Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πολυμηχανημα!


u_n_f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ντάξ καλό φαίνεται το μηχανηματάκι. Δε ξέρω βασικά. Συγκριτικά με τη χαρχάλω Canon i250 που είχα πριν, τώρα νομίζω πως είμαι βασιλιάς.

Εκτυπώνει γρήγορα. Λίγος μου φαίνεται ο θόρυβος (με το κάνον μου χτύπαγε τοίχους ο διπλανός). Κείμενο καλό. Φωτογραφίες (σε μάτ premium χαρτί , στα 4/5 ποιότητας μη πιεί και το μελάνι) ικανοποιητικές θαρρώ. Σκανάρει όμορφα. 'Ε, τι άλλο; Την κάνει τη δουλειά του ξερωγώ. Πέραν τούτου, λίγο με νοιάζει. Γκόμενά μου είναι; 'Αστο εκεί να δουλεύει μέχρι να ψοφήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω παραγγειλει το Canon PIXMA MP550 http://www.multirama.gr/products/product?pid=0426603&catid=040200..Δε γνωριζω και πολλα αλλα σε ολα ειχε καλυτερη ποιοτητα απο αλα προιοντα ιδιας τιμης..!

Πριν το παραγγειλω πηρα στην εξυπηρετηση πελατων της canon,Lexmark,Epson και μου ειπαν απο ολες τις εταιρειες οτι αν τελειωσει οποιοδηποτε μελανι, δεν κανει καμια εκτυπωση! Το πολυμηχανημα δεν μπορει να αναγνωρισει αν θες να εκτυπωσεις ασπρομαυρο...Μου ειπαν οτι δε θα μπει μονο το μαυρο χρωμα σε μια απλη εκτυπωση.Θα κανει συνδιασμο χρωματων για να επιτευχθει το επιθυμητο μαυρο χρωμα!Ξεχασα να ρωτησω αν μετα βγαζει φωτοτυπιες, αλλα ενταξει..,.,.,.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφορουμιτες εαν μπορειτε πειτε και σε μενα κατι...60 ευρω μεγιστο εαν εχετε κατι να μου προτεινετε με τις αναλογες προδιαγραφες...λεω για ταhttp://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450165&u=HP-DESKJET-F2480-CB730B.....http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.450640&u=EPSON-STYLUS-SX215.....και http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.407299&u=CANON-PIXMA-MP270 τι λετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Παιδια Καλησπερα!

Θελω και εγω να παρω ενα πολυμηχανημα inkjet μεχρι 100€!!!

Λοιπον,με ενδιαφερει πιο πολυ η εκτυπωση φωτογραφιων και το φωτοαντιγραφικο,δεν με ενδιαφερει το fax!

Εχω δει αυτα Canon HP

Μηπως υπαρχει τιποτα καλυτερο?

Οποιος μπορει ας βοηθησει!

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια Καλησπερα!

Θελω και εγω να παρω ενα πολυμηχανημα inkjet μεχρι 100€!!!

Λοιπον,με ενδιαφερει πιο πολυ η εκτυπωση φωτογραφιων και το φωτοαντιγραφικο,δεν με ενδιαφερει το fax!

Εχω δει αυτα Canon και HP

Μηπως υπαρχει τιποτα καλυτερο?

Οποιος μπορει ας βοηθησει!

ευχαριστω!

Μαλλον canon? :-(

Κανείς παιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες μια βοηθεια please!

Αξίζει να δοσω 45€ παραπανω και να παρω τον mg5250??

 

Εγω πηρα το 5250 και αξιζει 100% τα χρηματα του.

Εχει + πολυ καλυτερο σκανερ

+ συνδεση ασυρματη

+ τυπωνει πανω σε cd/dvd

+ ειναι λιγο πιο γρηγορος

 

...Αν ομως δεν σε ενδιαφερουν αυτα τα ''extra'' πηγαινε στο mg 5150, που ειναι καλυτερο value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα το 5250 και αξιζει 100% τα χρηματα του.

Εχει + πολυ καλυτερο σκανερ

+ συνδεση ασυρματη

+ τυπωνει πανω σε cd/dvd

+ ειναι λιγο πιο γρηγορος

 

...Αν ομως δεν σε ενδιαφερουν αυτα τα ''extra'' πηγαινε στο mg 5150, που ειναι καλυτερο value for money.

 

Ok ευχαριστώ πολυ φιλε θα τον παραγγειλω και εγω!!! :mrgreen: :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 100στάρικο δύσκολα θα βρείτε κάτι ποιοτικό! Παρόλα αυτά καλό είναι να επιλέγεται κάποιο μοντέλο που τα μελανάκια τους γεμίζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο!!

Παιδιά ήρθε το μηχανημα και πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο!Ευχαριστω!!!

Αν πάρω αυτα τα χαρτια τα HP πειραζει που το μηχανημα ειναι canon γιατι κατι διαβασα που θα αργουν να στεγνωσουν?

Αν ναι,δεν ειναι καλα φυλλα για 13χ18? :-(

Για 10χ15 εχω τα canon plus glossy II και βγαζουν καλες φωτογραφιες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήρθε το μηχανημα και πραγματικα ειναι παρα πολυ καλο!Ευχαριστω!!!

Αν πάρω αυτα τα χαρτια τα HP πειραζει που το μηχανημα ειναι canon γιατι κατι διαβασα που θα αργουν να στεγνωσουν?

Αν ναι,δεν ειναι καλα φυλλα για 13χ18? :-(

Για 10χ15 εχω τα canon plus glossy II και βγαζουν καλες φωτογραφιες!!

 

Εγω χρησιμοποιω της cannon Glossy II A4 μεγεθος -αψογο-

@work 13x18 extra premium photo paper

& ενα σχεδον ''ανωνυμο'' της sihl ''inkjet photo paper 280gr- που ειναι παρα πολυ φτηνο για 10χ15 φωτο.

Ολα εχουν πολυ καλα αποτελεσματα! Ειδικα 3ο με το 1ο (που το ειχε σαν δειγμα στην συσκευασια σε 10χ15) ελαχιστες διαφορες εχουν!

Για hp δεν θα σου προτεινα με βαση το τι λενε πως κ κανει κ τι οχι... Μπορει να λενε και βλακειες, δοκιμασε κ δες ή δοκιμασε ανεξαρτητου κατασκευαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιω της cannon Glossy II A4 μεγεθος -αψογο-

@work 13x18 extra premium photo paper

& ενα σχεδον ''ανωνυμο'' της sihl ''inkjet photo paper 280gr- που ειναι παρα πολυ φτηνο για 10χ15 φωτο.

Ολα εχουν πολυ καλα αποτελεσματα! Ειδικα 3ο με το 1ο (που το ειχε σαν δειγμα στην συσκευασια σε 10χ15) ελαχιστες διαφορες εχουν!

Για hp δεν θα σου προτεινα με βαση το τι λενε πως κ κανει κ τι οχι... Μπορει να λενε και βλακειες, δοκιμασε κ δες ή δοκιμασε ανεξαρτητου κατασκευαστη.

 

Τα παραγγειλα τα hp 13χ18 που ειχε και δωρο αλλο ενα,οταν τα παρω θα πω εντυπωσεις!

Μπορει να ειναι και καλα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...