Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πείτε λίγο και ποιο ήταν εκείνο το θρίλερ με τη ΜΑΙΜΟΥ (μπαμπουίνο, τι σκατά) που ήταν καλή και γαμάτη αλλά την είχαν για πειράματα και έγινε κρεατομηχανή μετά. Στο τέλος ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ την ξεγελά με ένα καθρέφτη και την κλείνει σε ένα κρεματόριο ορ σάμθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toν Μάμ-Ρα ξέχασα να αναφέρω (δεν είναι ότι με σόκαρε, αλλά έναν φόβο τον είχα όταν μεταμορφωνόταν)...

 

Αντίστοιχη σκηνή στα ασημένια γεράκια ο δικός τους κακός είταν πιο σιχαμένος:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εμένα με τρόμαζε πιο πολύ αμεταμόρφωτος.

Η άλλη η σκατόφατσα με την πηρούνα ήταν σπούκι, μέχρι που είδα τον άλις κούπερ.

 

(ΦΕΓΓΑΡΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΛΙΜΠΟΟΟΟ

ΔΩΣΜΟΥ ΤΗΝ ΟΡΓΗ

ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

ΤΗ ΦΟΒΕΡΡΡΡΡΑ

ΤΟΥ ΜΟΝΣΤΑΡΡΡΡ)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Αντίστοιχη σκηνή στα ασημένια γεράκια ο δικός τους κακός είταν πιο σιχαμένος:eek:

 

Στο μυαλό μου είσαι.... ήθελα κι εγώ να το συμπεριλάβω αυτό, αλλά δεν θυμόμουν καθόλου πώς τον έλεγαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε λίγο και ποιο ήταν εκείνο το θρίλερ με τη ΜΑΙΜΟΥ (μπαμπουίνο, τι σκατά) που ήταν καλή και γαμάτη αλλά την είχαν για πειράματα και έγινε κρεατομηχανή μετά. Στο τέλος ο ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ την ξεγελά με ένα καθρέφτη και την κλείνει σε ένα κρεματόριο ορ σάμθη.

Tωρα εσυ μιλας για τρελη καλτια εποχης sevenX και new channel

 

ΥΓ. Επιμενω για Ντανιελ Λαρουσο. Οσο σκεφτομαι ποσα μαλακισμενα ειμασταν που πηγαιναμε να κανουμε τον γερανο...τι τους ηρθε και το δειχνανε αυτο στα παιδια?

ΥΓ2. BY FAR απο τα πιο φοβιστικα παιδικα εκεινη η βλακεια με τον γερο μπροστα στο τζακι και τον σκυλο που ελεγε τα φοβιστικα παραμυθια

 

ΥΓ3. Δεν ειναι οπτικο, ειναι ακουστικο. Θυμαται κανεις χρυσες εποχες Ιπποτη της Ασφαλτου που ειχαν βγει 3 ιστοριες σε κασετα+περιοδικο? Μια απο αυτες ειχε ενα γιγαντιαιο ρομποτ. Η ατακα εκεινης της απαισιας φοβιστικης φωνης για 8χρονο "και τοτε, ο Μαικλ κοιταξε πισω του-ντουκουντουκουντουκου απο ελικες-και αντικρησε κατι με τρομο. Το γιγαντιαιο ρομποτ, πετουσε (μπλαμπλ)" με στοιχειωνει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με είχαν ταράξει δύο σκηνές:

 

α) Η σκηνή στο Τσακάλι με τον Μπρους Γουίλις εκεί που αγοράζει τελικά ο Μπρους το όπλο και θέλει να το δοκιμάσει. Πάει λοιπόν σε ένα ξέφωτο, βάζει τον τύπο που το έφτιαξε να κρατήσει ένα πακέτο τσιγάρα και πυροβολάει και του κόβει το χέρι. Μετά τον σκοτώνει κιόλας.

 

β) Η σκηνή στον εξορκιστή που χοροπηδάει αυτή πάνω στο κρεβάτι. Και όλη η ταινία γενικότερα με έκανε να χάσω μπόλικους παιδικούς ύπνους αλλά η συγκεκριμένη με έλουζε στον ιδρώτα κάθε βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Η σκηνή στον εξορκιστή που χοροπηδάει αυτή πάνω στο κρεβάτι. Και όλη η ταινία γενικότερα με έκανε να χάσω μπόλικους παιδικούς ύπνους αλλά η συγκεκριμένη με έλουζε στον ιδρώτα κάθε βράδυ.

Αστο, στον Εξορκιστη παιζουν εκεινα τα 5-10 καρα με την φατσα του Παζουζου εκει που δεν το περιμενεις στο ασχετο που ειναι 'Φριντικιν, το αυτο που σε πεταγε'

 

Τουλαχιστον στο directors cut παιζουν και αλλες εμφανισεις (πχ αντανακλαση στον απορροφητηρα) και το περιμενεις καπως

 

---------- Προσθήκη στις 14:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:34 ----------

 

Και για να ολοκληρωσω το παραληρημα...

ΠΟιος βλακας ειχε την εντυπωση πως το Danger Zone ειναι για παιδια?Ποσο διεστραμμενος πρεπει να εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

A, τι θυμήθηκα τώρα, μια τελείως θαμμένη ανάμνηση από τα πολύ παιδικά μου χρόνια... υπήρχε μια σειρά που λεγόταν "ο αόρατος άνθρωπος" (ή μπορεί να ήταν και διαφορετικός ο τίτλος, αλλά αυτή ήταν η υπόθεση). Δεν ξέρω αν ήταν ασπρόμαυρη αλλά εγώ ασπρόμαυρη τη θυμάμαι γιατί τότε δεν είχαμε έγχρωμη τηλεόραση.

 

Ο ήρωας λοιπόν ήταν ένας αόρατος άνθρωπος ο οποίος ήταν ολόκληρος τυλιγμένος με γάζες και άφηνε ακάλυπτη μόνο την περιοχή των ματιών. Η σειρά τελείωνε νομίζω (ή άρχιζε - δεν θυμάμαι καλά) δείχνοντας κοντινό πλάνο στο μάτι του. Ε, αυτή η σκηνή μου είχε προσφέρει αρκετές αϋπνίες.

 

(πού το θυμήθηκα τώρα αυτό... πρέπει να μιλάμε για τα μέσα της δεκαετίας του 80)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, τι θυμήθηκα τώρα, μια τελείως θαμμένη ανάμνηση από τα πολύ παιδικά μου χρόνια... υπήρχε μια σειρά που λεγόταν "ο αόρατος άνθρωπος" (ή μπορεί να ήταν και διαφορετικός ο τίτλος, αλλά αυτή ήταν η υπόθεση). Δεν ξέρω αν ήταν ασπρόμαυρη αλλά εγώ ασπρόμαυρη τη θυμάμαι γιατί τότε δεν είχαμε έγχρωμη τηλεόραση.

 

Ο ήρωας λοιπόν ήταν ένας αόρατος άνθρωπος ο οποίος ήταν ολόκληρος τυλιγμένος με γάζες και άφηνε ακάλυπτη μόνο την περιοχή των ματιών. Η σειρά τελείωνε νομίζω (ή άρχιζε - δεν θυμάμαι καλά) δείχνοντας κοντινό πλάνο στο μάτι του. Ε, αυτή η σκηνή μου είχε προσφέρει αρκετές αϋπνίες.

 

(πού το θυμήθηκα τώρα αυτό... πρέπει να μιλάμε για τα μέσα της δεκαετίας του 80)

 

 

ααα, μεγάλη επιτυχία, βγήκε και σε τσόντα μετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με είχαν ταράξει δύο σκηνές:

 

α) Η σκηνή στο Τσακάλι με τον Μπρους Γουίλις εκεί που αγοράζει τελικά ο Μπρους το όπλο και θέλει να το δοκιμάσει. Πάει λοιπόν σε ένα ξέφωτο, βάζει τον τύπο που το έφτιαξε να κρατήσει ένα πακέτο τσιγάρα και πυροβολάει και του κόβει το χέρι. Μετά τον σκοτώνει κιόλας.

 

Χαχα, και ποιος ήταν ο άμοιρος;

 

 

2010.jpg

 

 

Πείτε για τη μαϊμού ρε, ψήθηκα να το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας πρώτη φορά τον E.T. στην τηλεόραση, απλά κρύφτικα ώς παιδάκι πίσω απο τον καναπέ! Απιστευτή σκηνή δε, όταν τον έψαχνε -αν θυμάμαι καλά- μέσα στο δάσος και πετάχτηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(ΦΕΓΓΑΡΑΣΤΡΟ ΤΟΥ ΛΙΜΠΟΟΟΟ

ΔΩΣΜΟΥ ΤΗΝ ΟΡΓΗ

ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

ΤΗ ΦΟΒΕΡΡΡΡΡΑ

ΤΟΥ ΜΟΝΣΤΑΡΡΡΡ)

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. Έλιωσα ρε, ωραίος ωραίος, χαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol: (πρέπει να το βρούμε ρε γμτ σε καλή ποιότητα αυτό το παιδικό :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αρχική σκηνή του Βασικού 'Ενστικτου που η Σάρον τον καβαλάει άγρια και μετά τον σφάζει με τον παγοκόφτη. 'Ημουν κάπου 11 χρονών και οι δικοί μου δε κλείδωναν το φιμνέτ. Σοκαρίστηκα. Για τα επόμενα 5 χρόνια δεν έκανα σεξ.

 

Επίσης με συγκίνηση θυμάμαι την πρώτη μου τσόντα. Τρίτη δημοτικού, μόνος μου, έβαλα την κασέτα στο βίντεο και έπεσα πάνω σε μια σκηνή πεολειχείας (sic). Αλλά έφαγα άσχημο κόλλημα γιατί δεν καταλάβαινα τι έβλεπα, το λιλί ήξερα οτι το 'χουμε μόνο για κατούρημα, και μέχρι τότε το μόνο μακρύ σκληρό πράγμα που είχα δεί να βάζει στο στόμα της μια γυναίκα και να το γλύφει ήταν εκείνες οι γρανίτες καλίπο που τις ζούπαγες από κάτω. Οπότε έμεινα να αναρωτιέμαι γιατί ο τύπος είχε χώσει μια καλίπο στο βρακί του και η άλλη την έγλυφε απο 'κεί. Ρώτησα τη μάνα μου αλλά το μόνο που πήρα ήταν 1 σφαλιάρα, οπότε το ξέχασα προς στιγμήν μέχρι που είδα τη 2η τσόντα με το αλάνι τον κολλητό που πήγαινε πέμπτη και είχε και γκόμενα και μου εξήγησε τα πάντα.

 

Α, επίσης εκεί γύρω είδα και τη Σιωπή των Αμνών. Τη σκηνή που μπαίνει η Κλαρίς στις φυλακές να δεί τον Αντώνη κι ένας τρελός της φωνάζει "ΜΥΡΙΖΩ ΤΟ Μ**ΝΙ ΣΟΥ!!". Είχα βαλθεί να ρωτάω τους πάντες, γνωστούς και αγνώστους τί σημαίνει "μ**νί" αλλά κανείς δε μου έλεγε. Επίσης η σκηνή που βάζει ο Μπούφαλο Μπίλ το σκουλαρίκι στη ρώγα μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση. ΑΝΤΡΑΣ. ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ. ΣΤΗ ΡΩΓΑ!! ΓΟΥΑΟΥ!!!

Επεξ/σία από freedubus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...