Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Open Office 3.2


N0tisOO7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το Open Office 3.2 το οποίο το κατέβασα και είναι σε μορφή deb (OOo_3.2.0_LinuxIntel_install_el_deb.tar.gz)

 

Στη 3η οδηγία από το site του Open Office http://el.openoffice.org/about-downloads.html

 

3. cd στο κατάλογο που αποσυμπιέσατε τα αρχεία (DEBS)

 

έχω πρόβλημα, δε μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω (όσο γελείο μπορεί να σας φανεί η κίνηση αυτή καθότι είμαι αρχάριος και το forum του ubuntu δεν είναι και πολύ διαφωτιστικό). Τι γράφω στο τερματικό δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν εγκαθιστάς το OpenOffice από τον package manager (διαχειριστή πακέτων) της διανομής σου; Δεν έχει την τελευταία έκδοση (3.2); Ποια διανομή Linux χρησιμοποιείς... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί που έχεις αποσυμπιέσει αυτό που κατέβασες,στον φάκελο user π.χ. κάνεις cd

Δηλαδή, αν ο φάκελος user βρίσκεται μέσα στον κατάλογο home ο οποίος είναι μέρος του γενικού καταλόγου / τότε στην κονσόλα γράφεις το εξής:

cd /home/user

Parsifal προφανώς θέλει την τελευταία έκδοση του openoffice την οποία ο package manager αργεί να ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν εγκαθιστάς το OpenOffice από τον package manager (διαχειριστή πακέτων) της διανομής σου; Δεν έχει την τελευταία έκδοση (3.2); Ποια διανομή Linux χρησιμοποιείς... ;

 

9.10 Karmic Koala

 

O Package Manager μου εγκαταστεί πάλι την 3.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...