Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχω περιορίσει πάρα πολύ τις αγορές, πέραν του ότι δεν υπάρχει χρόνος είναι και η "πληθωριστική" προσφορά (ειδικά γιορτές). Θυμάμαι παλιά (πολύ παλιά, κασέτες Amstrad 464 στην επαρχία) είχαμε άλλη σχέση με τα παιχνίδια, ήταν λιγοστά και πολύτιμα, τα λιώναμε. Τώρα, έχω δύο expansions του Elven Legacy εδώ και μήνες που απλά τα έχω εγκαταστήσει και τρέξει για να τσεκάρω ότι το download έγινε σωστά.

 

Από εκεί και πέρα, επειδή έχει γίνει σύστημα το patch της πρώτης ημέρας κυκλοφορίας και γενικά υπάρχουν προβλήματα όταν πρωτοβγαίνουν οι τίτλοι, παιχνίδια που θα ήθελα να δω αλλά δεν καίγομαι, τα περιμένω σε προσφορά σε GOTY edition (παράδειγμα Fallout: Las Vegas).

 

Εκεί που πιστεύω ότι αξίζει η στήριξη θα αγοράσω κάτι από την αρχή, κι ας μην υπάρχει χρόνος, ειδικά κάποιες indie προτάσεις που έχουν χαμηλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά. Κοίταζα τη συλλογή μου χθες και συνειδητοποίησα πως τόσα παιχνίδια δε θα προλάβω να τα παίξω μέχρι τα επόμενα χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έβαλα φρένο αυτές τις γιορτές γιατί έχω μαζέψει από άλλες προσφορές παιχνίδια που δεν ξέρω πότε θα παίξω. Μόνο Bioshock 2 και Penumbra Collection πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα.

 

Έφυγαν σύνολο τώρα που το κοιτάω 99,65 ευρώ (ούτε καν 100 :rolleyes: )

 

Φέτος λοιπόν ξεχνάω ότι είναι να βγει και ασχολούμαι με:

 

1)Aliens vs Predator

2)Amnesιa: The Dark Descent

3)The Ball

4)Batman: Arkham Asylum GOTY

5)Crysis Complete

6)Dirt 2

7)EVE Online (5 ευρώ - 30 μέρες)

8))FlatOut, FlatOut2, FlatOut Ultimate Carnage

9)Just Cause 2

10)Mirror's Edge

11)Left 4 Dead 2 (χ4 για λιώσιμο με φίλους :))

12)Monkey Island:SE Bundle

13)Monkey Island Complete Pack

14)Overlord Complete Pack

15)Red Faction Guerrilla

16)Saints Row 2

17)Serious Sam Gold Pack

18)Sniper: Ghost Warrior

19)Section 8

20)Trials 2: Second Edition

 

Του χρόνου πάλι με τα φετινά παιχνίδια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα.

 

Έφυγαν σύνολο τώρα που το κοιτάω 99,65 ευρώ (ούτε καν 100 :rolleyes: )

 

Φέτος λοιπόν ξεχνάω ότι είναι να βγει και ασχολούμαι με:

 

1)Aliens vs Predator

2)Amnesιa: The Dark Descent

3)The Ball

4)Batman: Arkham Asylum GOTY

5)Crysis Complete

6)Dirt 2

7)EVE Online (5 ευρώ - 30 μέρες)

8))FlatOut, FlatOut2, FlatOut Ultimate Carnage

9)Just Cause 2

10)Mirror's Edge

11)Left 4 Dead 2 (χ4 για λιώσιμο με φίλους :))

12)Monkey Island:SE Bundle

13)Monkey Island Complete Pack

14)Overlord Complete Pack

15)Red Faction Guerrilla

16)Saints Row 2

17)Serious Sam Gold Pack

18)Sniper: Ghost Warrior

19)Section 8

20)Trials 2: Second Edition

 

Του χρόνου πάλι με τα φετινά παιχνίδια :D

 

 

Ρε αδερφέ,κάπως πολλά μου φαίνονται..Πότε θα προλάβεις όλα αυτά;Πόσα έφυγαν για όλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω λιγότερα από 100€ :)

Μια τα ίδια κι εδώ. Βλέπω καμιά 40αριά games στη λίστα του steam και θέμα είναι αν έχω παίξει τα 5. Τουλάχιστον για κανένα δεν έδωσα >5€. Καταναλωτισμός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.Τα παιχνίδια που αγοράζεις από το steam από ότι έχω καταλάβει παίζουν από οποιοδήποτε pc.Δλδ αρκεί κάποιος να βάλει το username και το password και θα μπορεί να παίξει το game.Σωστά?Δλδ με αυτόν τον τρόπο έχεις τα games για πάντα ακόμα και format να κάνεις?Η καλύτερα μέχρι να κλείσει η εταιρία... :rolleyes:

 

Το θέμα είναι αν το πληρώσεις το κάνεις και setup στο pc σου και μετά μπεις σε έναν άλλον υπολογιστή με το ίδιο username και το password πρέπει να κάνεις και από εκεί setup για να παίξεις?Δεν λέω για διπλό ή να παίξεις την ίδια ώρα γιατί πολύ απλά δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.Τα παιχνίδια που αγοράζεις από το steam από ότι έχω καταλάβει παίζουν από οποιοδήποτε pc.Δλδ αρκεί κάποιος να βάλει το username και το password και θα μπορεί να παίξει το game.Σωστά?Δλδ με αυτόν τον τρόπο έχεις τα games για πάντα ακόμα και format να κάνεις?Η καλύτερα μέχρι να κλείσει η εταιρία... :rolleyes:

 

Το θέμα είναι αν το πληρώσεις το κάνεις και setup στο pc σου και μετά μπεις σε έναν άλλον υπολογιστή με το ίδιο username και το password πρέπει να κάνεις και από εκεί setup για να παίξεις?Δεν λέω για διπλό ή να παίξεις την ίδια ώρα γιατί πολύ απλά δεν γίνεται.

1) Σωστά, το ίδιο ισχύει και για άλλα digital stores (πχ GOG)

 

2) Το "install" στο steam πρώτα κατεβάζει τα απαραίτητα αρχεία στο pc που είσαι και μετά τρέχει το installation αυτό καθ'εαυτό. Δλδ το installation γίνεται τοπικά, δεν είναι cloud gaming (πες το όπως θες). Αν και δεν το έχω δοκιμάσει, αν ΔΕΝ έχεις internet στο άλλο pc, μπορείς να αντιγράψεις τα αρχεία του παιχνιδιού από το pc που τα κατέβασες, να τα κάνεις copy στο άλλο και να τρέξεις πάλι το install. Απλώς, χωρίς internet (άρα και χωρίς να είσαι logged in στο steam) δεν μπορείς να κάνεις τα achievements.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από ό,τι ξέρω, τα achievements στο επικείμενο Shogun:Total War θα ξεκλειδώνουν κάποια πλεονεκτήματα στο multiplayer, αλλά σε προηγούμενα παιχνίδια της σειράς (λ.χ. Napoleon, Empire) που επίσης τρέχουν μέσω Steam, είναι απλά δείκτες της επιτυχίας του παίκτη να πιάσει συγκεκριμένους στόχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω λιγότερα από 100€ :)

Μια τα ίδια κι εδώ. Βλέπω καμιά 40αριά games στη λίστα του steam και θέμα είναι αν έχω παίξει τα 5. Τουλάχιστον για κανένα δεν έδωσα >5€. Καταναλωτισμός :P

 

 

Δεν το είδα παίδες!Το μάτι μου έπεσε στην λίστα των παιχνιδιών!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ,κάπως πολλά μου φαίνονται..Πότε θα προλάβεις όλα αυτά;Πόσα έφυγαν για όλα;

 

Λίγο από εδώ λίγο από εκεί θα φύγουν. :)

Προϋπόθεση βέβαια να μην ασχολείσαι με ότι θα βγει φέτος.

Στις επόμενες προσφορές βλέπουμε τι έχουμε κάνει και πράττουμε ανάλογα.

 

Πάντως με 6 ευρώ το Batman και 14 ευρώ τα 4 Left for Dead 2 μερικές φορές δεν το σκέφτεσαι καθόλου.

 

Να ρωτήσω κάτι.Τα παιχνίδια που αγοράζεις από το steam από ότι έχω καταλάβει παίζουν από οποιοδήποτε pc.Δλδ αρκεί κάποιος να βάλει το username και το password και θα μπορεί να παίξει το game.Σωστά?Δλδ με αυτόν τον τρόπο έχεις τα games για πάντα ακόμα και format να κάνεις?Η καλύτερα μέχρι να κλείσει η εταιρία... :rolleyes:

 

Το θέμα είναι αν το πληρώσεις το κάνεις και setup στο pc σου και μετά μπεις σε έναν άλλον υπολογιστή με το ίδιο username και το password πρέπει να κάνεις και από εκεί setup για να παίξεις?Δεν λέω για διπλό ή να παίξεις την ίδια ώρα γιατί πολύ απλά δεν γίνεται.

 

Ότι σου είπε ο Athanasios2104.

 

Αντιγράφεις το φάκελο steam στον άλλο υπολογιστή, κάνεις login και τελείωσες.

Πρόσεχε μόνο μην μπαίνει η γυναίκα από τον άλλο υπολογιστή γιατί εγώ την πάτησα και μέχρι να τελειώσει δεν μπορώ να κάνω τίποτα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...