Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτα τα gadget μπορουμε να τα βρουμε πουθενα στην Ελλαδα ?

 

το μονο παρομοιο που βρηκα μετα απο ενα συντομο googling ειναι αυτο:

http://www.karakostas.gr/sf/sec/88.html

 

αλλα περα του οτι το εχει 36 ευρω (!!), λεει οτι αντιλαμβανεται δονηση, ενω αυτα που λεω εγω ουσιαστικα δουλευουν με επαγωγη (και οπως εχω πει σε προηγουμενο ποστ μου, τα εχω δοκιμασει μεχρι και με χοντρα γαντια εργασιας και δεν επηρεαζονται, χτυπανε κανονικα) με το που θα ακουμπησει καποιος το εξωτερικο χερουλι. εγω θα σου ελεγα να το δοκιμασεις ειτε μεσω ebay ειτε απο τα links που εδωσα, απλα στο ebay θα το βρεις ακομα φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στην πολυκατοικία που μένω άνοιξαν ασφαλείας κλειδωμένη μπήκαν- κλέψαν - βγήκαν και δεν φαίνεται ίχνος παραβίασης... Τι γίνεται με αυτές τις ασφαλείας δεν ξέρω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Κλειδώνεται και αφήστε τις μαλακίες αν και άμα είσαι μέσα λίγο δύσκολα να μπούν, ειδικά άμα δεν παρακολουθούν τα σπίτια & ποιος ξέρει ποιος μένει μέσα. Τέσπα κλειδώνεται καλού κακού γιατί πριν κάνα μηνα έφερα κλειδαρά και μου άνοιξε την πόρτα σε 2 δευτερόλεπτα. Χωρίς πλακα έμεινα κάγκελο.

 

εε οκ έχει παραγίνει το κακό ...δεν ξέρω όλοι σας που μένετε και σε τι περιοχές,αλλά σε μένα δεν έχει συμβεί ΓΕΝΙΚΩΣ ούτε στην γειτονιά μου.Κοιμόμαστε ήσυχα με ξεκλείδωτες τις πόρτες χρόοονια τώρα.

Δεν ξέρω αλλά ο κόσμος έχει σαλέψει.

στην πόλη της φίλης μου έχουν απέναντι από το δικό της διαμέρισμα καινούργιες μονοκατοικίες ,τριόρωφα και δεν συμμαζεύεται.Άνοιξαν τους τελευταίους μήνες 3 από αυτά,μάζεψαν κοσμήματα και φωτογραφικές λάπτοπ κτλ.Μου άρεσε που μου είχε πει πριν κάνα 3 χρόνια"τώρα χτίζουν κάτι μονοκατοικίες κάτσε καλά" και της λέω "ναι τώρα μένεις σε καλή περιοχή ποιος την χάρη σου" και γελούσαμε.Προχθές μου λέει "σκέφτομαι να αλλάξω πόρτα και να βάλω ασφαλείας,νιώθω να μένω σε γκέτο ρε "

 

Η καλή περιοχή δεν είναι πάντα και η πιο ασφαλής :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδώνεται και αφήστε τις μαλακίες αν και άμα είσαι μέσα λίγο δύσκολα να μπούν, ειδικά άμα δεν παρακολουθούν τα σπίτια & ποιος ξέρει ποιος μένει μέσα. Τέσπα κλειδώνεται καλού κακού γιατί πριν κάνα μηνα έφερα κλειδαρά και μου άνοιξε την πόρτα σε 2 δευτερόλεπτα. Χωρίς πλακα έμεινα κάγκελο.

 

εε οκ έχει παραγίνει το κακό ...δεν ξέρω όλοι σας που μένετε και σε τι περιοχές,αλλά σε μένα δεν έχει συμβεί ΓΕΝΙΚΩΣ ούτε στην γειτονιά μου.Κοιμόμαστε ήσυχα με ξεκλείδωτες τις πόρτες χρόοονια τώρα.

Δεν ξέρω αλλά ο κόσμος έχει σαλέψει.

στην πόλη της φίλης μου έχουν απέναντι από το δικό της διαμέρισμα καινούργιες μονοκατοικίες ,τριόρωφα και δεν συμμαζεύεται.Άνοιξαν τους τελευταίους μήνες 3 από αυτά,μάζεψαν κοσμήματα και φωτογραφικές λάπτοπ κτλ.Μου άρεσε που μου είχε πει πριν κάνα 3 χρόνια"τώρα χτίζουν κάτι μονοκατοικίες κάτσε καλά" και της λέω "ναι τώρα μένεις σε καλή περιοχή ποιος την χάρη σου" και γελούσαμε.Προχθές μου λέει "σκέφτομαι να αλλάξω πόρτα και να βάλω ασφαλείας,νιώθω να μένω σε γκέτο ρε "

 

Η καλή περιοχή δεν είναι πάντα και η πιο ασφαλής :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...