Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα χριστούγεννα έρχονται οπότε και τότε θα δούμε χαμηλές τιμές από όλες τις εταιρίες τύπου steam. Επίσης φαίνεται πως αν δεν καιγόμαστε να παίξουμε ένα τίτλο μόλις βγει τότε μετά από 6-12 μήνες μπορούμε να τον πάρουμε στο μισό και ακόμα χαμηλότερα της τιμής του.

 

Ετσι ειναι.Το starcraft 2 για παραδειγμα αυτη τη στιγμη ειναι φοβερα overpriced!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αξίζει αν δεν έχεις φίλους που το παίζουν, για multiplayer;

 

Ενοειται!

Ειμαι πολυ ατμοσφαιρικο, ακομα και αν παιζεις single player.

Αλλα και οποτε θες μπορεις να παιζεις multi με αλλους απο το ιντερνετ.

 

Ειδικα το versus που γινεσαι ζομπι ειναι ολα τα λεφτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σήμερα μέχρι τις 20:00 (; ) στο steam:

 

World of Goo -75% στα 2,25€

Mount and Blade Complete -75% στα 7,50€

Patrician IV - Steam Special Edition -75% στα 12,50€

BIT.TRIP BEAT -50% στα 3,99€ (ήταν χθες και στο indie pulse pack για λιγότερα δεδομένου ότι έπαιρνες με 4,5€ άλλα 4 παιχνίδια)

The Orange Box -75% στα 5,75€ Half-Life 2, Half-Life 2:Episode 1, Half-Life 2: Episode Two, Team Fortress 2 και το Portal (για όποιον για ανεξήγητους λόγους δεν το έχει αποκτήσει ακόμα)

Indie Puzzle Pack -90% στα 4,49€ με τα Cogs, Droplitz, Puzzle Dimension, Shatter και Tidalis.

Street Fighter® IV -66% στα 10,20€

Tom Clancy's Splinter Cell Conviction™ -33% στα 20,09€

The Ball -50% 8,99€

 

Τα χριστούγεννα έρχονται οπότε και τότε θα δούμε χαμηλές τιμές από όλες τις εταιρίες τύπου steam. Επίσης φαίνεται πως αν δεν καιγόμαστε να παίξουμε ένα τίτλο μόλις βγει τότε μετά από 6-12 μήνες μπορούμε να τον πάρουμε στο μισό και ακόμα χαμηλότερα της τιμής του.

Εννοείται ότι με τέτοιες προσφορές, όποιο παιχνίδι δεν πρόκειται να παίξεις άμεσα είναι καλύτερα να το αγοράσεις σε προφορά όσο το δυνατόν πιο κοντά στο χρονικό διάστημα που πρόκειται να το παίξεις. (Υπάρχουν προσφορές για το Thanks giving, τα Χριστούγεννα, το Πάσχα, το Καλοκαίρι, το Halloween, το Pirate's Day, χώρια τα deals των Σ/Κ και των midweek σχεδόν σε όλα τα μαγαζιά με digital downloads).

Εκτός αν έχετε λόγους να θέλετε να στηρίξετε συγκεκριμένους developers (ο πιο βασικός για μένα λόγος να αγοράσω παιχνίδι σε "ακριβή" τιμή) ή ξέρω γω αν είναι καμιά once in a lifetime προσφορά/package deal ή κάποιο δώστε ό,τι έχετε ευχαρίστηση sale.

Επεξ/σία από Praetorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε για εξευτελιστικές τιμές σε μερικά πολύ αξιόλογα παιχνίδια.Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί τρέχουν όλες οι εταιρίες στις κονσόλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως δεν "χάνουν" οι εταιρίες/developers απο τις προσφορές, αλλα ο content provider δηλαδή steam/valve, αυτός ειναι που κάνει την προσφορά.

Και πάλι δε θα το έλεγα "χασιμο" γιατί τραβάει και νέους πελάτες στην πλατφόρμα steam...

Επεξ/σία από hostolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.gamersgate.com/offers

 

και μάλιστα μπορείς να εγκαταστήσεις το παιχνίδι και σε 2ο pc!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως δεν "χάνουν" οι εταιρίες/developers απο τις προσφορές, αλλα ο content provider δηλαδή steam/valve, αυτός ειναι που κάνει την προσφορά.

Και πάλι δε θα το έλεγα "χασιμο" γιατί τραβάει και νέους πελάτες στην πλατφόρμα steam...

Και στις consoles γίνονται συχνά πυκνά προσφορές. Ίσως όχι τόσο οργανωμένα ή μαζικά.

Επιπλέον, οι τίτλοι που μπαίνουν σε προσφορά τις περισσότερες φορές είναι τίτλοι που δεν θεωρούνται πλέον νέοι και δεν αναμένεται κανένα ξαφνικό κύμα πωλήσεών τους -αν δεν πέσει πρώτα η τιμή τους.

Για να στηρίξεις developers (μιλάω για indie ή μικρές εταιρείες) ο καλύτερος τρόπος είναι να αγοράσεις απευθείας από το site τους, όταν δίνεται αυτή η επιλογή.

Υπάρχει επίσης και η ιστορία της Introversion (Defcon, Darwinia, Multiwinia) που από ό,τι έχουν δηλώσει η εταιρεία τους (ή ό,τι είχε απομείνει από αυτή) σώθηκε από το Steam και μια πολύ καλή προσφορά που είχε για τους τίτλους τους (νομίζω τέλη άνοιξης - αρχές καλοκαιριού ή κάπου εκεί).

 

http://www.gamersgate.com/offers

και μάλιστα μπορείς να εγκαταστήσεις το παιχνίδι και σε 2ο pc!

Στο gamersgate έχουν κάποιους τίτλους (αλλά όχι όλους) που είναι DRM free, δηλαδή παρόμοια φάση με το good old games, μπορείς να τα εγκαταστήσεις όσες φορές θέλεις, να κάνεις αντίγραφα ασφαλείας κλπ κλπ (πάντα στα πλαίσια της νόμιμης χρήσης). Δεν έχω αγοράσει ακόμα κάτι από εκεί, αλλά είχα διαβάσει σε forum ότι παρά το DRM free, τα παιχνίδια τους απαιτούσαν ενεργοποίηση/authenticatio online, τουλάχιστον μια φορά ή κάτι σε αυτά τα πλαίσια και σε κάποιες περιπτώσεις ήταν δύσκολο να πάρεις backup από τα αρχεία για offline εγκατάσταση (έλειπε πχ το βασικό .exe που κατέβαινε μετά το authentication). Μπορούσες βέβαια τελικά, απλά δεν ήταν το απλό copy-paste ή o standalone-offline-installer-σε-ένα-αρχείο.

Επεξ/σία από Praetorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την σημερινή προσφορά της steam πιστεύω ότι το dirt 2 είναι απίστευτη προσφορά.Μιλάμε για παιχνιδι με απίστευτα γραφικά που εκμεταλευεται και directx11!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την σημερινή προσφορά της steam πιστεύω ότι το dirt 2 είναι απίστευτη προσφορά.Μιλάμε για παιχνιδι με απίστευτα γραφικά που εκμεταλευεται και directx11!

Το αγόρασα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρχισε μήνας εκπτώσεων στο Direct2Drive.

Μία εταιρία την εβδομάδα.

Για την τρέχουσα εβδομάδα :

 

Monday: Civilization 4: The Complete Edition for $9.95 (75% off)

Tuesday: The Stronghold Collection for $4.95 (75% off)

Wednesday: BioShock for $4.95 (75% off)

Thursday: Borderlands: Game of the Year Edition for $24.95 (50% off)

Friday: BioShock 2 for $14.95 (50% off)

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Praetorian : Ξέρεις τι ακριβώς παίζεται με αυτές τις προσφορές σε δολάρια του direct2drive?

Ισχύουν για εμάς?

(Ρωτάω γιατί είδα ότι έχει 3 sites - UK, US, EU)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα χθές το dirt2 για να το στείλω με email σε ένα φιλο αλλά ενώ δείχνει ότι ολοκληρώνετε η αγορά κανονικά δεν μου έρχετε ποτέ email για επιβεβαίωση αλλά και δεν φτάνει και email στον κολητό μου για να το κατεβάσει. Ξερετέ τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Praetorian : Ξέρεις τι ακριβώς παίζεται με αυτές τις προσφορές σε δολάρια του direct2drive?

Ισχύουν για εμάς?

(Ρωτάω γιατί είδα ότι έχει 3 sites - UK, US, EU)

εδώ (didimatic.com) έχει συγκεντρωμένες τις προσφορές για δημοφιλή site με digital distributed games. Ο γενικός κανόνας είναι ότι μια προσφορά ισχύει και για εμάς αν η στήλη με το ευρώ είναι συμπληρωμένη. (Κάποιες προσφορές μπορεί να είναι uk only, ή us only ή eu only)

Όσον αφορά το να τα βλέπεις απευθείας από το site, νομίζω ότι στο eu site λογικά θα έχουν τις προσφορές που ισχύουν και για εδώ. (Δεν έχει νόημα να έχουν πχ τις us only)

 

@check2fire από steam το πήρες; Από ό,τι θυμάμαι στον client του steam σε εσένα, υπάρχει επιλογή για να δεις τι έχει γίνει με τα gifts που έχεις κάνει (αν τα έχει δεχτεί ο άλλος ή όχι) και να ξαναστείλεις ειδοποίηση σε εκείνον -εφόσον βέβαια δεν σε έχει μπλοκάρει ο άλλος για κάποιο λογο -μου έχει τύχει :) ή e-mail)

Επεξ/σία από Praetorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...