Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφήτης Κρόκος και πάσης Ελλάδος.

 

Προσωπικά δεν με νοιάζει που τα μαθαίνει, μου αρκεί που τα μοιράζεται :)

 

Επίσης το τσίμπησα το XCOM, αλλά επειδή δεν έχω net στο σπίτι εξαιτίας της μετακόμισης, υπάρχει κάποιος τρόπος να το κατεβάσω σε άλλο υπολογιστή και να το μεταφέρω?

 

Τέλος, το product key μπορώ να το κάνω redeem από το steam?

λοιπον να πω για το xcom οτι πραγματικα ειναι φοβερο (και εγω τωρα το πήρα)..οσοι το σκεφτονται ας το παρουν στα 15 ευρο. Επιτελους βρηκα ενα game να κολλήσω..(μετα το spec-ops)

Επειδη επαιζα και τα παλια νομιζω οτι ειναι εξισου καλο....ίσως και καλύτερο...και φυσικα ειναι για steam....

 

Για το editors choice η λιστα θα αλλαζει ολο τον ιανουαριο..και σε τιμες και σε παιχνιδια. Γι αυτο οταν βρειτε κατι καλο χτυπατε το. Δεν θα μεινει σε αυτην την τιμη για πολυ καιρο.

 

Το walking dead θα παιξει (μάλλον) στο ταλιρακι (5 ευρο και κατι ψιλα)

 

Και τελος, τα μαθαίνω απο διαφορα forums μια και τα παρακολουθω λογω ενδιαφεροντος και σχετικου χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον να πω για το xcom οτι πραγματικα ειναι φοβερο (και εγω τωρα το πήρα)..οσοι το σκεφτονται ας το παρουν στα 15 ευρο. Επιτελους βρηκα ενα game να κολλήσω..(μετα το spec-ops)

Επειδη επαιζα και τα παλια νομιζω οτι ειναι εξισου καλο....ίσως και καλύτερο...και φυσικα ειναι για steam....

 

Εδώ κόλλησα εγώ με το demo!

 

Δεν μου είπες όμως, με το product key μπορώ να το κατεβάσω από το steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κόλλησα εγώ με το demo!

 

Δεν μου είπες όμως, με το product key μπορώ να το κατεβάσω από το steam?

ΝΑΙ...

αν το πηρες τώρα απο το amazon.com παρε τον κωδικο που σου δινει, μπες στο steam και βαλτο...

 

Bigi444444 εχεις ενα δικιο..καποιες τρελες προσφορες δεν κρατησαν πολυ (πχ αυτες με τα 0$) αλλα ειναι και λογικο να τελειωνει κατι γρηγορα, οταν ειναι "σχεδον" δωρεαν (το σχεδον το εβαλα γιατι το εκπτωτικό κουπονι το επαιρνες μονο αν αγοραζες κατι απο amazon, έστω για 0.5$)..

Αλλες προσφορές ομως κρατανε πιο πολυ..dark souls, xcom κλπ

 

και ειναι σιγουρο οτι και το wakling dead στα 5 ευρο, τωρα που μαθευτηκε δεν θα κρατησει πολυ..εγω θα ενημερωσω πάντως και όποιος προλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alan wake collectors ed.= 3.8 ευρο gia steam

Fallout New Vegas = 2.37 ευρο για steam

code:IAMANELDERGEEK

Ξέρεις για πόσο θα κρατήσει το alan wake σε αυτή την τιμή??

 

Υ.Γ. Προσπαθώ να αντισταθώ αλλά δεν...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις για πόσο θα κρατήσει το alan wake σε αυτή την τιμή??

 

Υ.Γ. Προσπαθώ να αντισταθώ αλλά δεν...  :P

πολυ λιγο νομιζω γιατι φαινεται σαν glitch ..(τι το ηθελα και το ειπα)

 

τελικα ηταν glitch ..τελειωσε το alan wake...εγω πηρα τον κωδικο και ελπιζω να μην μου τον ζητησουν πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ηταν glitch ..τελειωσε το alan wake...εγω πηρα τον κωδικο και ελπιζω να μην μου τον ζητησουν πίσω

 

Συνεχίζουν τις ίδιες χαζομάρες στο GamersGate ακόμα, έ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζουν τις ίδιες χαζομάρες στο GamersGate ακόμα, έ;

εχουν προβλημα στην βαση τους..οταν βαζουν εκπτωσεις, για καποιο λογο και καποιες φορες αυτες υπολογιζονται λάθος..

πχ..το alan wake ειχε 87% εκπτωση το οποίο σαν ποσοστο ειναι κουφο...

Αλλα αν το δεις 50% επι 3 απανωτες φορες=87,5% (50+25+12.5)% ~87%

Θεωρώ οτι θελαν να δωσουν -50% και τους βγηκε -87%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν προβλημα στην βαση τους..οταν βαζουν εκπτωσεις, για καποιο λογο και καποιες φορες αυτες υπολογιζονται λάθος..

πχ..το alan wake ειχε 87% εκπτωση το οποίο σαν ποσοστο ειναι κουφο...

Αλλα αν το δεις 50% επι 3 απανωτες φορες=87,5% (50+25+12.5)% ~87%

Θεωρώ οτι θελαν να δωσουν -50% και τους βγηκε -87%

 

Presumably το ίδιο πρόβλημα που είχαν πριν 1-2 εβδομάδες με το Bethesda Collection και πιο πρόσφατα το Borderlands 2 4-Pack... Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι οτι έγινε το κακό αρκετές φορές (συνεχίστηκε αν δεν κάνω λάθος και με άλλα παιχνίδια κατά τη διάρκεια των γιορτών, αλλά δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα μια και ήταν λιγότερο δημοφιλή - αν θυμάμαι καλά και το Dead Island είχε παρόμοιο error, καθώς και το Crusader Kings), γιατί συνεχίζουν και χρησιμοποιούν το ίδιο (προφανώς αυτοματοποιημένο) σύστημα δύο εβδομάδες αργότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Presumably το ίδιο πρόβλημα που είχαν πριν 1-2 εβδομάδες με το Bethesda Collection και πιο πρόσφατα το Borderlands 2 4-Pack... Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι οτι έγινε το κακό αρκετές φορές (συνεχίστηκε αν δεν κάνω λάθος και με άλλα παιχνίδια κατά τη διάρκεια των γιορτών, αλλά δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα μια και ήταν λιγότερο δημοφιλή - αν θυμάμαι καλά και το Dead Island είχε παρόμοιο error, καθώς και το Crusader Kings), γιατί συνεχίζουν και χρησιμοποιούν το ίδιο (προφανώς αυτοματοποιημένο) σύστημα δύο εβδομάδες αργότερα;

Δυσκολο να πεις γιατι..παντως στην πραγματικοτητα ειναι μια σχετικα μικρη Σουηδικη εταιρια (ουτε valve, ουτε amazon) και η οποία δεν έχει την δυνατοτητα να ανταποκρινεται αμεσα σε προβληματα και κρίσεις.

 

Και αυτο φανηκε με το bethesda glitch....

(ήμασταν διακοπες και δεν το καταλάβαμε....αλλα θα δωσουμε τα κλειδια.., δεν μπορουμε να σας δωσουμε τα κλειδια..., θα σας αποζημιώσουμε εάν..., και τελικα καποιοι πηραν και τα κλειδια και αποζημιώθηκαν, και το προβλημα ακομα υπάρχει στο συστημα τους).

 

Και η οποία ανα πασα στιγμη με τις βλακειες της μπορει να κλεισει, για αυτο και πρεπει να την συχωρούμε και να μην την πιέζουμε και πολύ...

 

 

σκέψου τώρα τον σουηδο μέσα σε ένα χιονισμενο τοπιο στις ερημιες, να κάνει διακοπές, και να τον παιρνει τηλ. το αφεντικο του και να του λέει "ρε συ σέρνετε το μαγαζι, μπας και παει κατι στραβά..τραβα ριξε μια ματια"..

Μεχρι να βάλει τις γαλότσες του και τα χιονοπέδιλα για να κατεβει τις πλαγιές...νυχτώσανε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή όμως που σαν εταιρία "παίζει" σε digital συναλλαγές και μόνο, έχει και κάποια ευθύνη να λειτουργούν τα συστήματα τους σωστά (και κατ'επέκταση να έχουν έστω ένα άτομο να τα ελέγχει at all times - κάτι που το θεωρώ βασικό για οποιουδήποτε μεγέθους εταιρία η οποία έχει τόσο συχνές αυξομειώσεις στις τιμές της).

 

Πάντως προσωπικά δεν με πείραξε τόσο το λάθος, αλλά ο χρόνος που τους πήρε να βγάλουν επίσημη ανακοίνωση (κάπου 1.5 εβδομάδα απο τα πρώτα λάθη) - όπως επίσης και τα forced refunds που (αν κρίνω απο τα forum) σε πολλές περιπτώσεις γίνανε χωρίς ενημέρωση του πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...