Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμήθηκα και μια άλλη αλλά ρε γμτ ήμουν πολυ μικρός και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, ήταν και καλά θρίλερ (τρελό b εννοείται) στο οποίο υπήρχε μια κασέτα (ναι, αυτές με την καφέ ταινία lool) μέσα στην οποία είχε κατσικωθεί το φάντασμα ενός δαιμονισμένου metal rock star ή κάτι τέτοιο, και όποιος την άκουγε πέθαινε. Λοιπόν η σκηνή που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι μια στην οποία μια από τις τινειτζερ πρωταγωνίστριες κατά λάθος ακούει στο walkman [sic] την μοιραία κασέτα, και ο φίλος της που το παίρνει αργά χαμπάρι πάει να της βγάλει τα ακουστικά και από κάτω βγήκε μια γλίτσα λες και της είχε γίνει το μυαλό ταχίνι και έβγαινε από τα αυτιά. Είχα αηδιάσει ιδιαιτέρως, και απορώ και πως το θυμάμαι.

 

Παίζει να ξέρει κανείς ποιά ταινία είναι;

 

Ναι, το κλασικό Trick or treat (1986)

Λιώσανε τ' αφτιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα Robocop για τη σκηνή με το ρομπότ και τη σκηνή με τα ραδιενεργά απόβλητα που ο τυπάς έγινε τούμπανο και μετά τον πάτησαν με το φορτηγάκι.

Επίσης [ame]http://www.youtube.com/watch?v=SUUSoElyShk[/ame]

Ντάξ, το Robocop δεν υπήρχε...

 

Predator, γιατί μπορεί να βρίσκεται οπουδήποτε και να μην τον καταλάβεις!

 

Εξορκιστής, όταν περπατούσε ανάποδα... και γενικά σε αρκετές σκηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Terminator 2 η σκηνή όπου πίνει ο πατριός γάλα και ο T1000 του περνάει το άκρο/μαχαίρι μέσα από το κουτί, του διαπερνάει το λαιμό και τον καρφώνει στον τοίχο.

 

Έκανα μήνες να δω βίαιη ταινία.

 

Βρήκα ένα παρόμοιο απόσπασμα ...

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=jg7e9WeYg8M]http://www.youtube.com/watch?v=jg7e9WeYg8M[/ame]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο πράγματα μου έχουν μείνει από τα παιδικά χρόνια. Τα γκρεμλινς μου είχαν χαρίσει άπειρα βράδια αυπνίας, τώρα τα βλέπω και γελάω αλλά ποιος ξέρει πως είχαν καταγραφεί στον παιδικό μου εγκέφαλο τότε.

Επίσης με κάτι που εσείς τα αγοράκια μπορεί να γελάσετε, αλλά αυτό το κατα τα άλλα αθώο παιδικό που λεγόταν Candie, ποιος φούστης θεώρησε ...

 

βάλε spoiler tags!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική σκηνή του Βασικού 'Ενστικτου που η Σάρον τον καβαλάει άγρια και μετά τον σφάζει με τον παγοκόφτη. 'Ημουν κάπου 11 χρονών και οι δικοί μου δε κλείδωναν το φιμνέτ. Σοκαρίστηκα. Για τα επόμενα 5 χρόνια δεν έκανα σεξ.

Κλαιω...:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
...μέχρι τότε το μόνο μακρύ σκληρό πράγμα που είχα δεί να βάζει στο στόμα της μια γυναίκα και να το γλύφει ήταν εκείνες οι γρανίτες καλίπο που τις ζούπαγες από κάτω.

 

Το λεγόμενο σμπρώξε - γλύψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο, στον Εξορκιστη παιζουν εκεινα τα 5-10 καρα με την φατσα του Παζουζου εκει που δεν το περιμενεις στο ασχετο που ειναι 'Φριντικιν, το αυτο που σε πεταγε'

 

+1

 

και πάλι στον Εξορκιστή 3 αυτή η σκηνή:

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=zH8ynu0jRvY[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και η σκηνή με τον τυπο με το τρυπάνι που κάνει σουρωτηρι την γκόμενα στο "Διχασμένο Κορμί" και τρυπάει ταυτόχρονα και το πάτωμα ως το ταβάνι του κάτω ορόφου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και η σκηνή με τον τυπο με το τρυπάνι που κάνει σουρωτηρι την γκόμενα στο "Διχασμένο Κορμί" και τρυπάει ταυτόχρονα και το πάτωμα ως το ταβάνι του κάτω ορόφου.

 

 

+1

Δεν μου χε ερθει μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό και μια σκηνή από βιντεοκασέτα των γονιών μου που πέτυχα κατά λάθος.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θυμηθηκα και μια άλλη σκηνη.. Ghostbusters 2 το φάντασμα στον πινακα, Βίγκορ νομίζω τον έλεγαν.. μπωωωωωωωωωωωω, τρομακτικός τυπος..

 

Yup. Και γω τα είχα χρειαστεί με τα βλακόμουτρα του τότενες.

 

Νομίζω οτι μεγαλύτερο σκάλωμα μου όμως ήταν στο Nightmare on Elm street σε μία σκηνή που έβγαινε ο τύπος απο την τηλεόραση σε ένα νοσοκομείο or something. Στην ίδια ταινία με το σκηνικό με τις φλέβες που αναφέρεται παραπάνω. Δεν ξέρω τα έχω πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου. Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι ήταν απο τις πρώτες φορές που ΔΕΝ πάλευα να κοιμηθώ όλο το βράδυ και ας ήμουν 4η-5η δημοτικού. Καταραμένος crouger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στην ίδια ταινία με το σκηνικό με τις φλέβες που αναφέρεται παραπάνω. Δεν ξέρω τα έχω πολύ μπερδεμένα στο μυαλό μου. Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι ήταν απο τις πρώτες φορές που ΔΕΝ πάλευα να κοιμηθώ όλο το βράδυ και ας ήμουν 4η-5η δημοτικού. Καταραμένος crouger.

To αυτο!Ακριβως η ιδια σκηνη!:confused:

..το τι καταρες πρεπει να ριχνε η μανα μου για την αυπνια που χε ριξει μαζι μου εκεινο τον καιρο,δεν θελω να μαθω!

 

Εdit:Και βγαινει το κανουριο elm street οπου να ναι:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...