Προς το περιεχόμενο

Laser Fax + Τηλεφωνητης


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κανα διμηνο πηρα ενα φθηνο Inkjet Samsung FAX για οικιακη χρηση. Καλο ηταν για το σκοπο του, και μονο μειον οτι δεν εχει βγαλει drivers η Samsung για την USB, για να μπορεις να εκτυπωσεις κια μεσω PC.

 

Τωρα ομως θελω να παρω μια συσκευη FAX για το γραφειο, η οποια θα ηθελα να ειναι ταυτοχρονα και τηλεφωνητης. Τωρα εχω μια σχετικα παλια της CANON η οποια εχει και κασετα για να ηχογραφει μυνηματα, απλως σαν FAX μασαει το χαρτι αμα δεν το βοηθησεις και θελω να το αλλαξω.

 

Τι εχετε να προτεινετε. Αν υπαρχει κανενας και σε LASER ο οποιος να ειναι οικονομικος με ενδιαφερει μιας το γραφειο λαμβανει FAX σε καθημερινη βαση. Αν οχι και με εναν inkjet συμβιαβασομαι, αρκει να εχει και εσωματωμενη λειτουργια τηλεφωνητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα αυτο εδω βλεπω αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο προιον. Η τεχνολογια thermal print Που λεει οτι εχει ειναι αξιοπιστη? Λιγο αρχαια δεν ειναι, ή ολα τα entry level την χρησιμοποιουν?

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Fixed-Phone/Fax/PANASONIC-KX-FP215GR.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα αυτο εδω βλεπω αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο προιον. Η τεχνολογια thermal print Που λεει οτι εχει ειναι αξιοπιστη? Λιγο αρχαια δεν ειναι, ή ολα τα entry level την χρησιμοποιουν?

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Fixed-Phone/Fax/PANASONIC-KX-FP215GR.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνουμε, ψιλοαρχαια ειναι, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε δουλευει και καλα. Αν βεβαια θες το μηχανημα αυτο σε laser, θα πρεπει να εισαι διαθετημενος να πληρωσεις και τη διαφορα των χρηματων, που θα ειναι τουλαχιστον διπλασια φιλε μου. Για την ακριβεια, δες το αμεσως επομενο που ειναι λασερ, το ποσο κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνουμε, ψιλοαρχαια ειναι, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε δουλευει και καλα. Αν βεβαια θες το μηχανημα αυτο σε laser, θα πρεπει να εισαι διαθετημενος να πληρωσεις και τη διαφορα των χρηματων, που θα ειναι τουλαχιστον διπλασια φιλε μου. Για την ακριβεια, δες το αμεσως επομενο που ειναι λασερ, το ποσο κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα κατι panasonic Laser αλλα δεν εχει δυνατοτητα τηλεφωνητη :( αλλιως ισως και να τα δινα τα 200 δεδομενου πως προκειται για επαγγελματικη χρηση.

 

Τα thermal σε σχεση με τα inkjet πως στεκονται? Δεν πιστευω να εχω προβλημα ετσι?

 

Αυτο που εχω για παραδειγμα για το σπιτι Inkjet δεν ειναι?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500020&u=SAMSUNG-SF-370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα κατι panasonic Laser αλλα δεν εχει δυνατοτητα τηλεφωνητη :( αλλιως ισως και να τα δινα τα 200 δεδομενου πως προκειται για επαγγελματικη χρηση.

 

Τα thermal σε σχεση με τα inkjet πως στεκονται? Δεν πιστευω να εχω προβλημα ετσι?

 

Αυτο που εχω για παραδειγμα για το σπιτι Inkjet δεν ειναι?

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500020&u=SAMSUNG-SF-370

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φαξιερες παντως νομιζω οτι οι inkjet θα σου αντεξουν περισσοτερο και με πιο λιγη συντηρηση ισως ακομη και απο τους thermal, ειναι αρκετα αργοι ομως, δε συζηταμε για laser, εκει τα χωνεις κανονικα, αναλογα και με το φορτο βεβαια ομως. Αυτος που ποσταρες inkjet ειναι. Βαλε ρε φιλε κανα ηλ/κο φαξ (winfax, k.l.p.), ακομη και softs τυπου voice control θα βρεις ευκολα νομιζω. Σκεψου και αυτη τη λυση παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φαξιερες παντως νομιζω οτι οι inkjet θα σου αντεξουν περισσοτερο και με πιο λιγη συντηρηση ισως ακομη και απο τους thermal, ειναι αρκετα αργοι ομως, δε συζηταμε για laser, εκει τα χωνεις κανονικα, αναλογα και με το φορτο βεβαια ομως. Αυτος που ποσταρες inkjet ειναι. Βαλε ρε φιλε κανα ηλ/κο φαξ (winfax, k.l.p.), ακομη και softs τυπου voice control θα βρεις ευκολα νομιζω. Σκεψου και αυτη τη λυση παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...