Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v1


newlynx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ από εδώ Ελλάδα ένα 50άρικο. Τελικά είναι στα αλήθεια σπάνια και συλλεκτική. Διάβασα πως έχουν βγει 200.000 κομμάτια.

 

Αμα την πετυχεις πουθενα μας λες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χνάρια των προηγούμενων humble bundle με τα android παιχνίδια...

 

INDIEGALA MOBILE

 

  • Great Little War Game
  • Cardinal Quest
  • Smiles HD
  • Legends of Yore
  • ---Πάνω από Μ.Ο.---
  • Manor Of The Damned
  • Turba
  • Pitiri 1977

 

Πληρώνοντας πάνω από το μέσο όρο δίνονται επιπλέον τα 3 τελευταία παιχνίδια της λίστας όπως επίσης και οι PC versions τους.

 

Επίσης Indie Fort 2

 

Αρκετά καλά παιχνιδάκια στη τιμή των 4,99€

 

  • 3079
  • Fortix 2
  • Aztaka
  • Dark Scavenger
  • DEMISE: Ascension
  • Intrusion 2
  • IndieFort Bundle Nr 2 Bonus Content

 

Το Bonus Content είναι:

Cardinal Quest Soundtrack.

Puckbang Game

Devil Whiskey Soundtrack.

Mordor Game (Secret Unlock)

 

 

Ενώ με τις αγορές έχουν ξεκλειδωθεί επίσης:

Main song for Dark Scavenger

Mystery perk

Dark Scavenger high res art

The Ascension Suite (θέλει 4442 αγορές ακόμη για ξεκλείδωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Groupees το Be Mine Bundle 3

 

  • Oddworld: Abe's Oddysee + Exoddus PC Steam Key + DRM-Free
  • Avernum: The Second Trilogy PC Steam Key + PC/MAC DRM-Free
  • Hamilton's Great Adventure PC Steam Key
  • Be Mine 3 Collection 320kbps MP3
  • Red Orchestra: Ostfront 41-45 PC Steam Key
  • -----Με 6$+ ----------
  • Garshasp: The Monster Slayer (Steam) PC Steam Key

 

Βέβαια να πω την αλήθεια το Garshasp δεν αξίζει ούτε free αλλά λες για καλό σκοπό θα πάνε τα φράγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει ποια η διαφορά της Augmented Edition από την απλή;

 

Επίσης, μόνο ένα DLC δεν έχει βγει για το Human Revolution (το Missing Link); Επειδή βλέπω 3 DLCs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει ποια η διαφορά της Augmented Edition από την απλή;

Επίσης, μόνο ένα DLC δεν έχει βγει για το Human Revolution (το Missing Link); Επειδή βλέπω 3 DLCs

 

Η Augmented Edition περιέχει τα εξής:

- Artbook 40 σελίδων

- Το trailer που δείξανε στην E3

- Animated version του πρώτου τεύχους του tie-in comic απο την DC Comics

- "Making Of" documentary (44min)

- To soundtrack του παιχνιδιού

- Animated Storyboard

 

Τώρα για τα DLC:

 

Αρχικό TL:DR - Τα pack δεν θα τα πρότεινα, ενώ το The Missing Link το θεωρώ best buy. wink.gif

 

Tactical Enhancement Pack:

- Αρχικά ήταν pre-order bonus απο Amazon/WalMart/Best Buy, λίγο καιρό μετά το release κυκλοφόρησε σαν DLC.

- Προσθέτει στο game (σε vendors και στο world) μια Silenced παραλλαγή του Sniper Rifle, σε new game δίνεται ένα μετά το tutorial mission.

- Προσθέτει στο game (σε vendors και στο world) το Double-Barrel Shotgun, σε new game δίνεται ένα μετά το tutorial mission.

- Προσθέτει στο game (μετά το tutorial mission) 10.000 credits στο inventory.

 

Explosive Mission Pack:

- Αρχικά ήταν pre-order bonus απο GameStop/Impulse/συγκεκριμένα ευρωπαϊκά domain της Amazon, λίγο καιρό μετά το release κυκλοφόρησε σαν DLC.

- Προσθέτει στο game (σε vendors και στο world) τα M-28 Remote Explosive UR-DED, σε new game δίνονται 4 μετά το tutorial mission.

- Προσθέτει στο game (σε vendors και στο world) το Automatic Unlocking Device AUD, τα οποία λειτουργούν σαν grenades και κάνουν αυτόματα hack σε οποιοδήποτε device χρησιμοποιηθούν.

- Προσθέτει στο game ένα (πολύ) μικρό mission με την ολοκλήρωση της περιοχής Hengsha (2nd time) στο οποίο έχει cameo χαρακτήρας απο το πρώτο Deus Ex.

 

The Missing Link:

- Προσθέτει στο παιχνίδι ένα stand-alone chapter μεταξύ Hengsha (2nd time) και φινάλε.

- Αποτελείται απο 2-3 περιοχές μεγάλου μεγέθους.

- Έχει διάρκεια 4-5 ώρες (ανάλογα με το play style).

- Υποστηρίζει εναλλακτικές διαδρομές και λύσεις προβλημάτων (σε μεγαλύτερο βαθμό απο τις περισσότερες του main game).

- Αρκετά ενδιαφέρον story (το οποίο καλύπτει μερικά plot holes του main game).

- Αναγκάζει τον παίχτη να ξαναχτίσει τον χαρακτήρα του (reset με άλλα λόγια) -- αυτό ΔΕΝ μεταφέρεται στο main game.

 

Προσωπικές εισηγήσεις:

- Tα weapons του Tactical Enhancement είναι "χρήσιμα" μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις (stealth-kill runs για το sniper -- υπ'όψιν οτι έχει πολύ περιορισμένο ammunition, run-n-gun για το shotgun) ενώ τα 10.000 credits (τα οποία, by the way, είναι το κόστος για δύο Cybernetic Module Praxis Kit -- με τα οποία αγοράζεις/αναβαθμίζεις τα implants/abilities σου) μαζεύονται εύκολα αν αφιερώνεις λίγο χρόνο στο ψάξιμο των περιοχών.

 

- Τα remote explosives είναι μεν χρήσιμα για να ανοίγεις πόρτες (και κεφάλια με καλό timing tongue.gif) αλλά στα περισσότερα combat areas κάνουν υπερβολικό θόρυβο. Τα AUD απο την άλλη είναι χρήσιμα και βολικά για hacking (απο πόρτες μέχρι computer accounts) αλλά μια και το hacking γίνεται αυτόματα, χάνεις το experience που θα έπαιρνες με manual hacking (καθώς και credits/hacking items όπως Stop Worm και Nuke Virus) -- again, για ορισμένα character builds (που δεν ανεβάζουν hacking augmentations) βολεύει αλλά το hacking αποτελεί μεγάλο μέρος του συνολικού experience... To bonus mission είναι ελεεινά μικρό (4-5 enemies σε sewers και ένας διάλογος 10~ γραμμών), το cameo αφήνει την εντύπωση οτι μπήκε απλά για λόγους marketing παρά για lore.

 

- To The Missing Link απο την άλλη είναι πολύ καλό, προσφέρει ενδιαφέροντα προβλήματα και πολλαπλούς τρόπους επίλυσης, (σχετικά) έξυπνο story και καλοσχεδιασμένα environments. Για τα λεφτά του δίνει αρκετό gameplay και για lore freaks εμπλουτίζει το backstory του παιχνιδιού με έξυπνες αναφορές και easter eggs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωρίζω το Orcs Must Die στα 7 ευρώ μόνο στο gamersgate :

http://www.gamersgate.com/DD-OMD/orcs-must-die

 

Ποσώς με ενδιαφέρει,πλέον με ότι κάνουν,έχω κάθε λόγο να το γράφω.Από κει και πέρα όπως νομίζει κανείς..

 

Αυτοί δουλεύουν σα σκυλιά όλη τη μέρα, και το κυριότερο με οργανωμένο τρόπο ώστε να παράγονται προιόντα που φέρνουν υπεραξία.

Επίσης βγάζουν και εύκολα λεφτά δανείζοντας σε χώρες που δεν γουστάρουν με την καμία να παράξουν πλούτο μόνες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Αυτοί δουλεύουν σα σκυλιά όλη τη μέρα, και το κυριότερο με οργανωμένο τρόπο ώστε να παράγονται προιόντα που φέρνουν υπεραξία.

Επίσης βγάζουν και εύκολα λεφτά δανείζοντας σε χώρες που δεν γουστάρουν με την καμία να παράξουν πλούτο μόνες τους.

 

 

Πόσα χρόνια έχεις ζήσει εκεί; Εγώ απ αυτά που είδα στο 8ωρο έχουν εξαφανιστεί όλοι. Εγώ αν δουλέψω κάτω από 10ώρες είμαι ικανοποιημένος. Μιλάμε για την ίδια πολυεθνική εταιρία. Και το ίδιο συμβαίνει με τις αντίστοιχες του κλάδου που συνεργαζόμαστε. Εδώ δουλεύουμε (στον χώρο μου τουλάχιστον) όσο χρειάζεται, εκεί όσο λέει η νομοθεσία ξέρω γω.

 

Τέσπα, σε κάθε περίπτωση το thread είναι ακατάλληλο για τέτοια συζήτηση και το χαλάμε. Sorry για το spam μου απ αυτούς που πήραν ειδοποίηση για το θέμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω έχει αναφερθεί ξανά στο thread αλλά πότε είναι συνήθως οι καλοκαιρινές προσφορές του steam περίπου?

 

 

Αυτοί δουλεύουν σα σκυλιά όλη τη μέρα, και το κυριότερο με οργανωμένο τρόπο ώστε να παράγονται προιόντα που φέρνουν υπεραξία.

Επίσης βγάζουν και εύκολα λεφτά δανείζοντας σε χώρες που δεν γουστάρουν με την καμία να παράξουν πλούτο μόνες τους.

Εσύ φίλε μου ή δημόσιος υπάλληλος είσαι ή δεν έχεις δουλέψει ποτέ στην Ελλάδα αλλά ούτε και σε χώρα της κεντρικής Ευρώπης για να λες αυτό που είπες. Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι δεν έχεις δουλέψει ή ούτε καν μιλήσει με εργαζόμενο στη Γερμανία. :rolleyes: Για σύχρονο μοντέλο εμπορίου και παραγωγής προιόντων όπως και οικονομία κλίμακας, ανταγωνιστικότητα διαφορετικής δυναμικότητας χωρών σε ενιαία οικονομική ζώνη χωρίς δασμούς και χωρίς κεντρική οικονομική διοίκηση δε συζητάω καν για το αν έχεις ακούσει/σκεφτεί προφανώς.

 

όσο για τη Σοβιετία του προηγούμενου σχολίου σου, που απλά αγνόησα, αυτό απλά δείχνει γιατί πάμε κατα διαόλου. Γιατί ότι ακούει ο Έλληνας στις ειδήσεις το τρώει. Εκτός αν εννοείς Σοβιετία ολόκληρο το καπιταλιστικό χρηματο-οικονομικό σύστημα των δυτικών (και όχι μόνο) χωρών.Και για μια ακόμη φορά καλό θα ήταν να μάθεις τι είναι το κάθε τι πριν αρχίσεις απλά να πετάς φανφάρες.

 

Ξέρω ότι χάνω το χρόνο μου που κάθομαι κ ασχολούμε αλλά κάποιες χοντράδες πάντα με τραβάνε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρω έχει αναφερθεί ξανά στο thread αλλά πότε είναι συνήθως οι καλοκαιρινές προσφορές του steam περίπου?

 

Υπάρχουν (ανεπίσημες) φήμες -πιο πολύ υποθέσεις τις λες- ότι ίσως ξεκινήσουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα (από Πέμπτη 28 Ιουνίου).

Αλλες φήμες λένε για μέσα Ιουλίου.

 

Για το offtopic έφυγε report. sorry guys, αλλά το "ας μην το συνεχίσουμε άλλο σε αυτο το thread" έχει αξία, όταν ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΑΛΛΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν (ανεπίσημες) φήμες -πιο πολύ υποθέσεις τις λες- ότι ίσως ξεκινήσουν μέσα στην επόμενη εβδομάδα (από Πέμπτη 28 Ιουνίου).

Αλλες φήμες λένε για μέσα Ιουλίου.

 

πανε τα λεφτα μας... δεν με βλεπω να πηγαινω για διπλωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...