Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E ναι δεν το συζητώ. Αλλά σκέψου πόσο μ@λ@κ@ς ένιωσα όταν άνοιξα το κουτί του FIFA 13. Είχε το δισκάκι μέσα και ένα... φύλλο χαρτί! Και πλέον όλα τα παιχνίδια είναι έτσι. Καμία σχέση με το παρελθόν, ειδικά τα παιχνίδια για PC.

Σε νιώθω απόλυτα. Το ίδιο έγινε οταν άνοιξα Crysis 3 + Mass Effect Trilogy.

Άντε στο C3 "δικαιολογείται", αλλά στη ΜΕ Trilogy..?? Έλεος απλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα PC δεν αξίζει το Retail εκτός και αν μιλάμε για καμία καλή Collector's Edition ή γενικότερα καλό πακέτο όπως το Witcher 2.

 

Επίσης, η μεταπώληση στο PC, σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς, έχει τελειώσει λόγω Steam, Origin και Uplay, καθώς κουμπώνει το κλειδί στο λογαριασμό σου και τέλος.

 

Τώρα να πας Retail, να παιδευτείς, να πάρεις το generic το DVD case, με 1 (και αν) σελίδα manual και το δισκάκι και πάπαλα, νομίζω δεν αξίζει. Ουσιαστικά αγοράζεις μόνο το κλειδί, κατά τα ψέματα, γιατί το υπόλοιπο πακέτο είναι της πλάκας.

 

Κάποτε είχα και εγώ τη φούρια του physical copy πλέον ούτε να τα βλέπω δεν θέλω... Άσε που πιάνουν και ένα σωρό χώρο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα PC δεν αξίζει το Retail εκτός και αν μιλάμε για καμία καλή Collector's Edition ή γενικότερα καλό πακέτο όπως το Witcher 2.

 

Επίσης, η μεταπώληση στο PC, σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς, έχει τελειώσει λόγω Steam, Origin και Uplay, καθώς κουμπώνει το κλειδί στο λογαριασμό σου και τέλος.

 

Τώρα να πας Retail, να παιδευτείς, να πάρεις το generic το DVD case, με 1 (και αν) σελίδα manual και το δισκάκι και πάπαλα, νομίζω δεν αξίζει. Ουσιαστικά αγοράζεις μόνο το κλειδί, κατά τα ψέματα, γιατί το υπόλοιπο πακέτο είναι της πλάκας.

 

Κάποτε είχα και εγώ τη φούρια του physical copy πλέον ούτε να τα βλέπω δεν θέλω... Άσε που πιάνουν και ένα σωρό χώρο :D

 

Ε δεν έχει σημασία η μεταπώληση. Αν είσαι συλλέκτης λίγο δύσκολο να πουλάς τα παιχνίδια σου μετά. Έτσι και αλλιώς η μεταπώληση θα σταματήσει και στις νέες κονσόλες αν όντως μπλοκάρουν τα μεταχειρισμένα και οι 2 εταιρίες. Και φυσικά δεν είναι το manual που μας ενδιαφερει τοσο στο retail οσο η συσκευασια η οποια μπαινει και διακοσμει το δωματιο και παρεα με τις υπολοιπες φτιαχνουν την συλλογη. Και φυσικα οι collector's ειναι ακόμα καλύτερες για μια συλλογή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια για 1$ τι λέμε για αυτά τα games http://www.bundlestars.com/deals/zombies-aliens-indie-stellar-bundle/?redditad ??

Πολύ καλά παιχνίδια, είχα παίξει το 1 παλιότερα. Για 0,90 ευρώ αξίζουν.

 

naruto14 ολα καλα με το football manager..μου το κανανε refund...

δες το και εσυ..

Και εμένα refund μου έκανε. Είχε γίνει λάθος στην τιμή, πάλι καλά που το είχα αγοράσει και δεύτερη φορά με κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

naruto14 ολα καλα με το football manager..μου το κανανε refund...

δες το και εσυ..

 

Και εμένα ήρθε κανονικά το refund. Μια χαρά (πάλι καλα που δεν ήθελα και το παιχνίδι τόσο, λόγω της καλής τιμή του το τσίμπησα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

baldur's gate η hd editon στα 5 ευρο για steam απο amazon.com

sorry ειμαι απο κινητο

Thanks krokos! Το ήθελα το Baldur's Gate!! Σε πάρα πολλά μαθήματα είχα πάει αδιάβαστος εξ'αιτίας του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμείς τέτοιες εμπειρίες δεν έχουμε οι πιο μεγάλοι... μόνο τα κλασσικά, με το που σβήνει το μόνιτορ να βλέπεις ότι έξω χαράζει... τέτοια άπειρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...