Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!! πριν 10 μερες ειχα αγορασει απο amazon το hitman 25€..σημερα λοιπον μου ερχεται e-mail kaι λεει οτι επειδη η τιμη του παιχνιδιου επεσε κατα 10€ την επομενη μερα που το αγορασατε σαν δινουμε κουπονι -10€ σε οτι αγορασετε...Τι να πω , με 7€ πηρα football manager 2013 !! Ι LOVE ΑΜΑΖΟΝ!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βλέπω στο amazon.com:

ΝΒΑ 2Κ13 στα 11.5 ευρώ, στην ίδια τιμή και το Max Payne 3

LA Noire complete στα 6 ευρώ όπως επίσης και Guild Wars 2 στα 23 ευρώ

Just cause 2 στα 3 ευρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δεν εχεις παρει τιποτα απο amazon.com?

 

Πήρα το The Secret World όταν ανακοινώθηκε το νέο B2P model, μου στείλανε $5 off EA titles (δώρον άδωρο με λίγα λόγια), κάτι που να αναφέρει έκπτωση στα Editor's Choice 2013 δεν ήρθε :P.

 

Παντως για το dark souls δεν ειδα κατι για region locked.

 

Ναί, region-locked ίσως είναι κακή περιγραφή, απλά εδώ δεν υποστηρίζεται το GFWL επίσημα και ως αποτέλεσμα το Steam βγάζει το συνήθες "This item is unavailable in your region" - έλεγα μήπως και δεν με αφήνει να παίξω (κάτι αντίστοιχο με τα πρόσφατα Skyrim DE και Borderlands 2 RU που δεν "τρέχουν" εκτός της χώρας προέλευσης τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήρα το The Secret World όταν ανακοινώθηκε το νέο B2P model, μου στείλανε $5 off EA titles (δώρον άδωρο με λίγα λόγια), κάτι που να αναφέρει έκπτωση στα Editor's Choice 2013 δεν ήρθε :P.

 

 

Ναί, region-locked ίσως είναι κακή περιγραφή, απλά εδώ δεν υποστηρίζεται το GFWL επίσημα και ως αποτέλεσμα το Steam βγάζει το συνήθες "This item is unavailable in your region" - έλεγα μήπως και δεν με αφήνει να παίξω (κάτι αντίστοιχο με τα πρόσφατα Skyrim DE και Borderlands 2 RU που δεν "τρέχουν" εκτός της χώρας προέλευσης τους).

Αν το game (Secret World) to πηρες Νοεμβριο -Δεκεμβ. τοτε λογικα θα παρεις -5$ για Ιανουαριο(ανεξαρτητα αν σου ηρθε email)...και θα εχουμε εκπληξεις...

 

Απο EA μονο αυτο ψιλο-λεει..(ολο για origin)

 

Οσο για το dark souls δεν εχω ακουσει κατι (ολο και καποιος θα διαμαρτυρόταν)..Αν περιμένεις λιγο ακομη (μετα την 1 ιανουαριου) ισως το χτυπησω και το τεσταρω πρώτος..

αλλιως θα την πατησεις εσυ... :-)

 

Μετα το LEGO LOTR ειμαι ετοιμος να παρω και το scribblenauts για 5 ευρο αν και θα ερθει σε κανα 2 μηνες ευρωπη...φαινεται κατι διαφορετικο, χαλαρωτικο και χαβαλετζιδικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να μου κάνει κάποιος μια εξυπηρέτηση; Να μου αγοράσει το humble bundle 7 κατω από το average γιατί έχω το dungeon defenders και να του δώσω μια paysafe με 1 ευρώ και κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το dark souls δεν ηταν region  locked  στο black friday sale του αμζ

βεβαια  επειδη ειναι namco -aka inversion- δεν ξερω μην αλλαξε τπτ απο δεκεμβρη

μη βιαστειτε ετσι κι αλλιως 1/1 ειναι η καλη μερα

οποτε μεχρι τοτε αν τυχον υπαρχει πλεον region lock θα ειναι γνωστο

 

 

κατα τα αλλα ολα τα windows live παιχνιδια μπορουν να παιζουν σε offline account-

αυτο δεν απαιτει χρηση κλειδιου και σε single player games- πχ batman - δεν υπαρχει διαφορα

οποτε αν σε ενδιαφερει μονο το sp κομματι εισαι σιγουρα καλυμενος

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_other-gaming/how-do-i-create-an-off-line-account-for-windows/782c2665-3c0d-4468-9715-fee80b3ee1d8

 

το μονο πακετο ειναι oτι τα saves ειναι δεμενα με  τον 1 συγκεκριμενο λογ kai δεν μεταφερονται με τιποτα

δεν εχουμε backup του παλιου η θελουμε νεο  windows live account ? fresh start  :shock:

 

 

 

To not avail του steam δεν ειναι regionlock -μπορει να στο δωρισει κανει trade πχ καποιος απο αλλη περιοχη και να το χεις κανονικα και νομιμα-απαγορευεται η πωληση οχι η κατοχη στην περιοχη :blink:

 

 

region locked απο amz ειναι σιγουρα το inversion και πιθανοτατα το dead island-τουλαχιστον προ goty ηταν

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να μου κάνει κάποιος μια εξυπηρέτηση; Να μου αγοράσει το humble bundle 7 κατω από το average γιατί έχω το dungeon defenders και να του δώσω μια paysafe με 1 ευρώ και κάτι;

Τσέκαρε pm ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

First of all, ευχαριστώ για την βοήθεια όσων απάντησαν :P Με βλέπω Πέμπτη - Παρασκευή να το αγοράζω (πέσανε και έτσι οι ημερομηνίες που όλα είναι κλειστά μεσοβδόμαδα :P) - θα ενημερώσω για τα σχετικά τότε μάλλον :).

 

Απο EA μονο αυτο ψιλο-λεει..(ολο για origin)...


Ehm... ah... erm... Τα έχω ήδη όλα αυτά (με εξαίρεση του Mercenaries, ενώ το Saboteur το'χα πάρει για X360) - ίσως είναι καιρός να παραδεχτώ οτι έχω ελαφρό πρόβλημα; :P

 

...ειμαι ετοιμος να παρω και το scribblenauts για 5 ευρο αν και θα ερθει σε κανα 2 μηνες ευρωπη...φαινεται κατι διαφορετικο, χαλαρωτικο και χαβαλετζιδικο...


Αν είναι παρόμοιο με αυτά που κυκλοφόρησαν για DS, τότε θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα - τα πρώτα δύο της σειράς είναι απο τα πλέον original releases των τελευταίων ετών, το μόνο "πρόβλημα" τους ήταν μια μικρή δυσκολία στα controls (που φαντάζομαι με keyboard/mouse δεν υφίσταται πλέον). Παραθέτω επίσης και ένα pre-release post απο ένα χρήστη του NeoGAF που είχε δοκιμάσει το πρώτο της σειράς στην Ε3, είναι αρκετά κατατοπιστικό :P
 

κατα τα αλλα ολα τα windows live παιχνιδια μπορουν να παιζουν σε offline account-
αυτο δεν απαιτει χρηση κλειδιου και σε single player games- πχ batman - δεν υπαρχει διαφορα
οποτε αν σε ενδιαφερει μονο το sp κομματι εισαι σιγουρα καλυμενος

 

Ομολογουμένως, θα ήθελα να δω το σύστημα που αφήνουν οι παίχτες warnings για παγίδες κ.τ.λ. (αν ισχύει για Dark Souls, ξέρω στο προηγούμενο της σειράς υπήρχε), αλλά είναι και το online προφίλ που έχω ένα ελαφρό OCD να τα δείχνει όλα :P

 

Edit: Πάντως φέτος έπεσε ένα γενικό slowdown στις αγορές μου σε σύγκριση με άλλες χρονιές - μέχρι τώρα τα μόνα games πoυ αγόρασα ήταν το Fallout 3 GOTY (για τα DLC, μια και στο original είχα χάσει άνω των 100 ωρών - ποιός την παλεύει με νέο character) και το The Secret World (που ακόμα θεωρώ οτι είναι το πιο κοντινό που θα βρω ever σε multiplayer adventure game)... Kroke, άρχισα να ανησυχώ οτι "χάλασα" :P

 

(Technically, μέσω ενός Secret Santa event στο Steam Group πήρα και τα Lone Survivor/Foreign Legion, αλλά δεν ξέρω αν μετράει μια και δεν έκανα εγώ την αγορά :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Greygore έχω ένα φιλαράκι που θέλει το Secret World, 2 ερωτήσεις λοιπόν?

 

1) είναι region free για να το πάρει από amazon? (να του το πάρω δλδ γιατί κανείς δεν αξιώνεται να βγάλει μια κάρτα)

2) είναι το ίδιο με το gw2? Το αγοράζεις και παίζεις τα πάντα όλα? (μα είμαι σίγουρος πως έχει μηνιάτικο)  

Το έψαξα απαντήθηκε. Εμ, που πάει με μηνιάτικο στο 2013 είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sine mora=1.75 eyro

απο GMG για Steam

code:GMG30-DPLIM-DN831

 

και για οσους αγορασαν απο amazon.com game απο 2Κ, να δουν το mail τους για το -5$ κουπονι (μεχρι 31/12/2012) με πολυ καλα bundle

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...