Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία νέου χρήστη σε KDE 4.3.5...;


sdim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,παιδιά.

Προσπάθησα να δημιουργήσω έναν καινούργιο χρήστη στο Mint 8 (KDE 4.3.5),αλλά όσο εύκολο είναι στο Gnome,τόσο δύσκολο (ή σύνθετο) μου φάνηκε εδώ.

Πήγα σε System Settings-->Advanced-->User Management-->User Accounts-->New.

'Εβαλα το όνομα login και το password (μία φορά το ζητούσε),και είπα ότι είναι ΟΚ.

Κάνω restart και πάω να μπω,ή τουλάχιστον να δω τι έγινε,αλλά μόνο το όνομά μου βλέπω,και όχι το άλλο που πρόσθεσα.

Τι γίνεται,ρε παιδιά;

Υπάρχει και που δεν έκανα καλά;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ήταν ως εξής:

'Ολα έγιναν όπως έπρεπε,τελικά,μέσω System Settings-->User Management,κλπ. όπως τα περιέγραψα στο αρχικό post.Το θέμα ήταν στο Login Manager,όπου στην κερτέλα Convenience-->Preselect User ήταν τσεκαρισμένο το Previous,ενώ ήθελε None.

'Ετσι,τώρα,βγάζει κενά τα πεδία username και password στο login,και μπαίνεις με όποιο θέλεις.

Δεν ξέρω εάν αυτό είναι θέμα του Mint ή του KDE γενικότερα,αλλά αυτό ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω restart και πάω να μπω,ή τουλάχιστον να δω τι έγινε,αλλά μόνο το όνομά μου βλέπω,και όχι το άλλο που πρόσθεσα.

 

Αμα το εσβηνες με το χερι και το εγραφες μονος σου δεν σε εβαζε μεσα??? :rolleyes:

 

Το θέμα ήταν ως εξής:

'Ολα έγιναν όπως έπρεπε,τελικά,μέσω System Settings-->User Management,κλπ. όπως τα περιέγραψα στο αρχικό post.Το θέμα ήταν στο Login Manager,όπου στην κερτέλα Convenience-->Preselect User ήταν τσεκαρισμένο το Previous,ενώ ήθελε None.

'Ετσι,τώρα,βγάζει κενά τα πεδία username και password στο login,και μπαίνεις με όποιο θέλεις.

Δεν ξέρω εάν αυτό είναι θέμα του Mint ή του KDE γενικότερα,αλλά αυτό ήταν.

 

Πολυ αματο πραμα να βρησκεις την λυση μονος σου ε??? icon14.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...