Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Atom Zombie Smasher είναι πολύ καλό, αξίζει το ευρώ.

 

Θα προστεθούν κι αλλα παιχνιδια στη συνέχεια?

Όχι δεν θα προστεθούν άλλα...

 

Εφόσον είναι από τη Blendo Games, αυτά είναι τα βασικά παιχνίδια (υπάρχει και το Gravity Bone που είναι ο πρόδρομος του Thirty Flights of Loving).

 

To Thirty Flights είναι το πιο πρόσφατο, έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν το έχω παίξει.

 

Περισσότερο μου άρεσε το Flotilla, είναι space roguelike με 3D μάχες, πολύ ιδιαίτερο χιούμορ -σε μικρές δόσεις- αλλά σύντομο αρκετά. Αν ήταν πιο μεγάλο σε διάρκεια, θα ήταν εξαιρετικό για μένα (αλλά έχει ωραία σεναριακή δικαιολογία).

Το gravity bone νομίζω ότι το δίνουν δωρεάν (έτσι είδα στο reddit χθες βράδυ) μαζί με το thirty flights, απλά δεν αναφέρεται κάπου στην ιστοσελίδα του Humble...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει δοκιμάσει κανείς το Dark Messiah Might & Magic; Το gamersgate το έχει στα 2.5€ και παλιότερα είχα διαβάσει πολύ καλά πράγματα.

 

Καλό είναι, αν και το "gimmick" στο οποίο είχε βασιστεί (physics-based melee combat) δεν είναι τόσο σπάνιο πλέον. Σε γενικές γραμμές είναι ευχάριστο action game με έξυπνο (αν και λίγο κλισέ) σενάριο και αρκετά όμορφο game world - αρκεί να μην περιμένεις όμως τα RPG στοιχεία στα οποία βασίζεται η "main" Might & Magic σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς το Dark Messiah Might & Magic; Το gamersgate το έχει στα 2.5€ και παλιότερα είχα διαβάσει πολύ καλά πράγματα.

απο εδω για πιο φτηνα..(1.75 ευρο)

και -5% κωδικος: elder-geek.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται (όπως εγώ) ξεκίνησε pre-order του Starbound. Δείχνει πολύ ενδιαφέρον κάνοντας μίξη το terraria με το Cortex command. Sandbox, κατάκτηση πλανητών κλπ. Το preorder http://playstarbound.com/store/ έρχεται με διάφορα καλούδια και -25% στο 4pack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται (όπως εγώ) ξεκίνησε pre-order του Starbound. Δείχνει πολύ ενδιαφέρον κάνοντας μίξη το terraria με το Cortex command. Sandbox, κατάκτηση πλανητών κλπ. Το preorder http://playstarbound.com/store/ έρχεται με διάφορα καλούδια και -25% στο 4pack.

 

Πολύ καλό ακούγετε σαν ιδέα και από τι βλέπω έχουν ρίξει δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το αγοραζω επειδη θυμαμαι οτι ηταν παλουκι απο ενα σημειο και μετα και μου ειχε σπασει τα νευρα

το sniper elite zombie army και το all zombies must die γλυκοκοιταζω αλλα ειναι ακομα ακριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...