Προς το περιεχόμενο

Προτασεις για πολυμηχανημα!


u_n_f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για χαρα σε ολους!

 

Θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο πολυμηχανημα γιατι ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα.

 

Οι προδιαγραφες που θα ηθελα να εχει ειναι:

- εγχρωμο + scanner + φωτοαντιγραφικο

- λεφτα το πολυ μεχρι 80€(αν τα αξιζει το μηχανημα_οσο λιγοτερα τοσο το καλυτερο)

- δεν με ενδιαφερουν wifi, cardreader, lcd κτλ

- κυκλος εργασιας περιπου 100φυλλα/μηνα αλλα θα υπαρχουν και περιοδοι με πολυ περισσοτερες εκτυπωσεις

- 90%+ των εκτυπωσεων ασπρομαυρο κειμενο

- τιποτα ιδιαιτερο σε ποιοτητα...φωτογραφιες και εγχρωμο σπανια, αλλα θα ηθελα την δυνατοντητα, γι'αυτο δεν παω σε laser b/w

- να λειτουργει με φτηνα αναγεμισμενα ή συμβατα μελανια για φτηνο κοστος ανα σελιδα

 

Εχω εντοπισει τα Epson

http://www.skroutz.gr/c/65/polymhxanhmata/m/43/Epson.html

 

Και φτηνα συμβατα εδω

http://www.amazon.co.uk/MoreInks-T0715-Multipack-Compatible-Cartridges/dp/B001E9V1QS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=electronics&qid=1268407888&sr=1-3

 

Ευχαριστω για την βοηθειας σας προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το καλύτερο είναι να πάρεις κομμάτι κομμάτι κάτι !! Δεν είναι αξιόπιστα :X

 

Όταν λες "κομμάτι-κομμάτι"; Ξεχωριστό σκάνερ, ξεχωριστό φωτοτυπικό, ξεχωριστό εκτυπωτή; Μπορεί να έχει καλύτερη ποιότητα και στα τρία αλλά θα του 'ρθει ο κούκος αηδόνι! Μέχρι 80€ θέλει ο άνθρωπος!

 

btw, υπάρχουν άπειρα παρόμοια uber πρόσφατα posts, νομίζω ότι με ένα search θα βρεις αρκετές προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξα τα παλιοτερα post αλλα δεν κατελυξα καπου και ειπα να ζητησω και αλλες γνωμες

 

ξεχωριστα δεν μπορω να τα παρω λογω €, αλλιως δεν θα ηθελα και μουφα μελανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάρω το ΕPSON SX415 ή το EPSON SX410. Kαι μάλλον θα πάρω το 2ο, που δίνει δώρο και μελάνια.

 

φαιινεται καλη περιπτωση τα μελανια δωρο!

 

εχεις καταλαβει φιλε μου αν υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες(ποιοτητα, κτλ) αναμεσα στα μοντελα της σειρας sx115, sx215, sx415 περα απο την οθονη lcd κτλ....γιατι απο οτι βλεπω ολοι παιρνουν ακριβως τα ιδια μελανια

 

επισης τι διαφορα εχουν ο sx410 με τον sx415

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω και δε το έχω πολυψάξει, δεν έχει και νόημα πιστεύω. Γενικά σ' αυτή την κατηγορία και μ' αυτές τις απαιτήσεις, πιστεύω όλα τα μοντέλα όλων των εταιρειών, είναι το ίδιο πανωκάτω. Γι' αυτό και κανείς δε προτείνει κάτι συγκεκριμένο.

'Ελα, πάρε εσύ ένα να πάρω εγώ το άλλο. Η θές να πάρουμε κ οι 2 το ίδιο; Τουλάχιστον άμα βγεί σκάρτο, θα 'χουμε μια παρηγοριά :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω και δε το έχω πολυψάξει, δεν έχει και νόημα πιστεύω. Γενικά σ' αυτή την κατηγορία και μ' αυτές τις απαιτήσεις, πιστεύω όλα τα μοντέλα όλων των εταιρειών, είναι το ίδιο πανωκάτω. Γι' αυτό και κανείς δε προτείνει κάτι συγκεκριμένο.

'Ελα, πάρε εσύ ένα να πάρω εγώ το άλλο. Η θές να πάρουμε κ οι 2 το ίδιο; Τουλάχιστον άμα βγεί σκάρτο, θα 'χουμε μια παρηγοριά

 

:-D:-D:-D

 

γενικα εχω ψηθει για epson λογο των πολυ φτηνων αναλωσιμων στο amazon που παραθετω παραπανω...και λογο των 3 ξεχωριστων εγχρωμων βεβαιαως

 

αν εχει καποιος συμφορουμιτης καποιον απο τους epson ας μας πει την εμπειρια του\

 

δεν μπορω να βγαλω ακρη απο τα review:-(

 

υπαρχει και ο http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/MFP/Inkjet-MFP/Epson-Stylus-Bx300F-C11CA17308CT.htm

και αυτος τα ιδια μελανια παιρνει!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όσο περισσότερο την ψάχνω για πολυμηχάνημα, τόσο περισσότερο συφιλιάζομαι. Δε βρίσκεις άκρη.

 

Ρώτησα καναδυό γνωστούς και μου είπαν "μη το σκέφτεσαι καν, ΗΡ πάρε" αλλά όταν ρώτησα "γιατί;" δε πήρα κάποια συγκεκριμένη απάντηση. Και επειδή δε γουστάρω τα γενικά κι αφηρημένα σκεπτικά "τογιότα πάρε είναι τα καλύτερα", "πελοποννήσιοι; μπλιάχ!" κλπ. και τους απροσδιόριστους φανμποισμούς, απέρριψα την ΗΡ!

Μετά έλεγα να πάρω Canon, αλλά έπαιρναν μόνο 2 μελάνια. 'Αρα αν σου τελείωνε π.χ. το κίτρινο χρώμα, έπρεπε να αλλάξεις ολόκληρο το έγχρωμο. Ασύμφορο.

Μετά είπα να πάρω EPSON, επειδή έχει ξεχωριστά μελάνια. 'Ομως τώρα διαβάζω οτι τα μελάνια έχουν κάτι σαν τσιπάκι πάνω και όταν τελειώσει π.χ. το κίτρινο, ΔΕΝ μπορεις να εκτυπώσεις με κανένα άλλο χρώμα (ΟΥΤΕ με μαύρο) αν δεν αλλάξεις το μελάνι!

Τα LEXMARK τα βρίζουν ΟΛΟΙ, δε ξέρω γιατί. Νομίζω επειδή έχουν πανάκριβα μελάνια, όμως είναι τα μόνα με 3 χρόνια εγγύηση. 'Αβυσσος.

 

Οπότε καταλήγω σ΄ αυτό που έγραψα παραπάνω, οτι σ' αυτη την κατηγορία ΟΛΑ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ. Απλά παίρνεις ένα οποιοδήποτε και μαθαίνεις να ζείς μ' αυτό.-

 

 

 

- Αυτό το EPSON που δείχνεις βασικά είναι παλιότερο μοντέλο και ψιλογκουμούτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω εχω τον EPSON STYLUS SX415 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Νομιζω ειχε κ μελανια δωρο. Βεβαια ακομα δεν εχουν τελειωσει οποτε δεν μπορω να πω οτι αν τελειωσει το ενα πρεπει οπωσδηποτε να το αντικαταστησεις για να εκτυπωσεις.Παντως για την τιμη του μου φαινεται πολυ καλος οπως και η ποιοτητα των εκτυπωσεων. Το μονο αρνητικο ειναι οτι εκτυπωνει λιγο αργα αν κ δεν ξερω οι αλλοι εκτυπωτες της ιδιας κατηγοριας ποσο γρηγοροι ειναι.Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε φυλλαδιο saturn(θεσσαλονικη)

 

canon mp250 39€

 

στο φυλλαδιο λεει οτι εχει 4 χωριστα μελανια

 

αλλα απότι εψαξα λιγο αυτο ειναι λαθος, ο 250 εχει 1 τριων χρωματων

 

οποτε λαθος το μοντελο ή το χαρακτηριστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...