Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μου θυμήσατε τώρα.......

Πρέπει να είμαι 5-6 ετών, οι γονείς έχουν πάει σε σκυλάδικο και ο 13χρονος αδερφός μου αποφασίζει πως ήρθε η ώρα να με "μυήσει"... Κλειδώνει λοιπόν την πόρτα του δωματίου για να μη μπορώ να φύγω, σβήνει τα φώτα και με βάζει να δω μια ασπρόμαυρη ταινία του count D. και στα καπάκια nightmare on elm street 2..... τι να πω?

*τη σκηνή στο κρεβάτι με το κορμί (της γκόμενας νομίζω) να αιωρείται?

*την άλλη στο κρεβάτι που γέρνει ο τοίχος προς τα πάνω της και μόλις ακουμπάει τον εσταυρωμένο ισιώνει?

*τη σκηνη στο σχολείο με το πτώμα μέσα στη σακκούλα??

όλη την ταινία γενικά... και μετά το 3 βέβαια..

πφφφφφφφφφφφφφ................ τι μου θυμήσατε...!!!

έκανα πολλά χρόνια να μην κοιτάζω πίσω στο σκοτάδι μάγκες.. πάρα πολλά...

 

επίσης λίγο πιο μετά είχε μια σειρά νομίζω ο αντ1, παρασκευή και 13... από το σήμα και μόνο όταν ξεκινούσε σε κέρδιζε.. κάποια από τα επεισόδια ήταν πολύ creepy..

 

και τέλος, δεν ξέρω γιατί αλλά με είχε επηρεάσει και το poltergeist: το πνεύμα του κακού..

 

@ topic starter, φίλε, έγραψες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε μαν, μας έφαγαν τα τραύματα μικρούς και τώρα τα 'ξορκίζουμε...:-D

 

έχει πλάκα πάντως που ορισμένες συγκεκριμένες ταινίες μας τον ακούμπησαν κανονικά όλους μας! :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα μου ήρθε... Η σκηνή από το Old Boy που ο τύπος στο τέλος...

 

 

μαθαίνει για την κόρη του και κόβει τη γλώσσα του....

old-boy-cut-it-out.png

 

 

γενικά όλη η ταινία ήταν κάπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 26 χρονών και με την κουβέντα έχω ανατριχιάσει!

είμαι 26 χρονών και με την κουβέντα έχω ανατριχιάσει!

είμαι 26 χρονών και με την κουβέντα έχω ανατριχιάσει!

damn!!!

α ρε isnomnia με τα ωραία σου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Α, και ο παραμορφωμένος τύπος στα Goonies με είχε τρομάξει θυμάμαι... εντάξει, όχι κάτι συγκλονιστικό - σε πλαίσια αρκετά λογικά ώστε να κάνουν την ταινία ακόμη πιο ευχάριστη τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα δει σχετικά μεγάλος το "Exorcist" σε αίθουσα και δεν μου φάνηκε τρομακτικό.

 

Ειδικά στη σκηνή με το άγαλμα της Παναγίας που έχει βγάλει ..., όλη η αίθουσα είχε ξεκαρδιστεί.

 

Και κάτι πιτσιρίκια πίσω μου κορόιδευαν τους ήχους που έκανε ο διάολος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
α) Η σκηνή στο Τσακάλι με τον Μπρους Γουίλις εκεί που αγοράζει τελικά ο Μπρους το όπλο και θέλει να το δοκιμάσει. Πάει λοιπόν σε ένα ξέφωτο, βάζει τον τύπο που το έφτιαξε να κρατήσει ένα πακέτο τσιγάρα και πυροβολάει και του κόβει το χέρι. Μετά τον σκοτώνει κιόλας.

 

o τύπος λέγεται JACK BLACK ffs! :P

 

Τιποτα σκηνες απο το Hellraiser εχουμε;

 

πιο γρήγορα θα πούμε για τις σκηνές που "μπορούσαμε" να δούμε παρά το αντίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ώσπου κάποια στιγμή αποφάσισα να το ξεπεράσω και άρχισα σιγά-σιγά να βλέπω θρίλερ σε μόνιμη σχεδόν βάση. Ξεκίνησα με πιο λάιτ (Ακρωτήρι του φόβου το πρώτο μου), συνέχισα με σπλάτερ και κατέληξα στα rotten.com και goregallery για πραγματικά περιστατικά (φωτογραφίες ατυχημάτων κλπ). Ευτυχώς αυτά ήταν αρκετά και δεν χρειάστηκε να το κλιμακώσω κι άλλο και να φτάσω στο σημείο να τεμαχίζω ζωάκια και ανθρώπους.

 

αυτό είναι η αρχή της ομοιοπαθητικής;

 

Με είχε χαλάσει πολύ το kill bill (νομίζω το 1) που σε κάποια φάση με cartoon ένας από τους κακούς σκοτώνει τους γονείς ενός ανήλικου μπροστά στα μάτια του...

δεν το περιγράφω ... ιδιαίτερα σκληρές σκηνές για έναν φρέσκο γονέα (ίσως αν το έβλεπα μικρότερος (πχ στα 13) να μη το "ένιωθα"..

 

---------- Προσθήκη στις 09:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 09:41 ----------

 

Επίσης με κάτι που εσείς τα αγοράκια μπορεί να γελάσετε, αλλά αυτό το κατα τα άλλα αθώο παιδικό που λεγόταν Candie, ποιος φούστης θεώρησε οτι ήταν καλό τέλος να σκοτώσουν τον φίλο της? Τιγκα στην κατάθλιψη είναι αυτό το κατα τα άλλα παιδικό.

 

?? στο τέλος σκοτώνουν τον Τέρυ; Δεν το θυμάμαι καθόλου..

ποιοι; και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1983 νομίζω, διακοπές στην Γερακινή. Ο Voodooman 8 χρονών.

Πάει να δει τί παίζει ο κινηματογράφος. Εκεί στον πίνακα με τις αφίσες και τις σκηνές της ταινίας βλέπει έναν σούπερ φουσκωτό τύπο με μακριά μαλλιά, δεμένο πάνω σε ένα δένδρο με μία μεγάλη πληγή κάπου πάνω του και έναν γύπα να του τρώει κομματάκια από εκεί. Χάααλια ο Voodooman για καμμιά βδομάδα.

Μετά από μερικά χρόνια έμαθα για τα καλά ποιός ήταν αυτός ο φουσκωτός (Arnie) και ποιά ήταν η ταινία (Conan the barbarian). Και τότε, όταν την είδα ολόκληρη, αν και μεγαλύτερος, πάλι χαλάστηκα αρκετά, γιατί είδα και πού κατέληξε το τσιμπούσι του γύπα, ο Arnie άρπαξε με το στόμα του το άμοιρο πουλί από το λαιμό και το ψόφησε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?? στο τέλος σκοτώνουν τον Τέρυ; Δεν το θυμάμαι καθόλου..

ποιοι; και γιατί;

 

Όχι, ο Άντονυ

σκοτώνεται όταν πέφτει από το άλογο, το οποίο πατάει ένα δόκανο.

Και μάλιστα σχετικά αρχή, πριν

της την πέσει ο Νηλ που μετάνιωσε που ήταν @δι

, πριν

σκοτωθεί με το αεροπλάνο ο Στίαρ

, πριν

γίνει νοσοκόμα

, κλπ, Σε Slow motion το θυμάμαι. Ο Τέρυ απλά την έφτυσε και έκατσε με την ανάπηρη ηθοποιό από τύψεις. Την ψιλογούσταρε αλλά αργά το θυμήθηκε. Όσο για τον Αλμπερτ, ευτυχώς που δεν τον φιστίκωσε, γιατί

 

τελικά ήταν ο "μεγάλος θείος Ουίλιαμ!!!"

 

 

Μετά από μερικά χρόνια έμαθα για τα καλά ποιός ήταν αυτός ο φουσκωτός (Arnie) και ποιά ήταν η ταινία (Conan the barbarian). Και τότε, όταν την είδα ολόκληρη, αν και μεγαλύτερος, πάλι χαλάστηκα αρκετά, γιατί είδα και πού κατέληξε το τσιμπούσι του γύπα, ο Arnie άρπαξε με το στόμα του το άμοιρο πουλί από το λαιμό και το ψόφησε!

 

Σου συνιστώ να αποφύγεις τα thread που συμμετέχει ο Freedubus λόγω αβαταρ...:lol:

 

 

Offtopic: Είχε σινεμά στη Γερακινή;;;; Τόσα χρόνια δεν έχω πάρει χαμπάρι!:shock:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μικρός στο Robocop φοβομουν τον Kέιν τον κακοποιω που κανανε robot και εβγαινε η φατσα του σε οθόνη καθως και η low frame κινηση που χε!

Ειχα πάθει ψυχολογικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...