Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ στο superblock ενός ufs partition (bsd)


carpe_diem_rj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ....εφτιαξα τον τροφοδοτικο αδειασα τον σκληρο που ειχα και ξαναρχιζω για να παρω backup το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν με βαζει στο γραφικο περιβαλλον το HEX προσπαθει να βρει τις ρυθμισεις μαλλον για την οθονη αλλαδεν ..και αναβοσβηνει καμια λυση??Βαζω να μπει σε safe mode τπτ τα ιδια...

 

Οκ αποκατασταθηκε και αυτο...ξεκιναω την αντιγραφη παλι ....αυριο τα ξαναλεμε χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδια μια βοηθεια μου χει σπασει τα νευρα οταν φτανει σε αυτο το σημειο οταν μπουταρει απο το cd ....Auto configuring Xorg για τις ρυθμισει της εικονας μαλλον δεν μου βγαζει εικονα προσπαθει αλλα κολαει τις περισσοτερες φορες...Μηπως γνωριζετε τι μπορει να φταιει η πως φτιαχνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα σου είναι hardware. Κάνε έναν καλό καθαρισμό με σπρεϋ πεπιεσμέμου αέρα, μνήμες, επεξεργαστή, κάρτες κλπ, και δοκίμασε ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε τις μνήμες και τη κάρτα γραφικών και καθάρισε τις επαφές με μία γόμα.

 

Στο είπα και ποιο πριν ότι κάτι πάει στραβά από την στιγμή που έκλεινε μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ FreeNAS, ο Χ που κολλάει;

 

Κατέβασε ένα iso του FreeBSD και τρέξε fcsk -y απο fixit αφού κρατήσεις backup με dd, μετά την επιλογή του region στο sysinstall επέλεξε fixit.

 

http://ftp.ntua.gr/pub/FreeBSD/releases/amd64/ISO-IMAGES/8.0/

 

Θές dvd1, livefs ή memstick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώπα. τί πατέντα είναι αυτό; δεν το χω ξανακούσει. Για ποιό λόγο;

 

Μερικές φορές (για οποιονδήποτε λόγο) οι επαφές ενδέχεται να μην πατάνε καλά. Συνήθως αρκεί η αφαίρεση και η επανατοποθέτηση της συσκευής. Εφόσον όμως την βγάζεις τρίβεις ελαφρά τις επαφές με μία γόμα. Ελαφρά (μην αφαιρέσεις την επίστρωση), ίσα να φύγει η θαμπάδα. Θα τις δεις να γυαλίζουν.

 

Παράδειγμα. Μια απλή διάτρητη πλακέτα. Στο κόκκινο τετράγωνο την έτριψα ελαφρά με μία γόμα.

 

dsc00576u.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τπτ ριξτε μια ματια τι γινετε και να γνωριζει καποιος ασ βοηθησει http://www.youtube.com/watch?v=gkTKyM453CQ

 

Λοιπον παιδια επειδη με το pc δεν γινετε αυτο που θελουμε μου δημιουργει προβληματα η οθονη εβαλα τον σκληρο σε μια θηκη για να μπορω να τον βαλω σαν usb και τον εβααλ στο mac ... εκανα boot το ΗΕΧ απο vm ware κανονικα χωρις προβλημα ....πως μπορω να βρω με ποια εντολη...τι ονομα πηρε τωρα ο σκληρος ωστε να ρχισω να δινω τις εντολες που μου ειπατε.... να δουμε τι θα καταφερουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θέλεις να δεις γενικά για το δίσκο και τη δομή του (partitions κλπ) δοκίμασε

 

Θελω να δω τι ονομα εχει παρει τωρα που ειναι σε usb ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου κανει παλι τα ιδια με την οθονη και απο εικονικο τρεξιμο σε vm ware απο ιμακ .....αρα δεν ειναι hardware προβλημα.....που πηγα και εμπλεξα με free nas γμτ....

 

---------- Προσθήκη στις 08:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:35 ----------

 

αν θέλεις να δεις γενικά για το δίσκο και τη δομή του (partitions κλπ) δοκίμασε

 

 

 

fdisk -l (lamda αγγλικο ετσι)

 

Μου λεει illegal option

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...