Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

:-D Πάνω που ερχόμουν να πω για το The Last Express και να ρωτήσω για το DotEmu αν ξέρουμε περισσότερα.

Αυτά που μπόρεσα να βρω σχετικά εγώ είναι ότι είναι παρόμοια φάση με το gog.com (θα προτιμούσα το site τους να ήταν πιο ...περιεκτικό ως προς τους όρους και τα παιχνίδια που προσφέρουν).

Επίσης το The Last Express: Collector's Edition, λέγεται Collector's Edition γιατί συνοδεύεται από bonus downloadable υλικό (OST, Making of και Walkthrough).

Το παιχνίδι διατίθεται αποκλειστικά από το DotEmu γιατί είναι co-publisher.

Η τιμή 7,50€ είναι η κανονική τιμή (δεν είναι σε προσφορά).

 

Μια ματιά στη σελίδα με τα νέα αποκαλύπτει ότι και αυτοί κάνουν συχνά-πυκνά προσφορές.

 

Edit: Στα free games έχουν και το Abuse. Και πάνω που χάρηκα, από ό,τι φαίνεται δίνουν δωρεάν μια shareware έκδοση του παιχνιδιού, χωρίς να το αναφέρουν κάπου. (περιέχει μόνο αρχικά levels και μετά βγάζει μήνυμα για την αγορά του πλήρους παιχνιδιού). WTF :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ναι, το Last Express δεν το έβαλα υπό την έννοια της "προσφοράς" αλλά γιατί είναι τίτλος που αν δεν τον έχει κανείς από τω καιρώ εκείνω, δεν τον έβρισκε παρά από συλλέκτες (έχω πετύχει δημοπρασίες για πλήρες κουτί με αρκετά χρήματα). Έπρεπε να το είχα διευκρινίσει, πάντως.

 

Ένας άλλος πολύ ιδιαίτερος τίτλος στο DotΕmu που δεν έχω βρει αλλού είναι το Transartctica. Για όσους δεν το ξέρουν, λίγες περισσότερες πληροφορίες εδώ. Σκάρτα 2 ευρώ, νομίζω ότι τα αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το Σ/Κ:

 

-66% για το Dead Space στο Steam (στα 5,10€). * -75% αν προπαραγγείλετε το Dead Space 2.

 

Και στο gog.com έχουν προσφορά τα παιχνίδια από Cyan σε -50% ως πακέτο και -30% κάθε τίτλο χωριστά. Οι τίτλοι είναι οι:

Manhole, Masterpiece Edition

Myst, Mastepiece Edition

Real Myst

Riven, the sequel to Myst

URU Complete Chronicles

 

Το RealMyst είναι η "free 3d exploring" εκδοχή του Myst (με μεταβάσεις μέρας/νύχτας και αλλαγές καιρού, αλλά με κάπως υποβαθμισμένα γραφικά λόγω του πλήρους 3d), και έχει μια πρόσθετη bonus "εποχή" στο τέλος που κάνει και μια σύνδεση με το Riven. Imho τα Myst ME και Real Myst έπρεπε να τα δίνουν σε ενιαίο πακέτο.

Το URU Complete Chronicles είναι η offline single player (και παλιότερη) εκδοχή του Myst Online: Uru Live. Το Myst Online είναι δωρεάν, είναι online (duh!), έχει κάποιες περισσότερες "εποχές" και μερικοί γρίφοι απαιτούν συνεργασία δύο ή και περισσότερων ατόμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο GamersGate, το King Arthur: The Role Playing Wargame και το πρώτο expansion King Arthur: The Saxons με 75% έκπτωση, στα €4,99 και €2,49 αντίστοιχα.

 

Υπόψη, έχουν DRM Securom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο GOG για το σαββατοκύριακο είναι σε προσφορά με έκπτωση 50% οι τίτλοι της Topware για όσους θέλουν να τους αποκτήσουν μαζικά ή 30% για μεμονωμένους τίτλους. Αναλυτικά ο κατάλογος εδώ.

 

Θα πρότεινα το Jack Orlando, αν και υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι τίτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο dotemu έχουν προσφορά -50% σε κάποιους adventure τιτλους για το Π/Σ/Κ (4-7 Φεβ):

Syberia Pack,

Dark Fall - The Journal

Dark Fall 2 - Lights Out,

Aura - Fate of The Ages

Aura 2 - Τhe Sacred Rings

Amerzone κ.α.

 

http://www.dotemu.com/en/discount-sale

 

Επίσης το Last Express εκεί έχει χαμηλότερη πλέον τιμή στα 4€. (κι εγώ απο το gog.com το έχω ωστόσο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...