Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε θα σε κοπανησω..μην χασεις το spec-ops ειπαμε για 2 ευρο...

και κρατα κανα κουπονι..δεν ξερεις τι γινεται..

 

οι νέες προσφορες στο amazon.com μεχρι τα μεσανυχτα

Οκ το τσίμπησα αν και κάποια εμπλοκή έγινε γιατί άργησε πολύ στο processing και μου έβγαλε αυτόματο μήνυμα ότι πρέπει να κάνουν extra verification που μπορεί να πάρει μέχρι 4 ώρες...

Λεφτά πάντως έχει η κάρτα κανονικά. Ελπίζω να μην παιχτεί κάτι με την fake διεύθυνση Αμερικής μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα οι νεες προσφορες του amazon.com απλα ανακοινωθηκαν σημερα, αλλα θα ισχυσουν τις επομενες μερες.

Οι βασικές προσφορές ειναι οι εξής:

 

(Τιμες με κουπόνια...)

11-13/1

Alice: Madness Returns: The Complete Collection = 5.31 ευρο

Dragon Age Pack PC (ολα τα dragon age)=6.83 ευρο

11-12/1

Darksiders Franchise Pack (ολα τα darksiders1+2+dlc) =6.21 ευρο

Saints Row The Third: The Full Package =5.68 eyro

18-20/1

Syndicate =3.79 ευρο

Crysis Maximum Maximum (ολα τα crysis 1+2) =9.86 ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα 5.31 ευρο το Alice Complete...(με κουπόνι-amazon.com)

Σημερα θα ανακοινωθούν οι νεες προσφορες απο το amazon.com

 

Νομίζω πως το editor's choice του amazon στηρίζεται περισσότερο στον υπερκαταναλωτισμό μας παρά σε αληθινές εκπτώσεις!!!

 

Δηλαδή, όταν έχω βρει το walking dead στο παρελθόν 10$, δεν θεωρώ προσφορά τα 12.5-5=7.5$ από τη στιγμή που το παιχνίδι σιγά-σιγά θα αρχίσει να "πέφτει"..

Επίσης το Alice Madness το έχω πετύχει 2 φορές στα 5.8 ευρώ, άρα τα 5.3 (με κουπόνι) πάλι δεν είναι αχτύπητη προσφορά.

Βέβαια υπάρχουν και ορισμένες καλές ευκαιρίες αλλά είναι λίγες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. για το walking dead... στα 7.5 δολλαρια τα +2.5 δολαρια ειναι μεγαλη διαφορα (+33%)

2. για το alice μιλαμε για την complete edition και οχι την απλη, δηλαδη περα απο καποια επιπλεον πραγματα παιρνεις και το alice 1 πακετο, το οποιο ακομα και σήμερα θεωρείτε αρκετα καλο..

3. τωρα οτι παιρνεις και ολα τα darksiders 1+2+dlc για 6 ευρο νομιζω οτι ειναι εξισου καλη προσφορα...

4. για το dragon age να μην πω πολλα (αγαπημενο μου) γιατι με αυτην την εξευτελιστικη τιμη παιρνεις κλασσικο παιχνιδι (και το dragon 2 bonus) με απειρες ωρες gameplay

 

βεβαια ολα ειναι σχετικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. για το walking dead... στα 7.5 δολλαρια τα +2.5 δολαρια ειναι μεγαλη διαφορα (+33%)

2. για το alice μιλαμε για την complete edition και οχι την απλη, δηλαδη περα απο καποια επιπλεον πραγματα παιρνεις και το alice 1 πακετο, το οποιο ακομα και σήμερα θεωρείτε αρκετα καλο..

3. τωρα οτι παιρνεις και ολα τα darksiders 1+2+dlc για 6 ευρο νομιζω οτι ειναι εξισου καλη προσφορα...

4. για το dragon age να μην πω πολλα (αγαπημενο μου) γιατι με αυτην την τιμη παιρνεις κλασσικο παιχνιδι (για το dragon2 bonus) με απειρες ωρες gameplay

 

βεβαια ολα ειναι σχετικα..

Μα δεν είπα ότι δεν υπάρχει τίποτα αλλά δεν είναι και πολλά αυτά που αξίζουν..

 

Για τα 2 πρώτα, για μένα που τα θέλω αλλά έχω και άλλα 120 παιχνίδια στην άκρη δεν αποτελούν λόγο να τρέξω να τα αγοράσω γιατί το πιθανότερο είναι να τα βρω μέσα σε δύο μήνες σε τέτοιες τιμές (και τώρα να τα πάρω δεν προλαβαίνω να τα δοκιμάσω μέσα σε δύο μήνες αλλά άμα ήταν 4$ θα το σκεφτόμουν).

Προσφορά είναι το darksiders και περίμενα κάτι καλύτερο από το amazon... Θυμάσαι τον Οκτώβρη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε συ zizu, κι εγώ πήρα 120 παιχνίδια το 2012.Αυτό όμως τι πάει να πει;Ότι επειδή το walking dead το βγάλαν στα 6 ευρώ περίπου και επειδή εγώ έχοντας άλλα 200 αυθεντικά παιχνίδια στην πλάτη που δεν έχω παίξει, υπάρχει περίπτωση να το παίξω 2 χρόνια μετά, που τότε μπορεί να το βρίσκεις παντού με 2 ευρώ δεν είναι καλή προσφορά η τωρινή;Έχουμε γίνει πολύ ψείρες οι pcάδες τελευταία μου φαίνεται.Μας κακόμαθαν πολύ άσχημα με όλες αυτές τις εκπτώσεις.Έφτασα κι εγώ στο σημείο να λέω: μπα μαλακίες προσφορές έβγαλε το steam, αδιάφορες.Ε βέβαια, αφού δεν υπάρχουν πάνω από 2-3 παιχνίδια που να θέλω και να μην τα έχω ήδη πάρει σε προσφορά πως να μη μου φαίνονται όλα αδιάφορα.Ας πάμε να τα πούμε στους κονσολάδες αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε γίνει πολύ ψείρες οι pcάδες τελευταία μου φαίνεται.Μας κακόμαθαν πολύ άσχημα με όλες αυτές τις εκπτώσεις.Έφτασα κι εγώ στο σημείο να λέω: μπα μαλακίες προσφορές έβγαλε το steam, αδιάφορες.Ε βέβαια, αφού δεν υπάρχουν πάνω από 2-3 παιχνίδια που να θέλω και να μην τα έχω ήδη πάρει σε προσφορά πως να μη μου φαίνονται όλα αδιάφορα.Ας πάμε να τα πούμε στους κονσολάδες αυτά...

 

πραγματικα με προβληματιζει το θέμα..νομίζω οτι έχουμε λίγο ξεφύγει..και δεν ξέρω πως μπορει να συνεχιστει αυτη η κατάσταση..

θεωριτικα ειναι προς οφελος μας αυτος ο πολεμος τιμών, αλλα συνολικα ξοδευουμε περισσότερα..

και απο την άλλη αγοράζοντας κλειδια steam δυναμώνουμε το μονοπολιο της valve...

 

(καλα οτι γιναμε γκρινιαριδες χωρις λογο, ουτε κουβέντα)

 

εγω πάντως για να στηρίξω τον ανταγωνισμο αγοράζω απο διαφορες εταιρίες (steam,gmg,gg κλπ) και σε διαφορους clients (steam, origin, uplay κλπ)

 

το επομενο μπαμ το περιμενω πάντως με το steambox (ή οπως αλλιως το λένε)..

πχ με 100 ευρο =steambox + 50 καλυτερα παιχνιδια της τελευταιας πενταετίας (δώρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η κατάσταση πράγματι τείνει να ξεφύγει, ακόμη και προσφορές που δεν προορίζονται για εμάς τις εκμεταλλευόμαστε -αφού αφήνουν όχι απλά παράθυρα αλλά πύλες ανοιχτές οι εταιρίες που τις κάνουν. Έγινε κι ο χαμός με τα δύο λάθη στο gamersgate, εκεί ξέφυγε το πράγμα.

 

Από εκεί και πέρα, πήρα με 23 ευρώ δύο παιχνίδια που θα μου κρατήσουν μήνες με τα replays και το διαθέσιμο χρόνο που έχω, νωρίτερα είχα αγοράσει άλλα δύο που μου αρέσουν πολύ, συν κάποιες beta στις οποίες συμμετέχω. Τραβάω γραμμή, ούτε προλαβαίνω να δω αυτά που έχω, παραγίνεται η κατάσταση. Και πέντε εδώ, οκτώ εκεί, ξεφεύγεις. (Συν τι λεφτά έριξα πέρυσι στο Kickstarter).

 

Καλό Πάσχα, και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω μια μεγάλη λίστα παιχνιδιών που δεν έχω παίξει οπότε και δεν έδωσα ευρώ σε αυτές τις γιορτές. Οι ψηφιακές πωλήσεις έχουν ωφελήσει πάρα πολύ τους PC gamers αλλά χρειάζεται και μέτρο. Θυμάμαι κάποια στιγμή σκεφτόμουν να πάρω το Fallout που δεν είχα παίξει παλιά και είδα ότι το είχα στη βιβλιοθήκη του gog!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέματα, το έχουμε παρακάνει με τις αγορές μας. Προσωπικά, απο τα summer sales και μετά o λογαριασμός της κάρτας περιλαμβάνει σίγουρα πάνω απο 150Ε κάθε μήνα, μόνο για games. Επίσης πρέπει να έχω 2 χρόνια να παίξω παιχνίδι απο το θείο πλέον. Μεγαλώνοντας όμως μάλλον δεν είχα καταλάβει κάν οτι τα παιχνίδια στην πραγματικότητα τα πουλάνε.

 

Αλλα κακά τα ψέματα. Έχω δεί τιμές σε παιχνίδια που ούτε φανταζόμουν οτι θα δώ ποτέ. Πάντα υποστήριζα οτι αν τα παιχνίδια ήταν σε λογικές τιμές θα τα αγόραζα, και χαίρομαι που συμβαίνει τελικά. Έχω πάρει πολλά παιχνίδια όπως π.χ. το thief collection που οι πιθανότητες να το παίζω σήμερα είναι μηδαμηνές αλλά το είχα τελειώσει παλιότερα.

 

To καλό είναι οτι οι προσφορές υπάρχουν και είναι προσβάσιμες απο όλους μας. Το κακό είναι οτι αυτές οι προσφορές είναι φτιαγμένες για να ξυπνάνε τον καταναλωτισμό μέσα μας και πολύ δύσκολα λέμε όχι. Βέβαια απο την άλλη δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι η αγορά τους είναι προεραιτική.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χειρότερο δεν είναι να αγοράζεις πολλά παιχνίδια. Το χειρότερο είναι αγοράζεις πολλά αλλά να μην έχεις τον απαιτούμενο χρόνο για να τα παίξεις. Αυτό είναι πραγματικά κάτι που πολλοί εδώ μέσα το παθαίνουμε. Έτσι κ αλλιώς λίγοι πια pc gamers αγοράζουν retail παιχνίδια λόγω της πολύ καλών ψηφιακών εκπτώσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που ήμουν ενάντια στη ψηφιακή αγορά πλέον οι αγορές μου γίνονται ως επι το πλείστον με αυτό τον τρόπο. Όχι μόνο λόγω πολύ καλών προσφορών, αλλά και λόγω χώρου! Δεν έχω θέση για καινούργια κουτιά! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που ήμουν ενάντια στη ψηφιακή αγορά πλέον οι αγορές μου γίνονται ως επι το πλείστον με αυτό τον τρόπο. Όχι μόνο λόγω πολύ καλών προσφορών, αλλά και λόγω χώρου! Δεν έχω θέση για καινούργια κουτιά! :)

Χαχα είναι και αυτό ένα πρόβλημα. Προσωπικά αν ήταν να αγοράζω πολλούς retail τίτλους θα έδινα μια λύση σε αυτό αλλά αγοράζω ψηφιακά για το PC κυρίως για τις πολύ χαμηλότερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το τσίμπησα αν και κάποια εμπλοκή έγινε γιατί άργησε πολύ στο processing και μου έβγαλε αυτόματο μήνυμα ότι πρέπει να κάνουν extra verification που μπορεί να πάρει μέχρι 4 ώρες...

Λεφτά πάντως έχει η κάρτα κανονικά. Ελπίζω να μην παιχτεί κάτι με την fake διεύθυνση Αμερικής μόνο...

Νεότερα απο χτές... Με ανακάλυψαν αλλά την γλίτωσα προς το παρόν...

Έστειλα mail στο αμαζον μιας και δεν είχε ολοκληρωθεί μέχρι και σήμερα το μεσημέρι η συναλλαγή και έλαβα την εξής απάντηση...

Hello,

After going through the details on your account,Your payment method for the order that you placed shows as a Greece issued card.

Please note, that Amazon Games & Software Downloads can only be purchased by customers connecting to the Internet from a location in the United States (specifically the 48 contiguous states, the District of Columbia, Alaska, Hawaii, Puerto Rico, Guam, and the U.S. Virgin Islands).

 

Also, a U.S. credit card with a U.S. billing address must be used to purchase Game/Software Downloads:fear: 

For this instance only, I am making a onetime exception and cancelling your purchase as you were not charged. However, in future we will not be able to assist you, since you are outside of our immediate area of support.

 

 

Οπότε την έβγαλα καθαρή αν και ελπίζω να μην σημείωσαν το account και δεν μπορώ να ξαναπάρω κάτι από εκεί.

Επίσης επικοινώνησα με την τράπεζα Κύπρου που είναι η κάρτα να δω μήπως έχω εμπλοκή από εκεί αν και έχει χρήματα μέσα και μου είπαν όντως πως υπάρχει περιορισμός από την τράπεζα για το συγκεκριμένο κατάστημα για αγορές κάτω των 2 ευρώ (1.96 ήταν για την ακρίβεια).

Μου έβγαλε τον περιορισμό αλλά μου είπε ότι ενδεχομένως μελλοντικά να ξαναμπεί και να πρέπει να τους ενημερώσω πάλι για αφαίρεση.

 

 

EDIT: Τελικά ξαναδοκίμασα και το πήρα το Spec ops αλλά με πήραν από την Κύπρου ταυτόχρονα να μου πουν ότι είδαν πως έκανα την συναλλαγή οπότε θα μου ξαναβάλουν το όριο... Περίεργα πράγματα.

 

 

Κάτι ακόμα... Υπάρχει τρόπος να δω πόσα κουπόνια έχω ακόμα? Χτες χρησιμοποίησα το ένα αλλά όπως είδατε μου ακύρωσαν την παραγγελία, να υποθέσω θα επιστράφηκε και το κουπόνι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...