Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά η προσφορά του burnout τελείωσε γιατί μου βγάζει να το αγοράσω στα 4.99...

 

Τον ιούνιο από το steam το είχα αγοράσει 3,74€ όπως βλέπω..Όπως και το nba2k10 13€,και ακόμα εκεί είναι Χεχε..

 

Και βλέπω 24/12/09 το mirrors edge να το έχω πάρει 3.74..και φέτος τόσα κάνει...Κοροϊδία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπόψιν, και το Crysis και το Crysis Warfare στο steam έχουν επιπρόσθετο DRM (Securom), που περιορίζει την εγκατάσταση σε 5 μηχανήματα (νομίζω πως εγκατάσταση μετά από φορμάτ ή σε άλλο λειτουργικό στο ίδιο pc μετράνε επίσης ως "διαφορετικό" μηχάνημα).

Για την retail έκδοση του Crysis αυτός ο περιορισμός εξ΄όσων γνωρίζω δεν ισχύει. Για το Crysis Warfare ισχύει και στην retail έκδοση και υπάρχει σχετικό εργαλείο για revoke των activation που έχεις κάνει. Για το Crysis δεν πρέπει να υπάρχει τετοιο εργαλείο. Πρέπει να επικοινωνήσεις με support, και αν καταφέρεις κάτι...

 

Η τιμή είναι καλή, αλλά με τέτοιο DRM που δεν ξέρω αν προτίθενται ποτέ να το αφαιρέσουν, εγώ θα το ξανασκεφτόμουν.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, σε αυτό το thread έχει πολύ πληροφορία συγκεντρωμένη σχετικά με το DRM παιχνιδιών που διατίθενται από steam:

Unofficial List of Steam Games with 3rd Party DRM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο steam σήμερα το Amnesia: Dark Descent είναι στα -66% (ήταν -50% αρχές Δεκεμβρίου) στα 5,10€. Και -76% αν έχετε ήδη κάποιο Penumbra από steam (βγαίνει στα 3,60€ !). Υπόψιν, αν έχετε το Penumbra από το πρώτο ή το δεύτερο humble indie bundle μπορείτε να το περάσετε στο steam και νομίζω ότι μετράει στην επιπλέον έκπτωση για το Amnesia. (Ας πει κάποιος, αν το κάνει έτσι, γιατί εγώ έχω ήδη το Amnesia).

 

Και επίσης -66% στο Dead Space στα 5,10€.

Έχει και άλλα φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν, αν έχετε το Penumbra από το πρώτο ή το δεύτερο humble indie bundle μπορείτε να το περάσετε στο steam και νομίζω ότι μετράει στην επιπλέον έκπτωση για το Amnesia. (Ας πει κάποιος, αν το κάνει έτσι, γιατί εγώ έχω ήδη το Amnesia).

 

Το επιβεβαιώνω, ισχύουν τα 3,60€ για το Amnesia έχοντας πάρει το humble indie bundle. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στο STEAM γίνεται χαμός από προσφορές λόγω των ημερών. Προσωπικά σκέφτομαι να τσιμπήσω το Half Life Complete (7.43e) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...