Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Άντε μακάρι !!! και τι ακριβώς κανουμε για να αγοράσουμε απο το αμερικάνικο amazon ? (εχω account στο uk)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalypso sale από Greenmangaming.

 

http://www.greenmangaming.com/kalypso-offers/

 

Ξεχωρίζει το εξαιρετικό shoot em up Sine Mora στα 1,99€ (με το κουπόνι "GMG20-GGN5D-FC3NA") και η προπαραγγελία του Dark στα 28,68€ (με το κουπόνι "GMG25-5GT67-87HJ9" - ισχύει μέχρι τις 17/05).



Άντε μακάρι !!! και τι ακριβώς κανουμε για να αγοράσουμε απο το αμερικάνικο amazon ? (εχω account στο uk)

 

Δημιούργησε μία σωστή αμερικανική διεύθυνση και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalypso sale από Greenmangaming.

 

http://www.greenmangaming.com/kalypso-offers/

 

Ξεχωρίζει το εξαιρετικό shoot em up Sine Mora στα 1,99€ (με το κουπόνι "GMG20-GGN5D-FC3NA") και η προπαραγγελία του Dark στα 28,68€ (με το κουπόνι "GMG25-5GT67-87HJ9" - ισχύει μέχρι τις 17/05).

 

 

Δημιούργησε μία σωστή αμερικανική διεύθυνση και είσαι οκ.

 

Να βγάλω δηλαδή την ελληνική διεύθυνση που έχω με μια κανονική αμερικάνικη και θα ειναι οκ ? Μετά ομως θα μπορέσω να βάλω παλι την ελληνική ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να βαλεις και 2η και 3η κοκ

 

απλα προσεξε αμα στο μελλον παραγγειλεις υλικα αγαθα μην τα στειλεις  αμερικη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωράια και αλλη μια ερώτηση αμα πάρουμε πχ για το dark souls η για οποιοδήποτε παιχνίδι αμερικάνικο cd για το steam θα δουλεύει στο δικο μας το ευρωπαικό ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωράια και αλλη μια ερώτηση αμα πάρουμε πχ για το dark souls η για οποιοδήποτε παιχνίδι αμερικάνικο cd για το steam θα δουλεύει στο δικο μας το ευρωπαικό ?

Υπάρχουν μερικά που έχουν region lock, δηλαδή καταχωρούνται στο steam μόνο απο αμερικάνικη ip. Αλλά είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Κατά βάση τα περισσότερα μπαίνουν στο steam. Αρκεί να είναι για steam το παιχνίδι.

 

P.S. Άν στο checkout του άμαζον σας βγάζει και φόρο στην τελική τιμή, αλλάξτε το state π.χ. με Washington που αν θυμάμαι καλά δεν έχει φόρο.

 

*Τώρα το πρόσεξα, τι εννοείς cd?

 

βλέπω τώρα τελευταία να διαφημίζουν παντού αυτο το ελληνικό site http://www.buzzoonga.com/

 

εχει πολύ καλες τιμές όπως

  • Hitman: Absolution – 3,90€
  • Hitman: Absolution – Professional Edition – 3,90€
  • Star Wars: Empire at War – 1€
  • The Elder Scrolls V: Skyrim – 14,99€

δεν εχω ακομα αγοράσει κάτι για να είμαι ειλικρινης... αν το ξέρει κάποιος ας μας μεταφέρει την γνώμη του

Δεν δέχεται paypal και έχει πολύ καλές τιμές. Δεν θα το ρίσκαρα. Και η άσχημη προβολή του site, σαν κακή μετάφραση στα ελληνικά δεν βοηθάει αν και φαίνεται να είναι όντως ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα το "The Cave" είναι στα $14.99.
Αν το πάρει κάποιος αύριο, ας μας πει πως γίνεται η διαδικασία για να το περάσεις στο Steam

και αν έχει πρόβλημα για το ευρωπαϊκό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία είναι η ίδια με όλα τα παιχνίδια που μπαίνουν στο steam. Το amazon σου δίνει κωδικό και τον περνάς στο steam. Πάς στην καρτέλα games -> activate a product on steam. Και τέλος το the cave δεν έχει region lock..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία ερώτηση γιατι εχουμε βγει offtopic

 

Παιδιά μήπως αμα χρησιμοποισω ελληνική prepaid για το αμενικάνικο amazon δει οτι ειναι ελληνική και φαω καμια κόμπλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με ελληνική prepaid πληρώνω και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα αλλά προσπαθώ να κρατάω και χαμηλό profile γενικότερα δεν το παρακάνω με το Amazon.com και ψωνίζω όταν πραγματικά έχει μία εντελώς killer προσφορά που ξέρω ότι παραπλήσια δεν θα βρω αλλού. Άλλα παιδιά ψωνίζουν αβέρτα που λέμε και πάλι δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα.

 

Πριν από λίγο καιρό στο forum γράφτηκε ότι ένας δικός μας πήρε email από το Amazon ότι θα τον αφήσουν για τελευταία φορά να ψωνίσει από εκεί διότι ψεύδεται ότι είναι κάτοικος ΗΠΑ αλλά δεν ξέρω αν ξαναπροσπάθησε να αγοράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο καιρό στο forum γράφτηκε ότι ένας δικός μας πήρε email από το Amazon ότι θα τον αφήσουν για τελευταία φορά να ψωνίσει από εκεί διότι ψεύδεται ότι είναι κάτοικος ΗΠΑ αλλά δεν ξέρω αν ξαναπροσπάθησε να αγοράσει.

Αυτή ήταν μεμωνομένη περίπτωση και δημιουργήθηκε λόγω προβλήματος με την κάρτα. Μετά το πρόβλημα το amazon αναγκάστηκε να επικοινωνήσει με την τράπεζα η οποία ήταν ελληνική.

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει/διαβάσει για άλλη περίπτωση,

 

παιδια, ξερει κανεις πως γινεται μεσω amazon να πληρωσεις με paysafe? εχω διαβασει κατι για gift cerifications αλλα δε το βρισκω.

Δυστυχώς δεν γίνεται.. Αυτό με τα gift vouchers λειτουργεί μόνο στο amazon.uk το οποίο δεν έχει digital games προσφορές.

Prepaid card και πιστωτική μόνο.

 

Παρεμπιπτόντως οι εκπτώσεις έχουν ξεκινήσει στο άμαζον.

http://www.amazon.com/gp/feature.html?ref=hy-bill-dvg-1&ie=UTF8&docId=1000716161

Νομίζω οτι έχουν τα ίδια bundles με την προηγούμενη φορά.. Πάρα πολύ καλές τιμές, αλλά μικρές διαφορές με πέρσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το amazon μέχρι το τέλος του μήνα έχει προσφορές.

 

http://www.cheapassgamer.com/forums/showpost.php?p=10742361&postcount=10628

 

Εδώ η λίστα με ότι θα βγεί σε προσφορά τις επόμενες μέρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...