Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν καταλαβα καλα το προβλημα δημιουργηθηκε λογο του μπλοκαρισματος απο τραπεζα κυπρου??

 

Παντως καταλαβα οτι αυτη την "μια/πρώτη" φορα σου την "χαρισαν"...(ισως λογω των εορτών $$$$)

 

Και δεν μπορεις να δεις ποσα κουπονια εχεις..τουλάχιστον δοκιμασε αν σου αφαιρει -5$ για την επομενη αγορα.

 

Α βγηκε και ενα νεο indieroyale (αλλα ποιος του δινει σημασία)

Βασικά φταίω κι εγώ που δεν ρώτησα πρώτα την τράπεζα αλλά που να φανταστώ οτι θα υπάρχει κατώτατο όριο αγορών αλλά και επειδή έστειλα μειλ στο αμαζον ζητώντας να ξαναδοκιμασουν να περασουν την καρτα και αυτοι το έψαξαν περισσότερο. Οπότε καλά μου την είπε και ευτυχώς που μου την χάρισε κι ολας...

Προφανώς σύμφωνα με το f.a.q τους το σύστημα ανα κάποιες ώρες δοκιμαζε την συναλλαγή αλλα έτρωγε πόρτα απο την τράπεζα και με το να μην έρχεται όμως κάποια ενημέρωση αποτυχίας από το αμαζον θεώρησα οτι δεν έκαναν τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό ήταν το damage σας αυτή την φορά;

 

Σχετικά λίγο, περίπου στα €60~ για προσωπική χρήση, καθώς και κάπου €30 σε gifts κ.τ.λ. Καθόλου άσχημα μια και η "λίστα" περιλαμβάνει:

 

*Dark Souls: Prepare to Die Edition

*The Secret World

*X-COM: Enemy Unknown (ήταν και η πιο ακριβή αγορά που έκανα)

*Driver: San Francisco

*Need For Speed: Hot Pursuit

*Puzzle Dimension

*English Country Tune

*From Dust

*R.U.S.E.

*Mega Drive/Genesis Collections 1-5 (αν μετράνε, απο αρχές του μήνα ήταν)

 

Και επίσης τα διάφορα gifts που πήρα (received :P):

 

*Unstoppable Gorg (χίλια ευχαριστώ στον chek2fire)

*Dirt 3

*Wanderlust Rebirth

*Lone Survivor

*To The Moon

*Foreign Legion: Multi Massacre (αυτό και τα προηγούμενα 2 μέσω ενός secret santa event)

*Μια σειρά απο DLC για τα Deus Ex: Human Revolution και Darksiders 2

 

'Εβγαλα με λίγα λόγια αρκετό υλικό για όλο το 2013 :P

 

Edit: Σχετικά "λίγο" λέω, γιατί συγκριτικά με πέρυσι έδωσα τα διπλάσια για τα μισά παιχνίδια απο τα φετινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ζητήσω συγγνώμη απο το βραζιλιάνικο Nuuvem γιατί ήταν το μόνο digital games distribution site που δεν πήρε τίποτα απο εμένα στα Winter sales. Ειλικρινά θα επανορθώσω κάποια στιγμή, είμαι σίγουρος.

Στό σύνολο τώρα, τα υπόλοιπα sites μοιράστηκαν το ποσό των 156,49Ε! Δεν υπολογίζω automn sales γιατί μου είναι πολύ επίπονο. Καί τέλος, ούτε καν θυμάμαι τι αγόρασα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά φταίω κι εγώ που δεν ρώτησα πρώτα την τράπεζα αλλά που να φανταστώ οτι θα υπάρχει κατώτατο όριο αγορών αλλά και επειδή έστειλα μειλ στο αμαζον ζητώντας να ξαναδοκιμασουν να περασουν την καρτα και αυτοι το έψαξαν περισσότερο. Οπότε καλά μου την είπε και ευτυχώς που μου την χάρισε κι ολας...

Προφανώς σύμφωνα με το f.a.q τους το σύστημα ανα κάποιες ώρες δοκιμαζε την συναλλαγή αλλα έτρωγε πόρτα απο την τράπεζα και με το να μην έρχεται όμως κάποια ενημέρωση αποτυχίας από το αμαζον θεώρησα οτι δεν έκαναν τίποτα...

 

 

 

αν δεν εχει διεκπεραιωθει το order και δεν εχει γινει πληρωμη απο τη καρτα μας-που αυτη ειναι και η μονη εκδοχη-

ειναι κακη ιδεα να απευθυνθουμε στο cs

ειδικα σε θεματα  αδυναμιας πληρωμων ειναι λογικο οι μη αμερικανοι να εχουν μηδενικο support 

ειναι σιγουρακι οτι θα κοιταξουν ποια τραπεζα εχει εκδοσει την καρτα

οποτε και το παιχνιδι δεν θα παρουμε και θα εκτεθουμε

 

ενημερωτικα αυτο το prossesing your order το χω δει και γω και μετα απο καποιο χρονο ολοκληρωσε τη συναλλαγη κανονικα

οποτε δεν ειναι  απαραιτητα ανησυχητικο,ουτε σημαινει οτι μας πιασανεεε  :fear:

ειναι μαλλον generic μηνυματακι-πχ και για out of keys

 

2 τα ενδεχομενα

η θα διεκπεραιωθει το order η θα ακυρωθει για τον οποιο λογο-το amazon αναφερει ως 4 ωρες

μεχρι να γινει resolve δεν κανουμε νεο order -γιατι παιζει να μας ερθουν και τα 2

σε περιπτωση που  εχει ακυρωθει το order τοτε δινουμε νεο-αν παλι υπαρξει θεμα ρωταμε fora ,τραπεζες και αν παλι δεν βγει ακρη

tough luck και μοκο

 

----------------------------------------------

για να αναφερω και αλλο ενα κουλο που μου κανε

στο tomb raider online game code  μου ζητουσε  να κανω verify  τον αριθμο της καρτας

κατοπιν χωρις να την  κανω verify

αγορασα  μεν κανονικα xcom και mp3 steam που στο amazon φαινονται ως  download

αλλα δεν μπορουσα να αγορασω κανενα online game code  μεχρι να κανω verify

σωστη λογικη ασφαλειας-το download γινεται ευκολα refund σε περιπτωση υποκλοπης οποτε τους παιρνει να ναι λιγοτερο προσεκτικοι - εσφαλμενο tag system :ph34r:

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά 70άρα έφυγαν σε games & gifts για steam σε μένα και πολλά ήταν. Back to Uncle όμως γιατί δε μένει λεφτό ούτε για δείγμα πλέον και ξανακάνουμε αγορές το Πάσχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνω κι εγώ απολογισμό του δικού μου damage για τις γιορτές:

Amazon:

Darksiders Franchise pack

THQ Medley pack

Kingdoms of Amalur Complete

Dark Souls

The walking dead

Spec ops: The line

 

Origin:

Burnout Paradise Ultimate box

 

Steam:

Sleeping Dogs + DLC (-91% FTW!)

Orcs Must Die 2 (πήγε σε trade)

 

Σε ανταλλαγές πήρα και τα Prototype & Just Cause 2.

Σύνολο 59 ευρώ.

Έχοντας βέβαια 2 κουπόνια amazon ακόμα θα φροντίσω να τα αξιοποιήσω μέχρι το τέλος του μήνα οπότε θα ανέβει λιγάκι ο λογαριασμός των Χριστουγέννων.  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...