Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 για τη σκηνή με τις φλέβες...και αν θυμάστε ήτραν σε ένα νοσοκομείο ή τρελάδιοκ, δεν θυμάμαι, και ο Kruger ήταν απο πάνω σε υπερφυσικό μέγεθος και έπαιζε και καλά μαριονέτες με τον τύπο, και αντί για σκοινιά κρατούσε τις φλέβες του.

Επίσης από Kruger η σκηνή που είναι σε ένα σοκάκι και ανοίγει τα χέρια του, τα οποία έχουν τεράστιο άνοιγμα. Ακόμη και τώρα τη θυμάμαι "κάπως" την εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To αυτο!Ακριβως η ιδια σκηνη!:confused:

..το τι καταρες πρεπει να ριχνε η μανα μου για την αυπνια που χε ριξει μαζι μου εκεινο τον καιρο,δεν θελω να μαθω!

 

Εdit:Και βγαινει το κανουριο elm street οπου να ναι:)

Το αυτό; Το avatar σου; :P

Ελπίζω να μη το βιάσουν και να μας κάνουν να shit our pants.

 

+1 για τη σκηνή με τις φλέβες...και αν θυμάστε ήτραν σε ένα νοσοκομείο ή τρελάδιοκ, δεν θυμάμαι, και ο Kruger ήταν απο πάνω σε υπερφυσικό μέγεθος και έπαιζε και καλά μαριονέτες με τον τύπο, και αντί για σκοινιά κρατούσε τις φλέβες του.

Επίσης από Kruger η σκηνή που είναι σε ένα σοκάκι και ανοίγει τα χέρια του, τα οποία έχουν τεράστιο άνοιγμα. Ακόμη και τώρα τη θυμάμαι "κάπως" την εικόνα

 

 

Πω πω πω πω ναι... ΝΑΙ. Αυτό ακριβώς. Το ψάχνω while we post για να το ρημαδοθυμηθώ. Δεν θέλω να πιστεύω οτι θα έχε ιτην ίδια επιρροή με τότε :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=cCpAx4tEC5Q&feature=PlayList&p=91005862544D71DB&playnext=1&playnext_from=PL&index=38[/ame]

 

Επίσης, μια ανάλυση που έκανε ένας φίλος στην δουλειά, πως τα στρουμφάκια είναι προτύποση gay κοινωνίας... Μου γκρέμισε το είναι μου ο κερατάς!!! Του έλεγα να σταματήσει και αυτός συνέχιζε: "Ναι ρε, αφού άμα προσέξεις μόνο μια γκόμενα υπήρχε και αυτή καθαρά για αναπαραγωγή"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Το αυτό; Το avatar σου; :P

Eυτυχως αυτο το διαβασα και ειδα σε νορμαλ ηλικια:-)

Αλλιως θα χα και μ αυτο(τι διαολο!) ασχημα ξεμπερδεματα:rolleyes:

 

Ελπίζω να μη το βιάσουν και να μας κάνουν να shit our pants.

Ε,νταξ μωρε,ποσο να φοβηθεις τωρα.Ειμαστε αντροι πια:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι βγαίνει καινούριο. Αλλά όσοι τρομακτικό και να είναι, η vintagίλα σε συνδυασμό με τις ευαίσθητες παιδικές ψυχές μας [sic] καθιστούν αξεπέραστο το πρώτο. Όταν και καλά τον καθάρισαν με αγιασμό και λέω ΟΚ, και στο τέοςο ανάβει το φωτάκι στο κουκλοσπιτο ήταν το τελειωτικό χτύπημα...Damn, μπορούμε να ανοίξουμε ξεχωριστό thread μόνο με Elm Street!

 

@timekeeper:

 

τα στρουμφάκια είναι ξεκάθαρο κομμουνιστικό μανιφέστο. Σκέψου το την ώρα που θα κοιτάς τον Μπαρμπα Στρουμφ και θα αναρωτιέσαι "ποιόν μου θυμίζει, ποιόν μου θυμίζει..." με γένεια και το "Κεφάλαιο" στο χέρι ;-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@timekeeper:

τα στρουμφάκια είναι ξεκάθαρο κομμουνιστικό μανιφέστο. Σκέψου το την ώρα που θα κοιτάς τον Μπαρμπα Στρουμφ και θα αναρωτιέσαι "ποιόν μου θυμίζει, ποιόν μου θυμίζει..." με γένεια και το "Κεφάλαιο" στο χέρι ;-)

 

Χαχαχαχα δεν παίζεστε με τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν μια ταινια με τον Tom Cruize σε παραμυθενιο κοσμο αρκετα παλια (παιζει να ημουν 6-7 ετων οταν την ειδα) και ηταν μια σκηνη στο τελος με τον διαολο. Ολοκληρη η ταινια ηταν disturbing για μενα αλλα αυτη η σκηνη με τον διαολο στο τελους που μιλουσε και γελουσε με εκανε να χασω νυχτες και νυχτες υπνου εκεινες τις μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας που ο τίτλος δεν αναφέρεται μόνο σε θρίλερ αλλά:

 

καταγράψτε σκηνές που είδατε πολύ μικροί και σας άφησαν άσχημη ανάμνηση.

 

θέλω να πω κι εγώ μια σκηνή που γέμιζε δάκρυα τα παιδικά γαλαζοπράσινα ματάκια του Sellers. Ακόμα και τώρα που το σκέφτομαι θολώνει λίγο η οθόνη και δεν φταίει το contrast.

 

Ένα όνομα θα πω απλά:

 

 

Μουφάσα... :cry:

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν μια ταινια με τον Tom Cruize σε παραμυθενιο κοσμο αρκετα παλια (παιζει να ημουν 6-7 ετων οταν την ειδα) και ηταν μια σκηνη στο τελος με τον διαολο. Ολοκληρη η ταινια ηταν disturbing για μενα αλλα αυτη η σκηνη με τον διαολο στο τελους που μιλουσε και γελουσε με εκανε να χασω νυχτες και νυχτες υπνου εκεινες τις μερες.

 

Ήταν ο "Θρύλος" (Legend). Και μαμώ τα fantasy epics, και μάλιστα από τις πρώτες ταινίες που είδα στο σινεμά, με τη μαμά μου τότε:-):o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας που ο τίτλος δεν αναφέρεται μόνο σε θρίλερ αλλά:

 

θέλω να πω κι εγώ μια σκηνή που γέμιζε δάκρυα τα παιδικά γαλαζοπράσινα ματάκια του Sellers. Ακόμα και τώρα που το σκέφτομαι θολώνει λίγο η οθόνη και δεν φταίει το contrast.

 

Ένα όνομα θα πω απλά:

 

 

Μουφάσα... :cry:

 

5 φορές στο σινεμά (και παίζει να ήταν και απο τις πρώτες ταινίες που είδα ever σε κινηματογράφο. Και τις 5 κάτι ψοφούσε μέσα μου σε αυτή τη σκηνή. :cry:

Και σήμερα πιστεύω την ίδια επίδραση θα έχει αν το ξαναματαδώ :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σήμερα πιστεύω την ίδια επίδραση θα έχει αν το ξαναματαδώ :fear:

 

Ναι καλά. Κλαις κιόλας;

 

My Girl

 

Αααα, απο το στόμα μου το πήρες...

Τι πόνος αβάσταχτος ήταν αυτός; Έκτη δημοτικού. Το θυμάμαι σαν προχτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...