Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αρχική σκηνή του Βασικού 'Ενστικτου που η Σάρον τον καβαλάει άγρια και μετά τον σφάζει με τον παγοκόφτη. 'Ημουν κάπου 11 χρονών και οι δικοί μου δε κλείδωναν το φιμνέτ. Σοκαρίστηκα. Για τα επόμενα 5 χρόνια δεν έκανα σεξ.

 

Να φανταστώ δηλαδή την υπόλοιπη ταινία δεν την είδες; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είδα καναδυό φορές αρχικά, αλλά όχι όλη γιατί βαριόμουν τις ατέλειωτες σκηνές μέχρι τα σημεία που έπεφτε φαγκότο. Μέχρι που μου την έδωσαν γραμμένη σε κασέτα και την είδα 10000 φορές (στο FF).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε λίγο και ποιο ήταν εκείνο το θρίλερ με τη ΜΑΙΜΟΥ (μπαμπουίνο, τι σκατά) που ήταν καλή και γαμάτη αλλά την είχαν για πειράματα και έγινε κρεατομηχανή μετά. Στο τέλος ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ την ξεγελά με ένα καθρέφτη και την κλείνει σε ένα κρεματόριο ορ σάμθη.

 

http://www.imdb.com/title/tt0100589/

 

ΥΓ2. BY FAR απο τα πιο φοβιστικα παιδικα εκεινη η βλακεια με τον γερο μπροστα στο τζακι και τον σκυλο που ελεγε τα φοβιστικα παραμυθια

 

http://www.imdb.com/title/tt0092383/

Αντίστοιχη σκηνή στα ασημένια γεράκια ο δικός τους κακός είταν πιο σιχαμένος:eek:

 

τα thundercats και silverhawks ηταν φτιαγμενα απο το ιδιο cartoon στουντιο,γιαυτο και μοιαζουν τοσο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
ααα, μεγάλη επιτυχία, βγήκε και σε τσόντα μετά!

 

Ναι, την έχω πετύχει πολλές φορές στο άλτερ. Αυτή ήταν που με βοήθησε να ξεπεράσω το παιδικό τραύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Θα σε γελάσω... δεν μου φάνηκε και πολύ ψαγμένη όμως... πρέπει να είναι των ίδιων συντελεστών που γύρισαν και εκείνη την άλλη με το μαγικό μηχάνημα που πάταγες ένα κουμπάκι κι έφερνε στους ανθρώπους ασυγκράτητη επιθυμία για σεξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με κάτι αλλο που μου ήρθε...

Batman του Tim Burton

3 σκηνές

- τζόκερ στην συγκέντρωση που έλεγε τα αιτήματα του και "έψησε", τον δήμαρχο νομίζω, με μια "θερμή" χειραψία

- Τζόκερ και πάλι που του κάναν ερωτήσεις οι δημοσιογράφοι και πέταξε μια πένα που κάρφωσε κάποιον από τους προηγούμενους συνομιλητές στο λαιμό λέγοντας ότι υπέγραψε με το αίμα του

- Και πάλι τζόκερ όταν σκότωσε το αφεντικό μαφιόζο και διάβαζε εφημερίδα μες τα αίματα

Α ρε Jack τι ζημιές μας έκανες...πρέπει να ήμουν γύρω στα 9-10 τότε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συνεισφέρω κι εγώ σε αυτό το public ψυχογράφημα...

 

Στο "Κάτι τρέχει με τη Μαίρη", η σκηνή που ο ντετέκτιβ την παρακολουθεί με τα κυάλια να αλλάζει μπλούζα. Πάνω στο καλύτερο κάτι γίνεται και του αποσπά την προσοχή και όταν ξανασηκώνει τα κυάλια από λάθος κεντράρει στο διπλανό παράθυρο όπου η γριά φίλη της Μαίρης αλλάζει επίσης μπλούζα (ή κάτι τέτοιο, πάντως είναι τοπλες).

 

Από την ίδια ταινία, όταν ο Μπεν Στίλλερ μαγκώνει το λιλί του στο φερμουάρ. Και εκεί που είμαι στο OUCH!!!, κάνει και ένα φευγάτο πλάνο στο φερμουάρ με τα κρέατα να ξεπετάγονται ανάμεσα από τα δοντάκια. Ακόμη όποτε το σκέφτομαι, μουδιάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εγώ είχα τρομάξει πολύ στα Gremlins εκεί που πολλαπλασιαζόταν:eek:

 

Gremlins%201-703817.jpg

 

 

και εγω ειχα χεστει πανω μου και φοβομουν το βραδυ στο κρεβατι οτι θα πεταχτουν και θα με κατασπαραξουν......:o

Επεξ/σία από FarCry
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο πράγματα μου έχουν μείνει από τα παιδικά χρόνια. Τα γκρεμλινς μου είχαν χαρίσει άπειρα βράδια αυπνίας, τώρα τα βλέπω και γελάω αλλά ποιος ξέρει πως είχαν καταγραφεί στον παιδικό μου εγκέφαλο τότε.

Επίσης με κάτι που εσείς τα αγοράκια μπορεί να γελάσετε, αλλά αυτό το κατα τα άλλα αθώο παιδικό που λεγόταν Candie, ποιος φούστης θεώρησε οτι ήταν καλό τέλος να σκοτώσουν τον φίλο της? Τιγκα στην κατάθλιψη είναι αυτό το κατα τα άλλα παιδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα, μεγάλη επιτυχία, βγήκε και σε τσόντα μετά!

 

α ετυχε να την δω καποια στιγμη σε κατι ακυρες μεταμεσονυχτιες μερες του αλτερ :lol::lol:

 

νταξει δεν ηταν και τελειως μαπα....:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα και μια άλλη αλλά ρε γμτ ήμουν πολυ μικρός και δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, ήταν και καλά θρίλερ (τρελό b εννοείται) στο οποίο υπήρχε μια κασέτα (ναι, αυτές με την καφέ ταινία lool) μέσα στην οποία είχε κατσικωθεί το φάντασμα ενός δαιμονισμένου metal rock star ή κάτι τέτοιο, και όποιος την άκουγε πέθαινε. Λοιπόν η σκηνή που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι μια στην οποία μια από τις τινειτζερ πρωταγωνίστριες κατά λάθος ακούει στο walkman [sic] την μοιραία κασέτα, και ο φίλος της που το παίρνει αργά χαμπάρι πάει να της βγάλει τα ακουστικά και από κάτω βγήκε μια γλίτσα λες και της είχε γίνει το μυαλό ταχίνι και έβγαινε από τα αυτιά. Είχα αηδιάσει ιδιαιτέρως, και απορώ και πως το θυμάμαι.

 

Παίζει να ξέρει κανείς ποιά ταινία είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...