Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις επόμενες 83+ ώρες (3 μέρες και κάτι) το πρώτο επεισόδιο του Cognition: An Erica Reed Thriller διατίθεται σε pay-what-you-want, DRM-free (digital download) στο IndieGameStand.

 

Όσοι πληρώνουν πάνω από το μέσο όρο (αυτή τη στιγμή στα $1.45) θα πάρουν ως bonus το soundtrack (volume one) και το prequel comic.

 

Πάνω από $1 θα πάρουν και Steam key (οτ)αν το παιχνίδι γίνει διαθέσιμο στο Steam (προς το παρόν είναι σε greenlight campaign)

 

Πολύ καλή ευκαιρία γενικά.

 

- Όσοι δώσουν $10 ή παραπάνω τότε παίρνουν ως bundle μαζί με το Episode 1 του Cognition, το Oil Blue (το προηγούμενο παιχνίδι σε προσφορά στο IndieGameStand, και όποιο παιχνίδι θα είναι επόμενο σε προσφορά (μαζί με bonus content). -

 

Link για την προσφορά

 

Link για το greenlight campaign του Cognition 

 

To παιχνίδι φαίνεται πολύ ωραίο!!!

Το έχεις παίξει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ναι. Το πρώτο επεισόδιο που έχει βγει. (η προσφορά ισχύει μόνο για το πρώτο επεισόδιο που έχει κυκλοφορήσει). Είναι ένα αρκετά αξιόλογο και καλοφτιαγμένο adventure παιχνίδι με σχεδιασμό που θυμίζει comic book (διαφοροποιείται όμως από τον αντίστοιχο του Walking Dead, και είναι πιο καθαρόαιμο point and click), από όσο μπορώ να κρίνω από το πρώτο επεισόδιο (θα είναι 5 συνολικά).

 

Το δεύτερο επεισόδιο βγαίνει αυτές τις μέρες.

 

Στο Cognition είμαι backer από το kickstarter που είχαν κάνει οπότε έχω ένα μικρό προβάδισμα στα επεισόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αγόρασα απο Amazon το Ms bundle εχτες και μέχρι σημερα δεν προχωρά η αγορά ζητάει συνεχώς να κάνω retry ή να αλλάξω την κάρτα που χρησιμοποιώ. Την ίδια κάρτα χρησιμοποίησηα και για άλλες αγορές παλιότερα στο amazon χωρίς πρόβλημα.

Εχω διεύθυνση αμερικάνικη και το όνομα της κάρτας είναι στο όνομα της γυναίκας (αγόραζα κανονικά τις προηγούμενες φορές)

Εχει κανένας άλλος αυτο το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμερικάνικη billing address βάζεις αλλά επειδή έχω την ίδια κάρτα αν η αγορά σου είναι 2.5$ δολάρια η παρακάτω υπάρχει κατώτατο όριο συναλλαγής στα 2 ευρώ οπότε δεν σε αφήνει. Στην περίπτωση αυτή παίρνεις το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και ζητάς να σου αφαιρέσουν το όριο για την συναλλαγή αυτή. Βέβαια αυτόματα μετά από λίγο σου ξανάβάζουν το όριο οπότε θα πρέπει σε κάθε μικρής αξίας συναλλαγή να τους ενημερώνεις.

Υγ. Και μην στείλεις μειλ στο αμαζον για το θέμα αυτό (ότι δεν προχωράει η αγορά) γιατί το ψάχνουν και βλέπουν οτι δεν είσαι Αμερική και ισως σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό. Εμένα με ανακάλυψαν οταν είχα το ίδιο θέμα αλλά όπως μου είπαν κατ εξαίρεση και για μια φορά μου την χαρίζουν.

 

 

Παιδιά αγόρασα απο Amazon το Ms bundle εχτες και μέχρι σημερα δεν προχωρά η αγορά ζητάει συνεχώς να κάνω retry ή να αλλάξω την κάρτα που χρησιμοποιώ. Την ίδια κάρτα χρησιμοποίησηα και για άλλες αγορές παλιότερα στο amazon χωρίς πρόβλημα.

Εχω διεύθυνση αμερικάνικη και το όνομα της κάρτας είναι στο όνομα της γυναίκας (αγόραζα κανονικά τις προηγούμενες φορές)

Εχει κανένας άλλος αυτο το πρόβλημα?

 

Χρησιμοποιείς και κουπόνι;

Μήπως φταίει αυτό που ανέφεραν άλλοι προηγουμένως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εχεις καμια αναληψεων,mastercard/visa/visa electron κατα προτιμηση στο ονομα σου δοκιμασε και αυτη

επειδη μου εχει τυχει μηπως δεν προχωραει στη συναλλαγη γιατι ζηταει επιβεβαιωση του αριθμου καρτας

η ( μου εχει τυχει κι αυτο :wacko: )μηπως το συστημα εχει βγαλει απο default τη συγκεκριμενη καρτα και εχει βαλει καποια παλιοτερη -στα settings φαινεται η primary η και στο order φαινονται  τα 4 τελευταια της καρτας που χρεωνεται

 

αν δεν ειναι τιποτα απο αυτα  ρωτα τραπεζα αν απορριπει τη συναλλαγη

(πχ οριο, προσωρινα μη διαθεσιμο συστημα κτλ

 

αν δεν υπαρχει επιλυση μην επικοινωνησεις με amazon-θα δουν οτι ειναι ελληνικη καρτα και θα σε γειωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρόβλημα είναι με την αμερικάνικη διεύθυνση.

 

Και εμένα μου έκανε τα ίδια σε όλες τις αγορές και κάθε φορά απλά ξαναπερνούσα την ίδια κάρτα και το δεχόταν.

 

Τελικά άλλαξα διεύθυνση και το πρόβλημα λύθηκε για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα bundle από το amazon

 

Pint Sized Paradox Package - $7.49 ($2.49 after coupon all Steam) contains:
http://www.amazon.com/dp/B008G0ZXSK
Warlock: Master of the Arcane
Majesty Gold - HD
Majesty 2 Collection
Crusader Kings II: Songs of the Holy Land
Crusader Kings II: Songs of the Faith
Crusader Kings II: Songs of the Albion
Crusader Kings II: Ruler Designer DLC
Crusader Kings II: Mongols DLC Pack
Crusader Kings II: Dynasty Shields DLC Pack

Paradox Seas Bundle - $9.99 ($4.99 after coupon) all activate on Steam, contains:
http://www.amazon.com/dp/B00AB0RX3Q
Commander: Conquest of the Americas - Colonial Navy
Commander: Conquest of the Americas
East India Company Collection
Naval War: Arctic Circle
Pirates of Black Cove - Origins DLC
Pirates of Black Cove
Ship Simulator Extremes
Victoria II
Victoria II: A House Divided - Expansion

Plentiful Paradox Package - $9.99 ($4.99 after coupon) all activate on Steam, contains:
http://www.amazon.com/dp/B008G0ZDZI
Crusader Kings II
Magicka Collection
Magicka The Stars Are Left DLC
Sword of the Stars - Complete Collection
Sword of the Stars II: Enhanced Edition
Victoria II

Paradox Majesty Franchise - $9.99 ($4.99 after coupon) all activate on Steam, contains:
http://www.amazon.com/dp/B00AAHSFAK
Defenders of Ardania Battlemagic
Defenders of Ardania
Defenders of Ardania: The Conjurer's Tricks DLC
Majesty 2 Collection
Majesty Gold - HD
Warlock Master of the Arcane Master of Artifacts DLC
Warlock Master of the Arcane Power of the Serpent DLC
Warlock Master of the Arcane Return of the Elves DLC
Warlock Master of the Arcane Powerful Lords DLC
Warlock Master of the Arcane

Paradox War Chest - $7.49 (2.49 after coupon) all Steam except Achtung Panzer contains:
http://www.amazon.com/dp/B00AAIJJCW
Achtung Panzer Kharkov 1943 - NOT STEAM
Gettysburg: Armored Warfare
Hearts of Iron III Collection
King Arthur Collections
King Arthur II
Victoria II
Victoria II: A House Divided - Expansion

Additionally, sometime TODAY (when OPS is done making the bundles) these will go on sale:

Paradox 2012 Pack - $14.99 ($9.99 after coupon):

A Game Of Dwarves
A Game of Dwarves: Ale Pack
A Game of Dwarves: Star Dwarves
Crusader King Complete
Crusader Kings II
Crusader Kings II: African Portraits
Crusader Kings II: African Unit Pack DLC
Crusader Kings II: Byzantine Unit Pack
Crusader Kings II: Dynasty Shield II
Crusader Kings II: Dynasty Shields DLC Pack
Crusader Kings II: Legacy of Rome
Crusader Kings II: Mediterranean Portraits DLC
Crusader Kings II: Mongols DLC Pack
Crusader Kings II: Ruler Designer DLC
Crusader Kings II: Russian Portraits
Crusader Kings II: Russian Unit Pack
Crusader Kings II: Songs of Albion DLC
Crusader Kings II: Songs of Byzantium
Crusader Kings II: Songs of Faith DLC
Crusader Kings II: Songs of Prosperity DLC
Crusader Kings II: Songs of the Caliph DLC
Crusader Kings II: Songs of the Holy Land DLC
Crusader Kings II: Songs of the RU
Crusader Kings II: Sunset Invasion
Crusader Kings II: Sword of Islam
Crusader Kings II: The Republic DLC
Starvoid
War of the Roses - House of York Deluxe Edition
War of the Roses: House of Lancaster Armor Set DLC
War of the Roses: House of York Armor Set DLC
Warlock Master of the Arcane Master of Artifacts DLC
Warlock Master of the Arcane Power of the Serpent DLC
Warlock Master of the Arcane Return of the Elves DLC
Warlock Master of the Arcane: Armageddon
Warlock: Master of the Arcane
Warlock: Master of the Arcane - Powerful Lords DLC

Crusader Kings Pack - $9.99 ($4.99 after coupon): All Crusader Kings Content Amazon Digital Carries (Crusader Kings Complete + Crusader Kings II + DLC).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδία ξεκόλλησε. Δεν ξερω πως αλλά εγινε μόνο του και τωρα βλέπω τα παιχνίδια στην βιβλιοθήκη μου.

 

Υποπτεύομαι ότι ισως δεν είχαν κλειδιά και κολούσαν την συναλλαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν εχει ειπωθει ηδη αλλα οσοι εχετε προβλημα με αγορα απο Amazon.com (digital download) μπορειτε να χρησιμοποιησετε το borderlinx.com.

Δημιουργειτε λογαριασμο και σας δινει αυτοματα 2 διευθυνσεις (US & UK) με ολα τα στοιχεια (δ/νση, τηλεφωνο κλπ) που χρειαζεστε για να κανετε τη συναλλαγη. Αν εχετε ηδη λογ/σμο στο Amazon απλα προσθεστε μια επιπλεον διευθυνση αποστολης (με τα στοιχεια της Borderlinx για US).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κυκλοφόρησε και το Link.png Site: http://www.amazon.com/dp/B00B86BPW2?tag=cheapassgam08-20">Microsoft Fable Bundle στα 10$ (5$ με κουπόνι) το οποίο περιέχει τα Fable 1+3 για Steam αλλά τελικά χωρίς κλειδιά για τα dlc του 3 και σύμφωνα με όσα λένε χλωμό να προστεθούν αργότερα μιας και δεν τους δίνει κλειδιά ο publisher. Άλλωστε και στο ίδιο το steam στην σελίδα των dlc έχει warning για low number of keys οπότε είναι γενικό το κακό.

Και πάλι όμως τα ούτε 4 ευρώ που κοστίζει είναι πολύ καλή τιμή και παίρνετε τα dlc αργότερα σε κανένα steam sale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...