιά της πλατφόρμα να σπρώξει και το Bioshock Infinite είναι από τις μεγαλύτερες επιτυχίες εισπρακτικά του 2013. Δεν έχει κανένα λόγo να το βάλει σε Humble. Επίσης δεν έχει ανάγκη από ζεστό χρήμα όπως η THQ (τότε) και η Square Enix, γι' αυτό και οι εκπτώσεις που έχουν γίνει στο παιχνίδι είναι λίγες, επιλεκτικές και μόλις πρόσφατα άρχισαν να είναι μεγαλύτερες του 50% (δεν είναι τυχαίο επίσης ότι σπανιότατα οι εκπτώσεις αφορούσαν και τα DLC και Season Pass).

 

Τέσπα μακρηγορώ, το χαμηλότερο που έχω δει εγώ πάντως μέχρι στιγμής από τα επίσημα κανάλια (όχι κλειδάδικα και ανταλλαγές) είναι 9,20€ στο Gamefly πριν κάνα μήνα περίπου. Πάντως 13€ μαζί με Season Pass το θεωρώ απίθανο να το δεις σε δύο εβδομάδες από τώρα.

 

ΥΣ: Με το που θα βγει το Burrial at the Sea ep1 πιθανόν να έχουμε πτώση τιμής ή κάποιο sale για να μπουστάρουν τις πωλήσεις του (πρώτου πραγματικού) DLC αλλά σχεδόν αποκλείω να δούμε τιμές χώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για οσους εχουν account στο Reddit (ή θελουν να φτιαξουν ενα), δωρεαν κλειδια για το Carmageddon Max Pack στο gog.com. (50k κλειδια ή μεχρι τις 19/10, οποια απο τις 2 προυποθεσεις εκπληρωθει πρωτη)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αποτι φαινεται oσοι ειχαμε το απλο arkham city με το update που διωχνει το gfwl πηραμε την goty, οπως και με το bioshock   δωρεαν  minerva ,πολυ καλες κινησεις  απο την Τ2 ,μακαρι να την μιμηθουν και αλλες εταιρειες

 

εφυγε και securom (but no saves courtesy of miscrosoft drm)

 

και οποιοδηπωτε serial μπαινει στο steam

 

http://steamcommunity.com/games/200260/announcements/detail/1909817119598626547

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Retail κλειδί από GamersGate δεν δούλεψε για μένα για Arkham City αλλά έτσι και αλλιώς το GamersGate μου πρόσθεσε Steam κλειδί έξτρα στη βιβλιοθήκη οπότε όλα κομπλέ.

 

Το Retail κλειδί από CD για το Arkham Asylum δεν δουλεύει. Ας ελπίσουμε ότι θέλει το χρόνο του να ανανεωθεί η βάση με όλα τα παλιά κλειδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το SSFIVAE έχουμε κανένα νέο όσων αφορά την ενεργοποίησή του στο steam?

 

Για το SSFIVAE ξέρουμε... Πρέπει να αγοράσουμε το επερχόμενο Ultimate Edition DLC που βγάζει το GWFL :(

 

Τώρα άμα κάνει κάνα θαύμα η Capcom και πατσάρει και τα παλιότερα τι να πω. Μακάρι!

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε Stronghold Collection στα 2,49€ στο GamersGate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το SSFIVAE ξέρουμε... Πρέπει να αγοράσουμε το επερχόμενο Ultimate Edition DLC που βγάζει το GWFL :(

 

Τώρα άμα κάνει κάνα θαύμα η Capcom και πατσάρει και τα παλιότερα τι να πω. Μακάρι!

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε Stronghold Collection στα 2,49€ στο GamersGate.

Μα πχ. εγώ που το εχω retail και δεν μπορώ να πάρω μονο το dlc απο το steam τι θα κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Weekend Deal στο Steam με Arkham Asylum και Arkham City στα 5€ έκαστο.

 

Επίσης, διάβασα στα forums πως το AC έγινε update και αφαιρέθηκε το GFWL. Επιπλέον, όποιος είχε την απλή έκδοση στο Steam θα πρέπει να του 'αναβαθμίστηκε' στην GOTY.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναξεκινησε η προσφορα με τα δωρεαν mafia 2 ή civ5 για οποιον δεν προλαβε.

 

παντως τετοια "χαρα" οι developers/εταιρίες που φευγει το GWFL δεν εχει ματαγινει...παρτε κοσμε dlc...

 

 

καταλαβαινω οτι εγινε κυριως για πρακτικους λογους, αλλα σιγουρα υπαρχει και μια "κρυφη" χαρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...