Προς το περιεχόμενο

Μα καλα εφαγα ιό σε Linux???


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι παραξενο συμβαινει απο χτες.

Προσπαθει ενα emai να με κανει add και παταγα reject στο emesene.

Σημερα επαιζα με εναν φιλο μου ps3 και οταν κουνησα το ποντικι και βγηκε απο αναμονή ζητουσε ενα αλλο email να κανω add 9 φορες!!!

Αφου πατησα 8 φορες reject στο τέλος μπηκε στην λίστα με τους friends και εβγαζε ακαταλαβίστικα μηνύματα!

Παταγα remove contract και εβγαιναν και παλι τα μυνηματα αυτα.

Τελικα καταφερα να τον κανω block.

 

ios.png

 

****Ο VoyageHayley**** ειναι το ''μουφα'' email...

Παταγα cancel και μου βγαιναν αλλα 4 τετοια μηνυματα(μου θυμισε ιους windows :devil:)

 

Εκανα log off και μολις ξαναμπήκα δεν υπαρχει πουθενα.Εψαξα και στα contacts και δεν υπαρχει...wtf?

 

--edit--

Τελικα τον βρήκα στα remove contacts αλλα και παλι δεν καταλαβα τι εγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να προσπαθεί να σε κάνει add, δεν νομίζω πως έχει να κάνει με την πλατφόρμα του συστήματος.

Απλά μετά άν έχει ιό κλπ τύπου .exe εσύ δεν παθαίνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε κάποιος, είτε κάποιο κακόβουλο λογισμικό σε απομακρυσμένο υπολογιστή προσπαθούσε να σε κάνει add. Ουδεμία σχέση με ιό στο δικό σου σύστημα. Αν τα καταφέρεις να κολλήσεις ιό στο linux, να παίξεις τζόκερ την ίδια μέρα. Για τις ίδιες πιθανότητες μιλάμε atm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να έχει μπει σε καμιά «λίστα» το e-mail σου. Όσο για τα σφάλματα, είναι θέμα του emesene πιθανότατα. Δεν είναι και το πιο bug-free πρόγραμμα που υπάρχει. :lol:

 

Ιός πάντως αποκλείεται να είναι. Οι ελάχιστοι ιοί που υπάρχουν για LINUX δε κυκλοφορούν καν... διότι απλά είναι τελείως αδύναμοι να κάνουν κάτι. Αν υπήρχε σοβαρή απειλή atm θα είχε βουίξει ο τόπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Block και report. Δυστυχώς με 10.000.000+ win pcs να υπηρετούν δόλιους σκοπούς ως botnets (εν αγνοία ακόμα και των πιο ψαγμένων χρηστών) θα μας σπαμάρουν εις αεί (εκτός και αν εξαφανιστούν τα win από προσώπου γης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...