Προς το περιεχόμενο

σκηνές που δεν έπρεπε να δούμε μικροί


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σκηνή στο Matrix που κρατάνε κάτι τύποι κάτω τον Νιο και αφήνουν πάνω στην κοιλιά του ένα έντομο που πάει και μπάινει στην ομφαλό του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, τι θυμήθηκα τώρα, μια τελείως θαμμένη ανάμνηση από τα πολύ παιδικά μου χρόνια... υπήρχε μια σειρά που λεγόταν "ο αόρατος άνθρωπος" (ή μπορεί να ήταν και διαφορετικός ο τίτλος, αλλά αυτή ήταν η υπόθεση). Δεν ξέρω αν ήταν ασπρόμαυρη αλλά εγώ ασπρόμαυρη τη θυμάμαι γιατί τότε δεν είχαμε έγχρωμη τηλεόραση.

 

Ο ήρωας λοιπόν ήταν ένας αόρατος άνθρωπος ο οποίος ήταν ολόκληρος τυλιγμένος με γάζες και άφηνε ακάλυπτη μόνο την περιοχή των ματιών. Η σειρά τελείωνε νομίζω (ή άρχιζε - δεν θυμάμαι καλά) δείχνοντας κοντινό πλάνο στο μάτι του. Ε, αυτή η σκηνή μου είχε προσφέρει αρκετές αϋπνίες.

 

(πού το θυμήθηκα τώρα αυτό... πρέπει να μιλάμε για τα μέσα της δεκαετίας του 80)

Η σειρα λεγοταν οντως " Ο αορατος ανθρωπος"...Τι με θυμισες τωρα !!..Την εβλεπα κι εγω (44 χρονων ειμαι) και ειναι του 1975-76..εκτιμω οτι σε αυτην αναφερεσαι...Θυμαμαι οτι εγω τουλαχιστον αυτην εβλεπα γιατι ο πατερας μου πεθανε το 1978 και θυμαμαι εβλεπα μαζι του την σειρα αυτη.

 Για κοιτα :

http://www.imdb.com/title/tt0072515/

Αλλιως αναφερεσαι στον τιτλο της σειρας του 84 :

http://www.imdb.com/title/tt0087478/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός δε θυμάμαι να είχα κανένα θέμα..

 

Αλλά πρόσφατα είδα μια φωτογραφία που με έχει συγκλονίσει.Τη μέρκελ με μαγιό.. :cry: :cry: :X :X :eek:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκηνή από το The Ring που η Samara βγαίνει από το πηγάδι. Ήμουν 10 χρονών παιδάκι τότε. Με τραυμάτισε τόσο πολύ που ακόμα και σήμερα αν δω έστω και φωτογραφία με τη Samara, μια ανατριχίλα με πιάνει.

Η άσχετη ταινία Almost Dead (γυναίκα στοιχειώνεται από το φάντασμα της μάνας της). Πρέπει να ήμουν 7-8 χρονών όταν την είδα. Σε μια σκηνή η πρωταγωνίστρια ήταν μόνη της σε μια εκκλησία και ξαφνικά κάνει ένα μικρό travelling η κάμερα και βλέπουμε τη μάνα της να κάθεται δίπλα της και να πατάει ένα σατανικό γέλιο. Χέσιμο. Βέβαια δεν ξέρω αν με τρόμαξε πιο πολύ η σκηνή, ή το γεγονός ότι την στοίχειωσε η μάνα της :P

Honorary mention: η σκηνή που με τρόμαξε (τότε) περισσότερο από κάθε άλλη ήταν στο Resident Evil 2 το παιχνίδι. Για όνομα, ήμουν 5 χρονών και οι γονείς μου μου επέτρεψαν να παρακολουθήσω ενώ εκείνοι σφάζανε ζόμπι. Την σκηνή που βλέπουμε το πλιτς πλιτς, την κηλίδα αίματος και μετά cinematic με το licker φάτσα φόρα δεν θα την ξεχάσω ποτέ όσο ζω. Τώρα αν το δω θα γελάσω, αλλά πολύ κλάμα και ξενύχτια για μήνες τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Η σειρα λεγοταν οντως " Ο αορατος ανθρωπος"...Τι με θυμισες τωρα !!..Την εβλεπα κι εγω (44 χρονων ειμαι) και ειναι του 1975-76..εκτιμω οτι σε αυτην αναφερεσαι...Θυμαμαι οτι εγω τουλαχιστον αυτην εβλεπα γιατι ο πατερας μου πεθανε το 1978 και θυμαμαι εβλεπα μαζι του την σειρα αυτη.

 Για κοιτα :

http://www.imdb.com/title/tt0072515/

Αλλιως αναφερεσαι στον τιτλο της σειρας του 84 :

http://www.imdb.com/title/tt0087478/

 

Μπράβο, κρίνοντας από τις αφίσες, η δεύτερη πρέπει να ήταν (του 84).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειμουν μικρος ειδα μια σκηνη απ το poltergeist    που εβλεπε το κοριτσακι τη τηλεοραση και ειχε χιονια και αυτη εβλεπε τους νεκρους.

Δε μπορουσα να δω τηλεοραση μονος μου για 1 βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο, κρίνοντας από τις αφίσες, η δεύτερη πρέπει να ήταν (του 84).

Αδεφε μπηκα  youtube και διαπιστωσα οτι και οι δυο ειναι εγχρωμες (σε ασπρομαυρη tv το εβλεπα κι εγω ,χε χε) και προσωπικα με χαραχτηκε στην μνημη η σειρα του 84 κι οχι του 75  τελικα !!...εβλεπα ομως και τις δυο εν τελει !!!

 Εδω εισαι :

Επεξ/σία από David20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Starship Troopers: η σκηνή που δείχνει με ζουμ το ανοιγμένο κρανίο με μια ωραιοτατη τρυπαρα.

 

IT: όλη η ταινία

 

Friday the 13th: η σκηνή με τον θάνατο του Kevin στο κρεβάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα δει πολυ μικρος το V for Vendetta και σταματησα να το βλεπω στη σκηνη που πεταγανε (;) τα πτωματα σε ενα λακο..Δεν ξερω γιατι, αλλα ειχα χεστει απανω μου με την σκηνη εκεινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok...καταλαβαινω οτι μιλαμε για σκηνες που μας εχουν τρομαξει.....αλλα δεν επρεπε να εχω δει ΑΥΤΗ την σκηνη....

 

 

 

 

Μιλαμε για το κλαμα....ενα ρακος για μερες μετα!!!

Τωρα δειχνει 'καπως'.....αλλα οταν την ειχα δει στα μεσα της δεκαετιας του '80....14-15 χρονων.....ειχα λιωσει στο κλαμα!!

(Gay mode off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιο Alien μικρός κατά τις 12 το βράδυ. Ήταν μια σκηνή που δάγκωνε το κεφάλι ενός τύπου και τρέχανε τα αίματα.

Και άλλη μία νομίζω πάλι απο κάποιο Alien που άνοιξε τρύπα στο διαστημόπλοιο και ρούφαγε τα άντερα του εξωγήινου στο διάστημα.

Damn.....

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...