Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά ναι βοηθάει και το ισχυρότερο ευρώ αλλά έχε υπόψη σου ότι έχουν καταγραφεί κα περιστατικά που το Amazon κλείδωσε λογαριασμούς και απέσυρε κλειδιά από το Steam (χωρίς καμία αποζημίωση φυσικά) ακριβώς γιατί ο χρήστης βρέθηκε να δηλώνει ψέματα ότι διαμένει στις ΗΠΑ. Εγώ αγοράζω πολύ πολύ επιλεκτικά και μόνο όταν υπάρχουν απίστευτες ευκαιρίες (για να μην δίνω και πολύ στόχο) από το αμερικάνικο amazon τα ψηφιακά, ακριβώς γι' αυτό το λόγο.

 

Φτου και λοιπά αντιξόρκια βέβαια, να μη συμβεί σε κανέναν αυτό... απλά προς πληροφόρηση.

 

καλα μην ορκιζεσε..

δες εδω τι εγινε που "πιασαν" τον bad_freddy (ειχε ενα προβλημα με την προπληρωμενη καρτα του και μια αγορα):

 

"Hello,

After going through the details on your account,Your payment method for the order that you placed shows as a Greece issued card.

Please note, that Amazon Games & Software Downloads can only be purchased by customers connecting to the Internet from a location in the United States (specifically the 48 contiguous states, the District of Columbia, Alaska, Hawaii, Puerto Rico, Guam, and the U.S. Virgin Islands).

 

Also, a U.S. credit card with a U.S. billing address must be used to purchase Game/Software Downloads.   :fear: 

For this instance only, I am making a onetime exception and cancelling your purchase as you were not charged. However, in future we will not be able to assist you, since you are outside of our immediate area of support."

 

Με απλα ελληνικα, σε πιασαμε οτι εισαι απο Ελλαδα, αλλα στην χαριζουμε για μια φορα....(καμια επιπτωση στον λογαριασμο του φυσικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω το MAX PAYNE 3. Αν θέλει κάποιος το LA NOIRE μπορούμε να τα πάρουμε συνεταιρικά 8 ευρώ εγώ και 8 αυτός και να τα πάρουμε. Όποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω φάει τέτοια γείωση από το greenman με τον κωδικό που περιμένω (και δεν είναι καν από κανένα τρελό και σούπερ-ντούπερ πακέτο, ένα απλό παιχνίδι, άγνωστο στους περισσότερους) και είναι η δεύτερη φορά (στις δύο που έχω αγοράσει από αυτούς).

 

Καθόλου καλά δε μου τα λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φάει τέτοια γείωση από το greenman με τον κωδικό που περιμένω (και δεν είναι καν από κανένα τρελό και σούπερ-ντούπερ πακέτο, ένα απλό παιχνίδι, άγνωστο στους περισσότερους) και είναι η δεύτερη φορά (στις δύο που έχω αγοράσει από αυτούς).

 

Καθόλου καλά δε μου τα λένε.

για ποιο παιχνιδι?

ολοκληρώθηκε η συναλλαγή?

με ποιον τροπο πλήρωσες?

αν πληρωσες με paypal πρεπει το email του paypal να ειναι ιδιο με του greenman..

δες τελος μηπως εχεις θεμα με τη καρτα και την τραπεζα (αν πληρωσες με καρτα)..πχ πολλες τραπεζες του εξωτερικου το θεωρουν (για αγνωστο λογο) site με τζογο και μπλοκαρουν την συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τίποτε από αυτά: το παιχνίδι εμφανιζόταν κανονικάτατα από το preorder στο tab My Games, πιθανολογώ ότι δεν έχουν κλειδιά να δώσουν. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε, εμφανίστηκε στην κάρτα μου, όλα εντάξει. Το αναγνωρίζουν και οι ίδιοι, άλλωστε, το έχω αγορασμένο το παιχνίδι.

 

Αυτά, με το Leviathan: Warships, τα ίδια μου είχαν κάνει και με το The Cave. Δύο στα δύο, τρίτη φορά δε θα υπάρξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αφεντικό τρελάθηκε... http://www.greenmangaming.com/s/gr/en/pc/games/action/max-payne-la-noire-pack/

 

Max Payne 3 + Rockstar Pass + L.A. Noire Complete @ 16 ευρώ ( με κουπόνι : GMG20-GGN5D-FC3NA )

Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει? Γιατί μέχρι να βάλω λεφτά στην προπληρωμένη, αύριο το μεσημέρι θα προλάβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγκυκλοπαιδικα αυτο ουτε υπαρχει, ουτε εγινε ποτε

σε καμια περιπτωση το amazon δεν μιλαει με το steam η origin για να αποσυρει κλειδια ,αυτα ειναι sci fi,

ανταγωνιστες ειναι.

 

 

Με απλα ελληνικα, σε πιασαμε οτι εισαι απο Ελλαδα, αλλα στην χαριζουμε για μια φορα....(καμια επιπτωση στον λογαριασμο του φυσικα)

 

 

Παιδιά σε καμία περίτπωση δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν για το συγκεκριμένο θέμα απλά θα αναφέρω τι ξέρω από τη μεριά μου. Για το περιστατικό με την απόσυρση του λογαριασμoύ το ξέρω από Άγγλο που κλαιγόταν στο Steam και προσπαθούσε να βρει άκρη και δεν γίνοταν τίποτα. Ο τύπος είχε χάσει 200 λίρες παιχνίδια, τα οποία έγιναν blacklisted και του τα πήραν και από το Steam. Τώρα μπορεί να ήταν στημένος; Μπορεί... Αλλά θυμάμαι ότι είχε εμφανίσει κάποια πειστήρια ότι δεν έλεγε ψέματα.

 

Όσο για τα κλειδιά να ξέρετε και βρίσκονται και αποσύρονται και γίνονται blacklist αν κριθεί ότι βρέθηκαν στην κατοχή σου με λάθος τρόπο (δείτε τη κλάμα και ban πέφτει στο Steam με μερικά ρώσικα κλειδιά που τα ενεργοποιούν με VPN δεν τους πιάνουν όλους φυσικά αλλά στατιστική είναι αυτή μπορεί να κάτσει και σε εσένα το λαχείο).

Επεξ/σία από GameShopper.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τα κλειδιά να ξέρετε και βρίσκονται και αποσύρονται και γίνονται blacklist αν κριθεί ότι βρέθηκαν στην κατοχή σου με λάθος τρόπο (δείτε τη κλάμα και ban πέφτει στο Steam με μερικά ρώσικα κλειδιά που τα ενεργοποιούν με VPN δεν τους πιάνουν όλους φυσικά αλλά στατιστική είναι αυτή μπορεί να κάτσει και σε εσένα το λαχείο).

Για το περιστατικό με την απόσυρση του λογαριασμoύ το ξέρω από Άγγλο που κλαιγόταν στο Steam και προσπαθούσε να βρει άκρη και δεν γίνοταν τίποτα. Ο τύπος είχε χάσει 200 λίρες παιχνίδια, τα οποία έγιναν blacklisted και του τα πήραν και από το Steam.

 

 

 

το αμαζον δεν πουλαει ρώσικα κλειδιά
 
το 99% των παιχνιδιων του αφορα region free εκδοσεις οι οποιες λειτουργουν νομιμα σε ολο το κοσμο
 
δεν τιθεται θεμα το steam να μπλοκαρει  region free εκδοση απο νομιμο retailer, με νομιμη αποδειξη αγορας οπως ειναι το amazon
 
το steam δεν θα γυρισει να σου πει "ξερεις το amazon πουλαει μονο σε αμερικανους" καθως

α) δεν ξερει την προσωπικη σου κατασταση και σε ποσες χωρες εχεις διευθυνσεις διαμονης

Β)αυτο  αφορα  εσωτερικη πολιτικη του amazon, ισχυει για λογους που αφορουν μονο το amazon,

και απο τη στιγμη που το amazon κανει την πωληση θεωρειται οτι και εχουν γινει ολα τα απαιτουμενα ,ορθα 

 
 
και μη νομιζεις  οτι το steam θα ρωτησει και το amazon θα δωσει προσωπικα δεδομενα πελατη,
ειναι σα να λεμε οτι εγινε αδελφοποιηση ολυμπιακου με παο, η ΟΤΕ- εναλλακτικων :-D
-----
 
 
το οτι καποιοι αγοραζουν εν γνωσει τους κλειδωμενα- για να παιζουν μονο ρωσια παιχνιδια,και τα ενεργοποιουν μεσω vpn,και κατοπιν το steam φυσικα τους τα σβηνει ειναι αλλο θεμα,
καθως εδω μιλαμε για μη νομιμες εκδοσεις και διαδικασια ενεργοποιησης
 
 
 
επισης αυτος ο αγγλος ουτε ξερουμε ποια παιχνιδια ειχε ,ουτε αν ειχε βαλει vpn, ουτε απο που τα ψωνισε, ουτε γιατι εγινε ban,ουτε απο που βρηκε το account, ουτε αν ειχε αποδειξεις αγορας,
μπορει να εκανε και μια αγορα μεσω Amazon και να  θεωρησε οτι φταιει αυτο

 

 
 
το συνηθεστερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι οτι δεν μπορουν να αποδειξουν οτι ο λογαριασμος τους ανηκει
γιατι αγοραζουν μονο απο ρωσικα κλειδαδικα /η και Paysafe, οποτε το steam δεν εχει προσωπικα στοιχεια
 
με εστω μια αγορα με paypal η credit card απο το steamstore ,δεν υφισταται τετοιο θεμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αυτο  αφορα  εσωτερικη πολιτικη του amazon, ισχυει για λογους που αφορουν μονο το amazon,

και απο τη στιγμη που το amazon κανει την πωληση θεωρειται οτι και εχουν γινει ολα τα απαιτουμενα ,ορθα

 

Δεν είναι θέμα εσωτερικής πολιτικής του Amazon. Αυτό που κάνει το Amazon είναι εκτός των κανόνων της αγοράς. Πουλάει παιχνίδια σε Ευρωπαίους με τις τιμές που έχουν ορίσει οι publishers για την αμερικάνικη αγορά. Αυτό βέβαια εμάς μας συμφέρει διότι αγοράζουμε σε δολάρια με ισχυρότερο νόμισμα και γλιτώνουμε ΦΠΑ / VAT αλλά έχεις αναρωτηθεί γιατί δεν το κάνουν και όλα τα άλλα καταστήματα;

 

Το Αmazon έχει βρει κάποιο loophole τώρα με τη διεύθυνση και το εκμεταλλεύεται για να αλιεύει πελάτες και εκτός ΗΠΑ. Δεν νομίζω να συνεχιστεί για πολύ καιρό αυτό να πω την αλήθεια μου. Δεν θα το αφήσουν οι publishers όπως EA, 2K κ.λπ. Δεν είναι θέμα δηλαδή Amazon, τις τιμές ανά γεωγραφική περιοχή τις ορίζουν οι publishers όχι το Steam ή το Amazon ή το GamersGate κ.λπ. Το πιο πιθανό είναι να αρχίσει να πουλάει ψηφιακά μέσω των ευρωπαϊκών Amazon στους Ευρωπαίους με τιμές ευρωπαϊκές και τέλος.

 

Προς το παρόν δεν έχει την υποδομή να πουλάει ψηφιακά μέσα από τα καταστήματα της Ευρώπης και γι' αυτό οι publishers μπορεί να κλείνουν και λίγο τα μάτια αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει αυτό και το Amazon θα πουλάει όπως όλα τα άλλα καταστήματα.

 

Αν θες να καταλάβεις καλύτερα τι λέω πήγαινε στο ψηφιακό Gamestop. Εδώ τρως πόρτα κατευθείαν στα παιχνίδια που είναι μόνο για τις ΗΠΑ παρότι μιλάμε για τίτλους region free όπως αναφέρεις. Σου βγάζει ένα ωραίο item is not available in your territory και τέλος. Το Amazon κάνει ότι κάνει κατά παράβαση και κρύβεται πίσω από το disclaimer you need to have a US billing address. Δεν λέω καλό είναι για εμάς όσο κρατήσει αλλά δεν το βλέπω να κρατάει για πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

την εφορια μπορει να την αφορα, το steam oχι

 

 

 

για το steam η αποδειξη του amazon ειναι απολυτα νομιμη και με κανενα τροπο δεν μπορει να ισχυριστει το αντιθετο

 

γραφει το ονομα μου,το προιον και το ποσο που κατεβαλλα,τι αλλο χρειαζεται να γραφει αποδειξη με βαση το ευρωπαικο δικαιο?

 

επιπλεον εχω αγορασει worldwide εκδοση που λειτουργει νομιμα παντου 

και οχι  Tajikistan version via Tajiki vpn,που λειτουργει νομιμα μονο εκει που αγοραστηκε

 

 

---------

προφανως  το αμαζον μπορει να το σταματησει ανα πασα στιγμη

αλλα γιατι να θελει,ξερεις τι φραγκα βγαζει -

και μη νομιζεις οτι οι publishers δεν ξερουν απο που ερχονται τα λεφτα,

πολυ που τους νοιαζει αν δεν εισπραχθει vat

 και αμα θελαν να  το σταματησουν θα του εδιναν regional κλειδια

 

( ετσι κι αλλιως αν σταματησει τα αγγλικα sites να ναι καλα)

 

το θεμα μας ομως ειναι αν αυτα που αγοραζουμε τωρα ειναι νομιμα η οχι αντιτυπα

και αυτο που εθεσες με διαγραφες και ban δεν υφισταται

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή ξεφύγαμε λίγο ας επιστρέψουμε on topic.

 

Τα Dead Rising 2 και Dead Rising 2: Off the Record μαζί με το Super Street Fighter IV Arcade Edition είναι σε έκπτωση 75% στο Gamefly.



Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει? Γιατί μέχρι να βάλω λεφτά στην προπληρωμένη, αύριο το μεσημέρι θα προλάβω?

 

Μέχρι της 02/05 ώρα 20:00 19:00 λέει το newsletter της GMG. Οπότε θεωρητικά έχεις καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...