Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πας να παίξεις ένα παιχνίδι της ubisoft από το steam, σου ξεκινάει το uplay, αλλά σου εμφανίζει μόνο το συγκεκριμένο παιχνίδι στη λίστα.

Η ερώτηση μου είναι, πως κάνω launch το uplay από τη στιγμή που το έχει εγκαταστήσει κάπου το steam, και αν έχει πρόβλημα αν το κατεβάσω και κάνω εγκατάσταση από πάνω του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Humble Bundle for Android

  • BIT.TRIP BEAT
  • Fieldrunners
  • SpaceChem
  • Uplink
  • Spirits (πάνω από Μ.Ο.)

Φυσικά αν δώσετε πάνω από 1 όλα ξεκλειδώνονται και σε steam (έτσι και αλλιώς δίνονται για android, προσοχή μόνο apk)

 

Επίσης το gamersgate έχει το supreme commander gold edition για steam στα 3€. Αξίζει?

 

http://www.gamersgate.com/DDB-SCG/supreme-commander-gold-edition-bundle

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το uPlay μια φορά έχει να το χρησιμοποιήσω απο τότε που κυκλοφόρησε το Assassin's Creed 2, τώρα με H.A.W.X 2 και Driver: San Fran θα το ξαναδοκιμάσω φαίνεται...

 

Edit: Το H.A.W.X. 2 τουλάχιστον ΔΕΝ ενεργοποιείται μέσω Steam, κρίμα.

 

Edit, 2ο: Τελικά τι γίνεται με την Ubi ακόμα δεν κατάλαβα, βάσει αυτού του άρθρου στο Gamasutra, το client στο οποίο ενεργοποιούνται τα games του Ubi Weekend ονομάζεται uPlay PC (digital distribution platform a la Steam), το οποίο απαιτεί δημιουργία uPlay Account (authentication service).

 

Γεμίσαμε DD clients και sites τώρα τελευταία... :P - έλεος πάντως, δεν μπορούσαν να του δώσουν άλλο όνομα για αποφυγή μπερδεμάτων;

 

Source.png Πηγή: Gamasutra: UbiSoft's New Digital Distribution Client

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και 2 απο τα 4 παιχνίδια τα ειχα αγορ'ασει πολύ πιο ακριβά από το steam, χαιρομαι που βγηκε η προσφορα.

 

Με το uplay ομως τι γινεται?

Το steam μου το εχει εγκαταστήσει και το αρχίζει μόνο του κάθε φορά που επιλέγω να παίξω το driver, αλλά δεν εμφανίζει το HAWX 2 που αγόρασα από την σημερινή προσφορά.

Στο site της ubisoft λλεει οτι 'uplay pc detected' αλλά πατάω το launch και δεν γίνετγαι τίποτα.

Να κατεβάζω μόνος μου το uplay? Μήπως εχει πρόβλημα το steam μετα?

Αν πας να παίξεις ένα παιχνίδι της ubisoft από το steam, σου ξεκινάει το uplay, αλλά σου εμφανίζει μόνο το συγκεκριμένο παιχνίδι στη λίστα.

Η ερώτηση μου είναι, πως κάνω launch το uplay από τη στιγμή που το έχει εγκαταστήσει κάπου το steam, και αν έχει πρόβλημα αν το κατεβάσω και κάνω εγκατάσταση από πάνω του

 

Tελικα το steam έχει εγκατστήσει το uplay pc στη θέση: C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher.

Το πρόβλημα τώρα είναι οτι αν το ανοίξω χειροκίνητα, δεν εμφανίζει τα παιχνίδια που έχω αγοράσει από το steam, αλλα εμφανίζει κανονικά το HAWX.

Περίεργα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση για το STEAM. Όταν κατεβάζω ένα game ένας cpu core χτυπάει 100% load. Είναι σύνηθες αυτό ;

Άκυρο sorry παιδιά. OC δοκιμές και κατεβάσματα δεν πάνε μαζί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Lord of the Rings: War in the North=5 euro (steam code)

update: και -20% κωδικος DERHE-RRDER-RINGE

 

 

Assassin’s Creed® Revelations=10 euro

Assassin's Creed® Brotherhood=7.5 euro

From Dust=1 euro

και κωδικος για 10% εκπτωση (10THANKYOU) στο UPLAY....

Επεξ/σία από krokos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...