Προς το περιεχόμενο

Fedora 13 Alpha


Sordnaxela

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά. Έχει κανείς κατεβάσει την Alpha release της Fedora 13; Έχω κατεβάσει το live-cd και δεν μου τρέχει με τίποτα, κολλάει στη κλασσική μπάρα και δεν πιάνει τίποτα live-gnome, live-kde, 32bit, 64bit ότι και να δοκίμασα. Την είδε κάποιος τη διανομή; Κάποια πρώτη εντύπωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκαψες το δισκακι σε χαμηλη ταχυτητα? Ελεγχο md5sum εκανες οταν σου κατεβηκε το iso?

 

Παραθετω ακομα μια φορα το σοφο ρητο που βρηκα στο sidux.com.

 

THIS IS VERY IMPORTANT: sidux, as a Linux LIVE-CD, is based on high compression technology, and because of that, special care is needed when burning the ISO image. Only use high quality CD-media [or DVD+RW] and burn in DAO-mode (disk-at-once) and not faster than x8. Always check the MD5 checksum provided above.

 

Οταν ο ΠΑΟΚ χασει το πρωταθλημα, και εγω το στοιχημα που εχω βαλει, θα το βαλω σαν υπογραφη να το βλεπουν ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man, δεν είμαι προκατελημένος αλλά μακριά πλέον από Fedora.Δεν λειτουργεί τίποτα όπως πρέπει.

Σου βγάζει την πίστη και άκρη δεν βρίσκεις.Τι τυχαία freezes,τι ανεπανάληπτες αποτυχημένες εγκαταστάσεις οδηγών κάρτας γραφικών, τι updates που διαλύουν το σύστημα..μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hlapatsas, είναι λίγο πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά γουστάρω πολύ τη διανομή της Fedora. Σκέψου ότι με Fedora μπήκα στον κόσμο του Linux και η 12 που έχω τώρα πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες, είανι σταθερότατη και δουλεύουν τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Δεν λέω, σωστή η άποψη ότι δεν είναι για εντελώς αρχάριους, πάντως τώρα που δάμασα τη Fedora δεν την αφήνω με τίποτα.

 

Αδμιν, τώρα που γράφω έβαλα για εγκατάσταση το DVD της Alpha σε VM και πάλι πρόβλημα... θα περιμένω και εγώ τη Βeta. Την πατήσαμε... προς το παρον ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, σε VM δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει.

Η 12 είναι η καλύτερη έκδοση μέχρι στιγμής. Αν βρω χρόνο θα την περάσω και στο netbook που ήρθε με Ubuntu και κρασάρει κάθε 15 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουν καθυστερήσει αλλά δεν είναι σίγουρο ότι περιμένουν την 13. Δεν το πολυπιστεύω κιόλας.

Σίγουρα όμως υπάρχει ισχυρό κύμα μέσα στο πρότζεκτ που θέλει η Fedora να γίνει πιο συντηρητική διανομή (aka stable).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι η 13 είναι στην Alpha έκδοση και όχι η τελική, θα σου συνιστούσα να μην κάνεις upgrade, αν και δεν μπορείς να το κάνεις με preupgrade πριν βγει η τελική. Κατέβασε το Live-CD και δοκίμασέ το να δεις τί παίζει, τίποτα παραπάνω ακόμη... Εκτός αν θες να βοηθήσεις τη Fedora στο debugging ... τότε μου αρέσεις και πρέπει να κατεβάσεις το DVD για να κάνεις install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...